لحظه  بروز رسانی 
payam1346
payam1346
تقویم آذر ماه»»»1397

تقویم آذر ماه»»»1397

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
payam1346
payam1346
اگر به دری برخوردید که سراسر قفل است قبل از آنکه

اگر به دری برخوردید که سراسر قفل است قبل از آنکه به فکر باز کردن قفل ها بیفتید از خودتان بپرسید: آیا درب دیگری وجود ندارد؟
همیشه درگیر شدن بهترین راه حل نیست...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
payam1346
payam1346
بیرواند عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی: حقوقی که

بیرواند عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی:
حقوقی که فرهنگیان در مقابل تکان‌های اقتصادی دریافت می‌کنند، کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد و اعتراضشان در همین راستا بوده‌ است، ما هم به دولت تذکر دادیم که باید حقوقق بگیران را به طور ویژه ببینند.
به نظرم باید امسال قبل از ورود به بودجه سال ۹۸ سهم این نواسات لحاظ شود، زیرا زندگی فرهنگیان سخت شده و به سختی زندگی‌شان را می‌گذارنند، بنابراین دولت باید حتما طی همین امسال حقوق‌بگیران و به ویژه فرهنگیان را بیشتر ببیند و به آنها توجه کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
payam1346
payam1346
باسلام وادب خدمت تک تک کاربران عزیز تصویر فوق بصورت

باسلام وادب خدمت تک تک کاربران عزیز
تصویر فوق بصورت گسترده هر جا و هر مکان ارسال شود
این تصویر باعث خواهدشد که کاربران تازه وارد گرفتار کلاهبردار های اینترنتی نگردند و سریع وسوسه سود های نجومی نشوند
مدیر کسب و کار اینترنتی و اطلاع رسانی به کاربران سراسر کشورpayam1346.ir
با تشکر از تک تک شما عزیزان

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
payam1346
payam1346
سلام بنا به درخواست کاربران به این سایت باز گشتم

سلام
بنا به درخواست کاربران به این سایت باز گشتم و امیدوارم که با مسدودی مواجه نشوم
مدیریت کسب و کار اینترنتی و اطلاع رسانی به کاربران سراسر ایران زمینpayam1346

مشاهده همه ی 2 نظر
payam1346
payam1346
دلایل گیاه خوردن انسان

دلایل گیاه خوردن انسان

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
payam1346
payam1346

مهریه»»»»راکی داده»»»کی گرفته!!!

پیامبر(ص) سخت‌گیری در تعیین میزان مهریه را یکی از عوامل ایجاد کینه بین زوجین معرفی فرمود در حالی که به غلط در بین عموم مرسوم شده مهریه بالا باعث افزایش محبت زن به شوهر می‌شود و یا با عبارتِ بی‌پایه «کی داده کی گرفته» بر میزان مهریه می‌افزایند.

مهریه از سنت‌های کهنه بشری است که مرد متعهد می‌شد قبل از ازدواج مالی را برای زن در نظر بگیرد. در آیین یهود مبلغی به عنوان «خطوبا» که همسان ریشه خِطبه یعنی خواستگاری است، به خود زن تسلیم می‌کردند. مهریه در دین مبین اسلام نیز بر اساس نصّ صریح آیات قرآن با تعبیر «صِداق» یکی از ضروریات امر ازدواج شمرده شد و تبدیل به سنتی حَسنه شد.

خداوند در آیه چهارم سوره نساء در این باره می‌فرماید: «وَ آتُوا النِّسَاءَ صَدُقَاتِهِنَّ نِحْلَهً فَإِنْ طِبْنَ لَکُمْ عَنْ شَیْءٍ مِنْهُ نَفْسًا فَکُلُوهُ هَنِیئًا مَرِیئًا؛ و مهر زنان را به عنوان هدیه‌اى از روى طیب خاطر به ایشان بدهید و اگر به میل خودشان چیزى از آن را به شما واگذاشتند آن را حلال و گوارا بخورید». بر اساس این آیه پرداخت مهریّه به زن حقّ او و الزامی است و نیز مهریّه، نرخ زن نیست بلکه نشانه صداقت مرد در علاقه و دوستی به همسر است. همچنین بر اساس تعبیر «نِحْلَهً»، مهریه بهای زن نیست بلکه هدیه مرد به همسرش است که زن می‌تواند در زندگی آن را به همسرش ببخشد.

متأسفانه امروزه مسائلی باعث شده مهریه، این سنت حسنه الهی تبدیل به چالشی جدی در امر ازدواج شود تا حدی که بزرگ‌ترین مانع در انعقاد عقد زوجین شده است. عمده این چالش‌ها از ضعف سیستم آموزشی کشور و نیز ناآگاهی والدین ناشی می‌شود که میزان تعیین مهریه از مهم‌ترین آن‌هاست.

میزان مهریه
احکام شرعی اسلام به دلایلی درباره حد مهریه نظر قطعی نداده است؛ در چنین مواردی بهترین گزاره رجوع به سیره و سنت پیامبر گرامی اسلام(ص)، اهل‌بیت(ع) و نیز علمای طراز اول اسلام است. آنچه از جمع‌بندی روایات و سیره بزرگان دین در امر مهریه حاصل می‌شود، عدم سخت‌گیری در تعیین میزان مهریه است. پیامبر اسلام(ص) در یک روایت سخت‌گیری در تعیین میزان مهریه را یکی از عوامل ایجاد کینه در زوجین معرفی و فرمودند: «در مورد مهریه که مرد می‌پردازد سخت‌گیری نکنید و آسان بگیرید زیرا در صورت سخت‌گیری باعث غضب و کینه می‌شود». ( میزان الحکمه، ج ۴، ص ۲۷۹) این در حالی است که به غلط در بین عموم مرسوم شده است که «مهریه» بالا باعث افزایش مهر و محبت همسر به شوهرش می‌شود و با عبارتِ بی‌پایه «کی داده کی گرفته» بر میزان مهریه می‌افزایند. بنابراین بستن مهریه کم همواره مورد تأکید معلمان بشر بوده است. امام صادق(ع) در روایتی دیگر فرمودند: «مِن بَرکهِ المِراه قله مِهرَها؛ از برکت زن،‌ کمی مهر اوست». (من لا یحضره الفقیه، ج ۳، ص ۲۵۴)همچنین رسول گرامی اسلام در روایتی دیگر فرمودند: «بهترین زنان امت من کسانی‌اند که در عین داشتن زیباترین چهره کمترین مهر را دارند؛ أفضَل نِسَاءِ أُمَّتِی بَرَکَهً أَصْبَحُهُنَّ وَجْهًا وَأَقَلُّهُنَّ مَهْرًا». (وسائل الشیعه ج ۱۴ ص ۷۸)

باید گفت آنچه که در تعیین میزان مهریه بسیار مهم است، سنجش میزان توانایی مرد در پرداخت آن است. دختر خانمی که همسر آینده خود را مجبور به پرداخت مهر بالا می‌کند باید بداند وی را مجبور به عملی می‌کند که اگر نیت همسر آینده‌اش به دلیل بار مالی بالای مهریه «عدم پرداخت مهریه» باشد، اصل مسأله ازدواج را با مشکل شرعی مواجه می‌کند لذا از چنین زندگی‌ای نباید توقع صلح و صفا و صمیمیت داشت. امام صادق(ع) در یک روایت فرمود: «مردی که مهریه‌‏ای (برای زن قرار دهد) و قصدش این باشد که به او ندهد او همانند دزد است» (فروع کافی، ج ۵، ص، ۳۸۳)

مشاهده همه ی 1 نظر