لحظه  بروز رسانی 
کاشت مو پرنیان کلینیک
کاشت مو پرنیان کلینیک

کاشت مو ۱) تاریخچه ۲) گرافت چیست؟ ۳) تذکر بسیارمهم برای

کاشت مو ۱) تاریخچه ۲) گرافت چیست؟ ۳) تذکر بسیارمهم برای

کاشت مو

۱) تاریخچه

۲) گرافت چیست؟

۳) تذکر بسیارمهم برای متقاضیان کاشت موی طبیعی

۴)ملاحظات قبل ازعمل

۵)محدودیت های انجام کاشت مو

۶)تصورات غلطی که دررابطه باکاشت موی طبیعی ونتایج آن درذهن مردم وجوددارد.

۷)یک فردطاس چه زمانی بهتراست پیوندمو را انجام دهد؟

۸) روش های انجام کاشت موی طبیعی

۹) روش میکروسرجری ( FUT )

10) روش غیرجراحی (FIT )

11)تستهای آزمایشگاهی قبل از عمل

۱۲)توصیه های قبل از عمل

۱۳)داروهای لازم برای کاشت مو

۱۴)مراقبت های پس ازکاشت مو

۱۵)عوارض پس از  کاشت مو

۱۶) تصحیح کاشت موی قبلی که بصورت نادرست انجام شده است

۱۷)نکات بسیارمهم

۱) تاریخچه

پیوند موی طبیعی با پایان نامه آقای دکتر دیفن باخ درآلمان درسال ۱۸۲۲ با موضوع پیوند مو در حیوانات شروع شد. در دهه ۱۹۵۰ پزشکان ژاپنی برای نخستین بار اقدام به برداشت مو از نواحی گوناگون بدن و کاشت آن در مناطق طاس نمودند.
درسال ۱۹۵۹ دکترنورمن اورنتریخ متخصص پوست آمریکایی اولین بار برای رفع طاسی مردانه، تکنیک برداشت مو از پشت سر و پیوندآن در نواحی طاس جلوی سر را توضیح داد. نظربه اینکه هیچکدام از پزشکان قبل از دکتر اورنتریخ متوجه اثردرمانی این روش برای طاسی مردانه نشدند و وی اولین کسی بودکه پیوند مو را برای رفع طاسی مردانه انجام داد لذا در حال حاضر دکتراورنتریخ را پدر پیوند موی طبیعی می دانند.
کاشت موی طبیعی در ابتدا با استفاده از گرافت های درشت ۵-۴ میلیمتری (دارای ۲۰- ۱۵ تارمو) انجام می شد. این گرافت ها پس از درآمدن، نمای عروسکی بسیارزشتی (مثل موهای مسواک) با نمای ناهنجار به سرشخص داده که با افزایش سن و ریزش موهای اطراف منطقه کاشته شده، این وضعیت بدترگردیده و تصویر کاملاً غیرطبیعی ایجاد می شد. این وضعیت باعث ایجادحس بدبینی و ناامیدی بین متخصصین پوست و بیماران نسبت به نتایج کاشت موی طبیعی شده بود. با پیشرفت علم پزشکی متخصصین پوست ازگرافت های کوچکتری به نام مینی گرافت (حاوی ۱۰- ۵ تارمو) و سپس میکروگرافت (حاوی ۳- ۱ تارمو) برای کاشت مو استفاده کردند. متدهای برداشت مو از منطقه پشت سر، چگونگی طراحی خط موی جلوی سر، روش های بیحسی، تکنیک های ایجاد شکاف و گذاشتن گرافت در محل کاشت مو، روش های تربیت تکنسین های متخصص در انجام کاشت مو، همگی در سال های اخیر پیشرفت های اعجاب انگیزی نموده است و امروزه با استفاده از مینی گرافت و چیدمان هنرمندانه آنها در دست متخصصین پوست ماهر در انجام کاشت مو، نتایج کاشت موی طبیعی بسیار عالی و خارق العاده شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید