iTech news
iTech news

آزادکاری، نوع جدید رایانش ابری است رایانش ابری، یکی

آزادکاری، نوع جدید رایانش ابری است 
 رایانش ابری، یکی

آزادکاری، نوع جدید رایانش ابری است
رایانش ابری، یکی از بزرگ‌ترین اختراعات کارآفرینان تکنولوژی در چند سال اخیر است. این موضوع روی انتقال هزینه‌های سرمایه به هزینه‌های عملیاتی تأثیر بسیار زیادی گذاشته و همچنین امکانات زیادی مانند ابزارهای تحلیلی و خطایابی را در اختیار کسب‌و‌کار ها قرار داده است. درواقع می‌توان گفت رایانش ابری، سیستم کاری را به‌طور کلی عوض کرده است.
ما امروزه در حال ورود به فاز جدیدی از آینده‌ی کاری هستیم. در این فاز جدید، کارمندان سنتی شرکت‌ها را می‌توان با افراد آزادکاری جایگزین کرد که محل زندگی آن‌ها در فاصله زیادی از محل کارشان واقع است. این رویه، شباهت زیادی به رایانش ابری و آغاز همه‌گیر شدن آن دارد؛ برخی آن را بسیار سودمند می‌دانند و برخی دیگر به‌عنوان یک عنصر مخرب بالقوه‌ از آن یاد می‌کنند.
فیل استرازولا، بنیان‌گذار و مدیرعامل یک شرکت کوچک نرم‌افزاری به نام NextWave Hire است. او در مورد نقش دورکاری در کسب‌و‌کارش می‌گوید: «ما برای بخش‌های مختلف فروش، بازاریابی، مهندسی و پشتیبانی به دنبال جذب نیرو بودیم. بسیاری از همکاران ما در چنین شرایطی اقدام به جذب متخصص برای مدیریت هر بخش می‌کنند. اما من و افراد تیمم تصمیم گرفتیم به‌جای افراد متخصص، از کارمندان دورکار استفاده کنیم.» او در ادامه بیشتر در مورد مزایای این تصمیم صحبت کرده است.

استخدام کارمندان دورکار دارای مزایای زیادی است:
 هزینه‌ی استخدام کردن کارمندان تمام‌وقت مخصوصا در شهرهای بزرگ بسیار زیاد است. همچنین رقابت به‌شدت زیاد است و کارمندان متخصص جذب شرکت‌هایی با درآمد بالاتر خواهند شد.
 اینکه کارمندان ضرورتی برای حضور در شرکت نداشته باشند، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید از شهرهای مختلف اقدام به جذب نیرو کنید. بسیاری از افراد بااستعداد امکان مهاجرت به شهرهای بزرگ ندارند. بنابراین می‌توانند به‌صورت دورکار در شرکت شما استخدام شوند.
 این روزها اکثر مردم ترجیح می‌دهند که خودشان محل کارشان را تعیین کنند. ساعت‌های کاری انعطاف‌پذیر و کم شدن هزینه‌ی رفت‌و‌آمد از جمله مزایای دورکاری هستد.
 بسیاری از مدیران مجبور هستند که برای جذب مشتری به شهرهای متفاوت سفر کنند. اما امکانات ارتباطی به‌اندازه‌ای پیشرفت کرده است که نیازی به حضور فیزیکی آن‌ها برای مدیریت شرکت نیست.
البته دورکاری نیز مانند هر کار دیگری در کنار یک سری مزایا، دارای معایب و چالش‌های زیاد است. چگونه می‌توان فرهنگ قوی برای شرکت ایجاد کرد؟ چگونه می‌توان توانایی‌های کارمندان را توسعه داد؟ آیا می‌توان نیروهای متخصص را به‌صورت دورکار استخدام کرد؟ واقعیت این است که کارمندان بخش‌های مختلف مانند فروش نمی‌توانند کار خود را به‌صورت دورکاری انجام دهند. این نوع مشاغل باید در محیط کار حضور داشته باشند تا به‌طور مرتب از مدیران بازخورد و راهنمایی بگیرند. درواقع این نوع مشاغل با حضور داشتن در شرکت، انگیزه‌ی بیشتری برای کار کردن پیدا می‌کنند.

رایانش ابری به شما اجازه می‌دهد که انعطاف‌پذیری بیشتری در استفاده از سرویس‌ها داشته باشید. به‌عنوان مثال هزینه‌ی استفاده از تمام خدمات وب‌ آمازون به‌صورت ماهیانه حدود ۵ هزار دلار است؛ اما شما با استفاده از رایانش ابری می‌توانید به مقدار نیاز خود از خدمات بهره‌مند شوید. به عبارتی نیازی نیست برای استفاده از بخش‌های محدود از یک سرویس، هزینه‌های کامل آن خدمات را پرداخت کنید. شما با پرداخت تنها ۳۰ دلار به‌صورت ماهیانه می‌توانید از سرویس مورد نظر خود بهره‌مند شوید و نیازی به پرداخت ۵ هزار دلار نیست.
استخدام کارمند دورکار به همین صورت است. بسیاری از شرکت‌ها حجم کاری متغیر دارند. در چنین شرایطی استخدام کارمندانی که به مدت ۱۰ تا ۱۵ ساعت برای شرکت کار کنند کافی است. این کار هزینه‌های شرکت را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. علاوه بر این، امکان استخدام متخصصان حرفه‌ای از سراسر نقاط کره‌ی زمین را نیز برای شما فراهم می‌کند. متخصصان زیادی در زمینه‌ی پشتیبانی از مشتري، بازاریابی ایمیل و توسعه‌ی وب‌سایت وجود دارند. این روزها سایت‌های کاریابی امکان مشاهده‌ی رزومه‌ ی افراد متقاضی کار را مهیا کرده‌اند. درنتیجه کارفرماها می‌توانند نمونه‌ی کاری متقاضیان را مشاهده کنند و برای استخدام با آن‌ها تماس بگیرید.
این نکته را فراموش نکنید که نباید کارمندان دورکار را به‌عنوان ماشین در نظر بگیرید. آشنایی پیدا نکردن با فرهنگ شرکت و بی‌بهره ماندن از راهنمایی افراد متخصص نه‌تنها روی روحیات آن‌ها تأثیرگذار است، بلکه باعث می‌شود نتیجه‌ی مورد نظر نیز حاصل نشود. افراد دورکاری که به مدت ۱۰ ساعت در هفته برای شما کار می‌کنند، باید توسط یک نفر مدیریت شوند. مدیری که به کارش اهمیت دهد و بتواند بیشترین بازدهی را از کارمندان دورکار شما بگیرد. شرکت‌های زیادی در حال حاضر این کار را انجام می‌دهند که می‌توانید از آن‌ها راهنمایی و مشورت بگیرید.
همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، این روزها دورکاری به‌سرعت در حال همه‌گیر شدن است. بسیاری از افراد برای شرکت‌هایی دور از محل اقامتشان کار می‌کنند. این حقیقت را نباید نادیده گرفت که در حال حاضر بسیاری از کارفرماها ترجیح می‌دهند کارهای مهم شرکت را به

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید