مسیر سبز
مسیر سبز

آتش زدن همسر صیغه ای توسط شوهر مردي كه همسر

آتش زدن همسر صیغه ای توسط شوهر 
 مردي كه همسر

آتش زدن همسر صیغه ای توسط شوهر
مردي كه همسر صيغه‌اي خودش را به علت اختلافات خانوادگي به قتل رسانده و جنازه او را به آتش كشيده بود جرمش را گردن گرفت.

اين پرونده اوايل سال جاري تحت عنوان مفقود شدن زني به نام ياسمن در پليس آگاهي گچساران گشوده شد.

 والدين ياسمن با مراجعه به پليس عنوان كردند فرزندشان به طرز مشكوكي گم شده است و هيچ كس از او خبري ندارد. كارآگاهان درباره سرنوشت اين زن تحقيقاتي را انجام دادند ولي ردي از ياسمن پيدا نكردند.

 درحالي‌كه تلاش‌ها در اين زمينه ادامه داشت به ماموران پليس آگاهي شهرستان فسا خبر دادند جنازه سوخته زني را در منطقه‌اي بياباني پيدا كرده‌اند. كارآگاهان پس از حضور در محل حادثه با جسدي سوخته مواجه شدند.

مقتول هيچ مدرك شناسايي همراه نداشت و شناسايي كردن او در گام اول ممكن نبود. به همين دليل، جنازه به پزشكي قانوني رفت و كارآگاهان با بررسي پرونده افراد مفقودشده به اين نتيجه رسيدند كه گم شدن زني از اهالي فسا با مشخصات مقتول گزارش نشده است. آنها در جست‌وجوهاي خود با پرونده ياسمن مواجه شدند و موضوع را به همكاران‌شان در گچساران اطلاع دادند.

به اين ترتيب، خانواده زن مفقودشده به پزشكي قانوني فسا رفتند و بعد از رويت پيكر زن ناشناس تاييد كردند جسد متعلق به ياسمن است. با رازگشايي از سرنوشت زن جوان تحقيقات پيرامون اين پرونده وارد مرحله تازه‌اي شد و كارآگاهان با تجسس در زندگي خصوصي مقتول پي بردند وي با مردي ازدواج موقت كرده بود و از مدت‌ها قبل با وي زندگي مي‌كرد.

از آنجا كه اين مرد گم شدن زنش را به پليس خبر نداده بود و علاوه بر اين، ظاهر جسد نشان مي‌داد وي در محلي مسقف از پادرآمده است اين مرد كه صابر نام دارد مظنون اصلي پرونده شناخته شد.

صابر بعد از بازداشت اتهام قتل را انكار كرد. در همين زمان پزشكي قانوني طي نامه‌اي به كارآگاهان جنايي اعلام كرد ياسمن بر اثر فشار بر عناصر حياتي گردن و خفگي جان باخته است. صابر بعد از مدتي مقاومت بالاخره تسليم شد و به كشتن همسر صيغه‌اي خودش اقرار كرد. او گفت:

«من آشپز هستم و حدود پنج سال قبل در محل كارم با ياسمن كه مرتب به آنجا رفت‌وآمد داشت آشنا شدم و با او ارتباط پنهاني برقرار كردم. چون متاهل بودم نمي‌توانستم با وي ازدواج كنم اما بعد از گذشت مدتي از شروع رابطه‌مان به دليل علاقه زيادي كه به او پيدا كرده بودم پيشنهاد دادم عقد موقت شويم، ياسمن هم قبول كرد.

 بعد از آن بدون اينكه همسرم متوجه شود هرازگاهي به خانه ياسمن مي‌رفتم تا اينكه بالاخره زنم از موضوع مطلع شد.»

متهم در ادامه اعترافاتش گفت: «فاش شدن ازدواج موقت من باعث شد با همسرم به شدت دچار اختلاف شوم. از طرفي نمي‌توانستم ياسمن را فراموش كنم و از سوي ديگر زنم راضي به تحمل هوو نبود، براي همين در نهايت تصميم خودم را گرفتم و همسرم را ترك كردم و از آن به بعد با ياسمن زندگي مي‌كردم. ما چهار سال با هم زندگي كرديم و در اين مدت من هيچ خبري از همسر خودم نگرفتم و به منزل‌مان نرفتم.

بعد از چهار سال بالاخره بر سر مسايل مختلف بين من و ياسمن اختلاف پيش آمد و همين باعث شد هرازگاهي با هم مشاجره كنيم. اين روال ادامه داشت تا اينكه روز حادثه دوباره با هم دعوا كرديم و من درحالي‌كه به شدت عصباني شده بودم او را خفه كردم. بعد از قتل وقتي به خودم آمدم به‌شدت پشيمان شدم.

 از طرفي نمي‌دانستم با جسد چه كنم، براي همين با همسرم تماس گرفتم و به او گفتم چه اتفاقي افتاده است او هم پيشنهاد داد جنازه را به فسا ببريم. براي اين كار از همسرم و دو برادرش كمك گرفتم و بعد از بردن جسد به منطقه‌اي بياباني و كم‌رفت‌وآمد آن را با استفاده از بنزين به آتش كشيديم.»

ماموران بعد از شنيدن اين اعترافات همسر صابر و دو برادرزن او را نيز بازداشت كردند. زن جوان با انكار مشاركت در اين ماجرا گفت: «شوهرم به خاطر ياسمن از چهار سال قبل من را ترك كرد و در اين مدت هيچ خبري از او نداشتم و در اين قتل هم كاملا بي‌گناه هستم.»

دو برادر اين زن نيز در بازجويي‌ها همكاري با صابر را انكار كردند. چهار متهم پرونده در بازداشت به سر مي‌برند و تحقيقات از آنها همچنان ادامه دارد.

منبع: شرق باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید