هر روز!
هر روز!

آغاز نبرد تازه گوگل و اوراکل بر سر کپی رایت جاوا

آغاز نبرد تازه گوگل و اوراکل بر سر کپی رایت جاوا

آغاز نبرد تازه گوگل و اوراکل بر سر کپی رایت جاوا
: سرویس فناوری به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:
به گزارش : - اگر منازعه حقوقی جدید دو طرف منجر به پیروزی مجدد اوراکل شود، تبعات امر برای گوگل بسیار وخیم خواهد بود.
: آغاز نبرد تازه گوگل و اوراکل بر سر کپی رایت جاوا
شمارش معکوس نبرد قضایی سرنوشت سازی میان اوراکل و گوگل بر سر حقوق مالکیت معنوی برنامه پرکاربرد جاوا آغاز شده است.
به گزارش به نقل از فارس، دو طرف پیش از این نیز در سال ۲۰۱۴ روزهای طولانی را در دادگاه پشت سر گذاردند و در نهایت دادگاه تجدیدنظر اعلام کرد گوگل حقوق مالکیت معنوی برنامه جاوا را با استفاده از ۳۷ بسته کاربردی مرتبط در سیستم عامل اندروید نقض کرده است.
اگر منازعه حقوقی جدید دو طرف منجر به پیروزی مجدد اوراکل شود، تبعات امر برای گوگل بسیار وخیم خواهد بود. زیرا این شرکت دیگر نخواهد توانست از برخی مؤلفه های جاوا در اندروید استفاده کند. اندروید هم اکنون ۸۰ درصد از کل بازار گوشی های هوشمند را در اختیار دارد و ممکن است توسعه دهندگان هم برای طراحی appهای سازگار با اندروید با محدودیت های جدی مواجه شوند.
حکم دادگاه جدید مشخص خواهد کرد که آیا گوگل با استفاده از مؤلفه های جاوا که کپی رایت آنها متعلق به اوراکل است حق استفاده منصفانه را نقض کرده یا خیر. اثبات عدم استفاده منصفانه به معنای وارد شدن خسارت به اوراکل و تعیین جریمه ای سنگین برای گوگل است.
برخی منابع مطلع می گویند ممکن است رقم جریمه گوگل به ۹ میلیارد دلار برسد که در تاریخ قضایی صدور چنین حکمی در یک پرونده مربوط به نقض حقوق مالکیت معنوی بی سابقه است. این محکومیت هم بر تولید نسخه بعدی اندروید و هم بر عملکرد توسعه دهندگان و شرکت های نرم افزاری نیز تاثیر می گذارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید