مسیر سبز
مسیر سبز

آرامش آنجاست، بشتاب خيلي از شما در آستانه نوروز، تصميم

آرامش آنجاست، بشتاب 
 خيلي از شما در آستانه نوروز، تصميم

آرامش آنجاست، بشتاب
خيلي از شما در آستانه نوروز، تصميم به مسافرت مي‌گيريد اما مشكل اصلي اينجاست كه نمي‌دانيد كجا... ما به شما بهترين و ديدني‌ترين نقاط دنيا را معرفي مي‌كنيم؛ نقاطي در نزديكي خانه‌مان
1 - كویر شهداد: انگار شهري از آسمانخراش ها در دل بيابان

زيباترين كوير دنيا با كلوت‌هاي منحصربه فردش در منطقه «شهداد» كرمان قرار دارد تا جايي كه مي‌توان اين منطقه را نمايشگاهي از زيبايي‌هاي كوير ناميد. كوير شهداد كه در حاشيه غربي دشت لوت و در شرق كوه‌هاي كرمان واقع شده، منطقه‌اي خشك است و بسياري از كارشناسان معتقدند اين منطقه گرم‌ترين نقطه دنياست.
از دوردست كه به كلوت‌ها نگاه مي‌كنيم، شهري بزرگ با آسمان خراش‌هاي فراوان را تداعي مي‌كند و همين امر باعث شده تا برخي جهانگردان خارجي، از آن به‌عنوان «شهر ارواح» ياد كنند.
2 - دریاچه سد ایلام: رودخانه در كنار جنگل بلوط

سد ایلام یكی از چشم‌اندازهای بسیار زیبای شهر ایلام است و با وجود جنگل‌های بلوط در حاشیه دریاچه جزو نادرترین دریاچه های پشت سد كشوربه شمار می‌رود. این دریاچه كه جنگل آن را محصور كرده، در تمامي فصول سال به‌خصوص بهار و تابستان مملو از جمعیتی است كه به قصد گذراندن اوقات فراغت خود این محل زیبا را انتخاب می‌كنند.
3 - بسطام: يادگار ايلخانيان

بسطام یكی از مجموعه‌های زیبا، مهم و تاریخی شهر شاهرود در استان سمنان است كه در دوره‌های قبل از سلجوقی تا قاجار ساخته شده است. این مجموعه شامل بقعه متبركه امامزاده محمدبن جعفر صادق(ع) و آرامگاه بایزید بسطامی، صومعه بایزید، مسجد بایزید و ایوان الجایتو، آرامگاه غازان، مسجد، منار سلجوقی، مسجد جامع، برج كاشانه و مدرسه شاهرخیه با معماری زیبا و منحصر به فرد است.
4 - جنگل فندقلو: دشت دو بهار

جنگل فندقلو در 30 كیلومتری شهر اردبیل و در 10 كیلومتری جنوب شهر نمین قرار گرفته است. این منطقه به‌دليل داشتن جاذبه‌های منحصربه‌فرد جنگلی – مرتعی و گردنه زیبای حیران با جذابیت‌های طبیعی متنوع،  قابلیتی بسیار ممتاز برای توسعه صنعت گردشگری دارد. این منطقه 2  بهار دارد، یكى از ابتداى فروردین تا پایان خرداد و دیگرى از مهر تا آبان.
5 - تالاب چغاخور: درياچه‌اي دردل كوه‌ها

تالاب بين‌المللي و زيباي چغاخور با مساحتي حدود 2300 هكتار، يكي از زيباترين و بزرگ‌ترين تالاب‌هاي استان چهار محال و بختیاری است. اين تالاب در مسير جاده شهركرد- خوزستان قرار گرفته و از شهركرد 65 كيلومتر فاصله دارد. در بهترين شرايط و موقعيت بارندگي، عمق آب تالاب به 3 متر مي‌رسد. راه دسترسي آسفالته، آب آشاميدني، سرويس بهداشتي، فضاي سبز، سكوي نشيمن، دسترسي به واحد‌هاي اقامتي و پذيرايي و پاركينگ  از امكانات مناسب برای بازدیدكنندگان این موهبت الهی است.


6 - شهر بلقیس: يادگار جاده ابريشم

شهر قدیمی ‌بلقیس در 3 كیلومتری جنوب شرقی شهر اسفراین در استان خراسان شمالی واقع شده است. این مجموعه تاریخی را می‌توان جزو عظــیم‌ترین میراث‌های خشتی ایران تلقی كرد كه در طول تاریخ همواره به‌عنوان یكی از شهر های مهم،  در حاشیه جاده معروف ابریشم قرار داشته است. این شهر برای آخرین بار در دوره صفویه متروك شده و شهر اسفراین به محل كنونی خود در
 3 كیلومتری شمال شهر قدیم اسفراین منتقل شده است.

منبع : مجله زندگی ایده آل

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید