هر روز!
هر روز!

آغاز سال تحصیلی و تکرار دغدغه والدین دانش آموزان محمدشهری/ رفع

آغاز سال تحصیلی و تکرار دغدغه والدین دانش آموزان محمدشهری/ رفع

آغاز سال تحصیلی و تکرار دغدغه والدین دانش آموزان محمدشهری/ رفع مخاطرات جاده محمدشهر نگاه مسئولین استان را می طلبد
گروه استانی "تیتریک"،به نقل از «طنین شهر»، صلوات بفرست و برو! این جمله پدری بود که همراه دخترش قصد عبور از جاده محمدشهر را داشت! جاده ای پرتردد و فاقد پل عابر پیاده که هر چند دقیقه یک بار نیز شاهد عبور خودروهای سنگین است.
به گزارش : همه ساله اخبار بسیاری از کشته شدن عابران پیاده در این مسیر شنیده می شود و پس از سالها همچنان مردم محمدشهر منتظر تامین اعتبار احداث کمربندی این جاده هستند.
 
آغاز سال تحصیلی و تکرار دغدغه والدین دانش آموزان محمدشهری/ رفع مخاطرات جاده محمدشهر نگاه مسئولین استان را می طلبد : آغاز سال تحصیلی و تکرار دغدغه والدین دانش آموزان محمدشهری/ رفع مخاطرات جاده محمدشهر نگاه مسئولین استان را می طلبد
: آغاز سال تحصیلی و تکرار دغدغه والدین دانش آموزان محمدشهری/ رفع مخاطرات جاده محمدشهر نگاه مسئولین استان را می طلبد
ساختار شهرسازی محمدشهر به گونه ای است که ساکنان مناطق مختلف آن ناگزیر باید از این جاده پرخطر بگذرند.
دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به سطح شهر کرج، قطعا عبور از این جاده را می طلبد و این موضوع همواره دغدغه ای برای والدین دانش آموزانی بوده است که به دلیل انتخاب رشته تحصیلی خاص و یا رفتن به دانشگاه های سطح شهر کرج مجبور به عبور از این جاده هستند.
سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان البرز، مردم محمدشهر را امیدوار به اخذ اعتبارات ملی برای احداث پروژه کمربندی محمدشهر نمود اما پس از آن نماینده مردم کرج در مجلس(کولیوند) اعلام کرد که به دلیل نقص پرونده(نداشتن کد پروژه) امکان تخصیص بودجه برای آن موجود نیست!
مقصر کیست؟!
آیا می شود در قبال قربانی شدن مردم این شهر چنین توجیهی را قبول کرد؟
سوال دیگر  اینجاست که چرا با وجود آمار بسیار تصادفات رانندگی و کشته شدن هموطنانمان در این جاده دست کم با اختصاص بودجه استانی احداث کمربندی جاده محمدشهرآغاز نمی شود؟
چرا مسئولین در انتظار وقوع حوادثی بزرگ همچون واژگونی اتوبوس دانش آموزان نخبه هستند تا چاره ای بیاندیشند؟
چه کسی حفظ جان دانش آموزانی که برای گذراندن اردوهایی مانند رفتن به سینما و بوستان ها و...از جاده محمدشهر می گذرند را تضمین می کند؟
اگر آسفالت نامناسب جاده و ایجادلغزندگی در هنگام بارش ها منجر به بروز حادثه ای همچون واژگونی اتوبوس سربازان و یا گردشگران آلمانی در شیراز شود چه کسی پاسخگو خواهد بود؟
آن زمان است که هیچ مرهمی برای داغ خانواده قربانیان کارساز نیست و قطعا بی توجهی مسئولین به این امر مهم حق الناس جمعی را برگردنشان می نهد.
در پایان با تکرار مطالبه جدی مردم محمدشهر نسبت به نصب پل(هوایی) عبور عابر پیاده از اعضا جدیدشورای شهر این شهر انتظار پیگیری جدی این موضوع و مطرح کردن مخاطرات جاده محمدشهر را در جلسات استانی داریم تا شاهد کاهش اضطراب و افزایش ضریب ایمنی مردم در تردد جاده ای باشیم.
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید