لحظه  بروز رسانی 
payam1346
payam1346

انشای‌ پسر بچه آلمانی به پدر رفتگرش: پدر

انشای‌ پسر بچه آلمانی به پدر رفتگرش: 
 پدر

انشای‌ پسر بچه آلمانی به پدر رفتگرش:

پدر من
ميفهمم که باشرف است آنکس که ...انسان باشد و بين آشغال ها نان پيداکند،
تا آنکس که‌ آشغال باشد و بين انسانها نان پيدا کند.
اين متن برنده جايزه در آلمان شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
payam1346
payam1346

وزیر اقتصاد: مردم از گرانی عصبانی و ناراحت هستند| دولت در

وزیر اقتصاد: مردم از گرانی عصبانی و ناراحت هستند| دولت در

وزیر اقتصاد: مردم از گرانی عصبانی و ناراحت هستند| دولت در حال تهیه شبکه نظارت برای مقابله با گران‌فروشی است
بسته حمایتی هم به بعضی از سرپرست خانوارها پرداخت شد و بعضی از سرپرست خانوارها از این بسته حمایتی جا ماندند{-36-}{-36-}

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
payam1346
payam1346

هروقت فردی امد نزد شما وگفت دیگران پشت سرت حرف

هروقت فردی امد نزد شما وگفت دیگران پشت سرت حرف

هروقت فردی امد نزد شما
وگفت دیگران پشت سرت حرف می زنند و می گویند دیگران
شما باید اینگونه پاسخش دهید
حرف دل خودتو رو نگو دیگران و از دیگران مایه نزار برای حرفی که توی دل خودت هست

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
payam1346
payam1346

هم وطن ایرانیم با خرید نکردن شما.پیروز میدان خواهید شد

هم وطن ایرانیم با خرید نکردن شما.پیروز میدان خواهید شد

هم وطن ایرانیم با خرید نکردن شما...پیروز میدان خواهید شد
واین تصویر نمونه ایی از خرید نکردن شماست
مدتی ادامه دهید ارزانتر هم خواهد شد
مرغ:با قیمت استثنایی 8900تومان هم اکنون در هایپرشهر
نه فقط قیمت مرغ...همه اجناس بایستی ارزان و ارزانتر شود با این حقوق های زیر خط فقر
روز:دوشنبه97.10.17
پست را به اشتراک قرار دهید تا عموم مردم ایران از اطلاع رسانی مطلع شوند
باتشکر

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
payam1346
payam1346

اگر ایرانی هستی و وطن دوست عمل کن تا اجناس را

اگر ایرانی هستی و وطن دوست عمل کن تا اجناس را

اگر ایرانی هستی و وطن دوست عمل کن تا اجناس را در بازار ارزان کنند
باتشکر

مشاهده همه ی 1 نظر
payam1346
payam1346

غول گرانی ها بزرگتر و سفره های مردم کوچکتر می شود/نظارت

غول گرانی ها بزرگتر و سفره های مردم کوچکتر می شود/نظارت

غول گرانی ها بزرگتر و سفره های مردم کوچکتر می شود/نظارت علاج درد این بازار مریض

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، طی چند ماه گذشته نرخ خدمات و تمامی کالاهای اساسی رشد چشمگیری داشته و متاسفانه نهادهای نظارتی آنچنان که انتظار می رفت در پیشگیری از این معضل اقتصادی موفق نبوده اند. به عقیده بسیاری از کارشناسان نوسانات شدید ارزی عامل اصلی بسیاری از اتفاقات ناخوشایند اقتصاد ایران بوده و در این شرایط افراد سودجو در حال پر کردن جیب های گشادشان از پول مردم هستند.

بر اساس اعلام محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس قیمت کالاهای اساسی طی یک ساله گذشته با وجود اختصاص حدود ۱۴ میلیون دلار ارز دولتی برای واردات کالاهای اساسی با افزایش 70 درصدی همراه بوده است.

وی در جلسه علنی روز یکشنبه 11 آذرماه سال جاری گفته بود : "اگر قرار است دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی اختصاص دهد، باید توزیع کالاها را نیز مدیریت کند؛ بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت از این طریق به جیب دلالان رفته است."

در همین رابطه و بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آذر ماه ١٣٩٧ به ١٨.٠ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (١٥.٦ درصد)، ٢.٤ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

در گروه خوراکی ها و آشامیدنی‌ها، شاهد رشد ۵.۱ درصدی نسبت به آبان ماه و رشد ۵۱.۹ درصدی نسبت به آذرماه سال قبل هستیم.

رشد نرخ کالاها نسبت به آبان ماه به ترتیب برای خوراکی ها ۵.۲ درصد، نان و غلات ۲.۵ درصد، گوشت قرمز و سفید و فرآورده های آنها ۷.۶ درصد، گوشت قرمز و گوشت ماکیان ۷.۳ درصد، ماهی ها و صدف داران ۱۰ درصد، شیر، پنیر و تخم مرغ ۵.۶ درصد، روغن ها و چربی ها ۱.۷ درصد، میوه و خشکبار ۴.۶ درصد، سبزیجات ۸.۶ درصد، شکر، مربا، عسل، شکلات و شیرینی ۲.۶ درصد و چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و آب میوه ۲.۵ درصد بوده است.

همچنین نرخ کالاهای این گروه نسبت به آذرماه سال گذشته با رشد چشم گیری مواجه بوده است؛ به گونه ای که به ترتیب برای خوراکی ها ۵۱.۶ درصد، نان و غلات ۲۹.۱ درصد، گوشت قرمز و سفید و فرآورده های آنها ۶۰ درصد، گوشت قرمز و گوشت ماکیان ۵۷.۶ درصد، ماهی ها و صدف داران ۷۸.۴ درصد، شیر، پنیر و تخم مرغ ۵۲.۶ درصد، روغن ها و چربی ها ۴۷.۹ درصد، میوه و خشکبار ۷۹.۴ درصد، سبزیجات ۴۳.۴ درصد، شکر، مربا، عسل، شکلات و شیرینی ۳۶.۶ درصد و چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و آب میوه ۶۰.۲ درصد رشد را شاهد بودیم.

البته رشد قیمت شامل بخش های مختلف دیگری نظیر دخانیات، مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت ها، مبلمان و همچنین لوازم خانگی نیز می شود.

همچنینی بر اساس اعلام اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی قیمت روز گذشته هر کیلوگرم مرغ گرم در تهران به رقم سرسام آور 14300 تومان رسید که از قیمتی که کارگروه تنظیم بازار جدیدا برای این محصول بر اساس هزینه های تولید 9800 تومان(با در نظر گرفتن 5 در صد تغییرات) تعیین کرده است فاصله زیادی دارد.

رشد نرخ کالاهای اساسی و همچنین سایر گروه های کالایی دیگر در مواقعی همراه با گرانفروشی برخی از واحدهای صنفی بوده که تا امروز نهادهای نظارتی آنچان که می بایست بر وظیفه نظارتی خود عملکرد قابل قبولی نداشتند.

در همین رابطه غلامرضا کاوه، سخنگو و مدیرکل حوزه ریاست سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان گفت: بحث گرانی و گرانفروشی دو مقوله جدا از هم هستند ، افزود: گرانی از تاثیرات شاخص های کلان اقتصادی اتفاق می افتد ولی گرانفروشی بر اساس زیاده خواهی یک بنگاه اقتصادی رخ می دهد. مردم به لحاظ اقتصادی در شرایط فعلی کشور به شدت تحت فشار هستند و این قضیه برکسی پوشیده نیست.

وی گفت: سازمان حمایت به عنوان یک دستگاه کارشناسی و نظارتی در حوزه قیمت عوامل موثر در قیمت نهایی را محاسبه و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کارگروه تنظیم بازار قرار می دهد.

سخنگو و مدیرکل حوزه ریاست سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان افزود: این کارگروه تنظیم بازار است که با توجه به آخرین اتفاقات در رابطه با افزایش یا کاهش قیمت یک کالا یا خدمات تصمیم گیری می کند نه سازمان حمایت.

به گزارش خبرنگار «میهن صنعت»، بر اساس آمار و مستندات موجود، طی یک ساله گذشته سفره های مردم روز به روز در حال کوچکتر شدن است و عدم صحبت در خصوص این مهم دردی از واقعیت امروز جامعه ما دوا نخواهد کرد. دولت و نهادهای نظارتی می توانند بدون آنکه توپ را به زمین یکدیگر بیندازند فکری به حال وضعیت موجود کرده تا مشکلات معیشتی بیش از این گریبانگیر مردم نشود.

انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید