هر روز!
هر روز!

آبیاری به موقع گیاهان با گلدان هوشمند آبیاری به موقع

آبیاری به موقع گیاهان با گلدان هوشمند 
 آبیاری به موقع

آبیاری به موقع گیاهان با گلدان هوشمند
آبیاری به موقع گیاهان با گلدان هوشمند
به نقل از مدآنلاین : به تازگی گلدان هوشمندی ساخته شده که آبرسانی به گیاه را به بهترین شیوه ممکن انجام می دهند. این گلدان ها را یک شرکت دانش بینان هلندی طراحی کرده اند و سیستم آبرسانی آن براساس قانون جذب آب توسط گیاهان در طبیعت تنظیم شده است.
این طراحی به دنبال مشکلاتی درخصوص نگهداری از گیاهان در منازل و ادارات  صورت گرفته که آبیاری بیش از حد آنها می تواند به گندیدگی و به دنبال آن پوسیدگی ریشه و در نهایت نابودی گیاه منجر شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، این فناوری جدید که  « Tableau » نام دارد بر اساس یک سیستم ساده اما مهم در چرخه حیات سالم گیاهان طراحی شده است: چرخه خشک و خیس خاک. بر این اساس خاک گلدان هوشمند بر طبق یک زمانبندی کاملا مشخص به میزان مناسب آب دریافت کرده و در ادامه برای چند روز رو به خشکی می گذارد و سپس آبرسانی خودکار انجام می شود.

بدین  ترتیب با خشک و خیس شدن متناوب و زمانبندی شده خاک، گیاه رشد مناسبی خواهد داشت و این همان سیستمی است که به طور طبیعی در طبیعت مشاهده می شود.
تنها کاری که باید انجام داد پر کردن مخزن آب دستگاه است. از این مرحله به بعد سیستم به طور خودکار آبرسانی به گلدان هوشمند و ریشه گیاه را آغاز می کند. با آبرسانی کافی به گیاه، شیر کوچکی که در زیر مخزن نصب شده به طور خوکار بسته می شود تا آب بیش از حد نیاز به ریشه گیاه نرسد.
احتمالا این فناوری جدید با قیمت ۲۲۰ دلار روانه بازار خواهد شد. از این حیث می توان این فناوری را به نوعی گرانترین گلدان جهان نیز به شمار آورد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید