مسیر سبز
مسیر سبز

آقا! قدرت دست خانم‌هاست! مجله زندگی ایده

آقا! قدرت دست خانم‌هاست! 
 
 
 
 مجله زندگی ایده

آقا! قدرت دست خانم‌هاست!مجله زندگی ایده آل : زنان امروز با مادران و مادربزرگان ديروز خيلي متفاوت هستند چه از نظر جايگاه اجتماعي و چه از نظر جايگاه خانوادگي‌شان. ديگر دوراني كه زن‌ها در خانه به شستن لباس‌ها و تميز كردن حياط  مشغول بودند به پايان رسيده است. امروزه به هرجا كه نگاه مي‌كنيم قدرت در دستان زنان است حتما اين ضرب‌المثل را شنيده‌ايد كه مي‌گويند: «پشت هر مرد موفق يك زن قدرتمند است.» اما با تغييراتي كه در جوامع بشري صورت گرفته، درحال حاضر مقابل هرمرد موفق يك زن موفق و قدرتمند ايستاده است و حتي چه بسا كه تعداد زنان موفق بيشتر از مردان موفق هم باشد. علي اي الحال برگ‌هاي تقدير اينگونه ورق خورده‌اند و روده درازي بيش از اين جايز نيست اجازه بدهيد برويم سر اصل مطلب.چند كلامي با شما آقاي محترم

كل كل كردن بر سر قدرت مدت‌هاست كه ميان زنان و مردان شكل گرفته، از طرفي همه زنان دست به دست هم داده‌اند تا اثري از موجودي به نام «ضعيفه» را از ميان بردارند و از طرف ديگر مردان تلاش مي‌كنند كه جنس زن را با همان عنوان سابقش نام ببرند. اما با تمام اين تفاسير، آقايان هميشه به دنبال كسب رضايت همسرانشان هستند و هرقدر هم كه در ظاهر سررشته امور را در دست بگيرند اما رئيس خانه هميشه خانم‌ خانه است و شايد هم اصل و ريشه قدرت زنان از همين رئيس خانه بودن آغاز شده و رفته رفته در همه‌جا گسترش یافته و درنهايت پررنگ شده است. براي آن دسته از مرداني كه هنوز رگ مردسالاري در بدنشان جريان دارد مواردی را يادآور مي‌شويم كه نشان از قدرت خانم‌ها دارد.

طبق آمار اعلام شده از سوي وزارت‌علوم بيش از 60درصد دانشجويان كشور را دختران تشكيل مي‌دهند و اين آمار آن‌چنان رو به افزايش بود كه به ناچار تصميم گرفته شد كه سهميه‌اي را براي پسران درنظر بگيرند تا پسران هم بتوانند به تعداد دختران در دانشگاه به تحصيل مشغول شوند.

در زمان گذشته، هيچ موسسه و شركتي نبود كه رياست آن را يك زن به عهده داشته باشد حتي تعداد كارمندان زن هم نسبت به مردان خيلي كم بود و زنان بيشتر در خانه مشغول خانه‌داري بودند و آن اقليتي كه به دنبال مشاغل بيرون از خانه بودند به عنوان منشي يا عناويني مانند اين كار خود را شروع مي‌كردند اما امروز اين‌چنين نيست. به حدي كه تعداد زنان كارمند حتي بيشتر از مردان كارمند هم شده است.

خانم‌ها مقدم‌اند!...

از ويژگي‌هاي بارز و البته از تفاوت‌هاي زنان با مردان مقدم بودن آنهاست اينكه كسي در مقابل يك خانم و به احترام او صبر كند از موارد اوليه براي‌ نشان دادن آداب معاشرت است. همان‌طور كه احترام بزرگ‌ترها واجب است احترام به خانم‌ها هم واجب است كه البته اين فرهنگ روز به روز درحال تقويت‌شدن است. شايان ذكر است كه اين احترام منشا گرفته از قدرت امروز زنان در جامعه است. به هر حال در این مطلب خانم‌ها می‌توانند پی ببرند که مدیر اصلی خانه آنها هستند یا مردی که عنوان همسر را دارد.

آيا قدرت در زندگي زناشويي دست شماست؟

براي رسيدن به جواب صحيح اين سؤال راهكارهايي را عنوان و موقعيت‌هايي را معرفي مي‌كنيم كه راهنماي خوبي هم براي شما خواهد بود. شما مي‌توانيد با بررسي‌هاي اين موقعيت‌ها و عناوين متوجه شويد كه قدرت در دست شماست یا در دست همسرتان.موقعیت اول

خرج و مخارج خانه، اصولا دست رئيس خانه است يا به عبارت بهتر اين رئيس خانه است كه تصميم مي‌گيرد پول به دست آمده را در چه راهي خرج كرده و چه مقداري از آن را پس‌انداز كند. براي پاسخ دادن به اين موقعيت سعي كنيد صادقانه به سؤالات زير جواب داده و به هرجواب «بله» 5 امتياز مثبت دهيد.

1. آيا از درآمد همسرتان مطلع هستيد؟

شما به‌عنوان شريك زندگي بايد از درآمد همسرتان مطلع باشيد به اين وسيله خواهيد توانست تصميمات منطقي را براي خرج‌هاي ضروري و غيرضروري خانه داشته باشيد.

2. آيا سفارش خريد خورد و خوراك خانه را شما انجام مي‌دهيد؟

وقتي شما رئيس خانه باشيد سفارش خورد و خوراك خانه به عهده شما خواهد بود. اين شما هستيد كه بايد تصميم بگيريد چه چيزي نياز است به‌خصوص اگر دستي در آشپزخانه هم داشته باشيد و شاغل نباشيد.

3. آيا پول توجيبي فرزندانتان را شما تعيين مي‌كنيد؟

يكي از پيچيده‌ترين تصميمات زندگي مشترك تعيين پول توجيبي فرزندان است. از آنجا كه زنان در جايگاه مادر بودن روابط بيشتر و نزديك‌تري با فرزندان دارند، بهتر مي‌توانند در اين مورد تصميم بگيرند.

4. آيا در خريد لوازم منزل شما تصميم‌گيرنده هستيد؟

اگر يكي از وسايل منزل شما خراب يا قديمي شود چه كسي تصميم‌گيرنده براي تعويض آن است؟  اصولا چون خانم‌ها بيشتر از آقايان در خانه حضور دارند پس حق مسلم با خانم‌هاست كه پيشنهاد تعويض وسايل خانه را بدهند.

5.آيا شما تصميم مي‌گيريد كه هنگام خريد خانه يا اتومبيل كدام خانه يا اتومبيل خريداري شود؟

از آنجا كه خانم‌ها نسبت به آقايان شم اقتصادي قوي‌تري دارند بهتر است در امور اقتصادي منزل نظرات‌شان اعمال شود.موقعیت دوم

 زن قدرتمند، زني است كه بتواند با روش‌‌هاي مخصوص به خودش سررشته امور را به دست بگيرد. در فرهنگ عامه اين روش‌هاي به‌خصوص زنانه را «حيل‌النساء» مي‌نامند. شايد اسمي كه براي آن انتخاب شده است از نظر آقايان كمي ترسناك به نظر آيد. اما به هيچ‌وجه اين‌طور نيست! در اين قسمت به معرفي تعدادي از اين حيل‌النساء مي‌پردازيم در اين بخش هم به هر پاسخ مثبت 5 امتياز تعلق مي‌گيرد.

6. آيا اطرافيان از دست‌پخت شما تعريف مي‌كنند؟

از مهم‌ترين و البته حياتي‌ترين استعدادهاي اكتسابي زنان كه صددرصد يكي از مكرهاي زنانه به حساب مي‌آيد تسلط خانم‌ها به آشپزي است. يك ضرب‌المثل

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید