هر روز!
هر روز!

آشنایی با فنون بازاریابی ترویجی و ترفندهای تجارت بازاریابی ترویجی

آشنایی با فنون بازاریابی ترویجی و ترفندهای تجارت بازاریابی ترویجی

آشنایی با فنون بازاریابی ترویجی و ترفندهای تجارت
بازاریابی ترویجی یا فروش فوق العاده رئیستان با عصبانیت شما را صدا می زند. درحالی که وارد دومین فصل فروش شده اید و قرار بود همه چیز به خوبی پیش برود، فروش 15 درصد کاهش یافته است. رئیستان انتظار دارد همه چیز را به سرعت به حالت اول برگردانید. راه حل این کار استفاده از بازاریابی ترویجی است که قبلا به نام «فروش فوق العاده» شناخته شده بود.
به گزارش : بسیاری از مدیران فکر می کنند فروش فوق العاده یعنی کاهش قیمت ها برای فروش بیشتر. ولی بازاریابی ترویجی می تواند شامل تعدادی از اهداف استراتژیک مانند هدف گیری بخش های بازاری خاص، گسترش تصاویر برند، پشتیبانی از ابتکارات استراتژیک و افزایش فروش باشد.
بازاریابی ترویجی
از تاکتیک های انگیزشی، برای افزایش فعالیت های توزیع کنندگان کالا، نمایندگان فروش و مشتریان یا مصرف کنندگان نهایی استفاده می کند. زیبایی ترویج فروش در این است که این روش ها نتایج سریع و اغلب قابل اندازه گیری ایجاد می کنند. ترویج به طور ذاتی با تشویق افراد برای خرید کالا، شرکت در قرعه کشی ها یا بریدن کوپن گره خورده است.
قبل از آنکه به رئیس خود پاسخ بدهید و راه حلی برای خروج از پریشانی سازمان ارائه دهید، به خاطر داشته باشید که موفقیت هر ترویجی به کیفیت اجرای آن بستگی دارد. اگر فروشندگان نهایی شما درک نکنند که راهکار نقطه فروش چطور کار می کند بهترین تلاش های شما می تواند بیهوده باشد. در یک طرح مناسب ترویج فروش مواردی مانند تولید، عملیات، توزیع، فروش و غیره در نظر گرفته می شوند. گام اول، درک اهداف برند، کالاها، پیشنهاد فروش منحصربه فرد و مشتریان شما می باشد.
شما برنده شده اید! قرعه کشی و مسابقات
مسابقات هنوز ابزار ترویج مهمی هستند، حتی اگر استفاده از آن ها با وجود جوایز بزرگ یک میلیون دلاری، بخت آزمایی های بی ارزشی به نظر برسد. این مسابقات برنامه هایی نظیر مشخص شدن سریع برندگان با باز کردن بسته بندی محصول، مقایسه دو عدد که یکی توسط فروشنده اعلام شده و دیگری در محصول درج شده، جمع کردن چند مورد از داخل جعبه محصولات در خریدهای مکرر، برنامه های داخل فروشگاهی، مسابقات تلفنی رادیویی، شماره کدهای اینترنتی و موارد دیگری از این قبیل را در بر می گیرد.
: آشنایی با فنون بازاریابی ترویجی و ترفندهای تجارت
می توانید جوایزی بسیار کوچک یا یک جایزه بزرگ داشته باشید. به طور ایده آل، می توانید تعدادی جایزه کوچک تر و یک جایزه اصلی داشته باشید. برای ارزش ترویجی می توانید، بر یک جایزه چشمگیر به جای تعداد زیادی از جوایز کوچک تمرکز کنید. فست فودها استثناء هستند؛ بسیاری از افراد در قرعه کشی های فست فود شرکت می کنند تا برنده یک وعده غذا شوند.
قرعه کشی ها و مسابقات می توانند زمانی که شما هیچ چیز جدیدی برای تبلیغ ندارید، توجه افراد را به محصول جلب کنند. در صورت مدیریت مناسب، این روش ها می توانند تلاش های برند سازی استراتژیک شما را تقویت کنند. قرعه کشی ها و مسابقات می تواند به ساخت فهرستی از علاقه مندان کمک کند. از این فهرست می توان در برنامه های بازاریابی بعدی استفاده کرد.
جلب افراد در محل فروش محصولات
ترویج در محل فروش، می تواند با به نمایش گذاشتن اطلاعات طراحی شده انجام شود و توجه مشتری را جلب کند. این نمایش های خارق العاده می تواند مسابقه ای در ارتباط با یک واقعه ورزشی مهم یا پیشنهاد ترویجی برای تقویت تصویر کالا در ذهن مشتری باشد.
این نوع ترویج بر فروشندگان متکی است و آن ها هستند که باید اعلامیه را در مکان مناسبی از فروشگاه در معرض دید قرار دهند. با تبلیغات مناسب، فروشندگان را ترغیب کنید تا از برنامه ترویجی حمایت کنند.
پس دادن: بازگرداندان بخشی از مبلغ خرید یا استرداد وجه
خرده فروشان اتومبیل بازگرداندان بخشی از مبلغ خرید را دوست دارند زیرا مشتریان را جلب می کند و به مدیریت مازاد انبار کمک می کنند. بجز در صنعت اتومبیل، مصرف کنندگان دیگر ممکن است علاقه ای به این موضوع نداشته باشند. مشتریان امروز به دنبال لذت آنی هستند و اغلب صبر لازم برای انجام مراحل دریافت بخشی از مبلغ خرید را ندارند. در صورتی که پیشنهاد استرداد وجه یا کاهش قیمت مبتنی بر عملکرد گذشته را بدهید ممکن است از «فروش هدایت شده به وسیله کاهش قیمت» که مشتریان هرگز آن را دریافت نمی کنند، سود ببرید.
این روش می تواند هزینه های برنامه را کاهش دهد. این کار را به کمک کاهش دفعات ارائه پیشنهاد کاهش قیمت، اجرای آن هر بار فقط در یک منطقه، تنظیم تاریخ انقضاء زودهنگام، درخواست خریدهای چندگانه و تنظیم محدودیت یک عرضه به هر خانواده، انجام داد. برخی خرده فروشان در برابر استرداد وجوه به دلایل مختلف مقاومت می کنند. برخی احساس می کنند که این کار با برند سازی قیمت های پایین متناقض است درحالی که بقیه باور دارند که استرداد وجوه از ارزش تصویر ذهنی سطح بالا می کاهد.
در صورتی که هر کسی بازپرداخت 5 دلاری ویدئو چاپ شده بر روی جعبه غلات صبحانه را بازخرید کند، مدیر برند ممکن است اخراج شود و ترویج منجر به ورشکستگی گردد.
بازپرداخت وجه توسط تولیدکننده و خرده فروش مثل حبوبات در بازی گل یا پوچ می تواند به هم بریزد. این دو ممکن است به نیروهایی برای ارائه پیشنهادات مختلف به طور همزمان تبدیل شوند.
سؤال این است که چطور کالاها یا خدمات خود را به صورتی جذاب برای مشتریان، کانال های توزیع، دلالان یا هر کسی که شما می خواهید محصولات خود را بدون اختلال در فرایند به آن ها بفروشید، تخفیف بدهید.
هر کسی می تواند قیمت را بشکند. سؤال این است که چطور این کار را انجام دهیم که فروش کالای بیشتر و سود بالاتری را در پی داشته باشد.
پیشنهادهای تخفیف
هر شرکتی می تواند با ارائه تخفیف نامناسب به درماندگی برسد. سؤال این است که چطور تخفیف بدهیم که باعث فروش شده و سود بالاتری ای

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید