نقد و بررسی کالا
نقد و بررسی کالا

آلبوم موسيقي اشاره اثر جمشيد شميراني «آلبوم موسیقی اشاره»

آلبوم موسيقي اشاره اثر جمشيد شميراني 
 
 «آلبوم موسیقی اشاره»

آلبوم موسيقي اشاره اثر جمشيد شميراني

«آلبوم موسیقی اشاره» اثری ماندگار و ارزشمند از فعالیت‌های استاد تنبک «جمشید شمیرانی» است. در این آلبوم در ۴ حلقه سی‌دی قطعاتی از اجراهای این نوازنده‌ی کم‌نظیر شنیده می‌شود. چهارده قطعه از تکنوازی و گروه‌نوازی تمبک در سی‌دی اول آمده است. چهارده قطعه‌ای که در سی‌دی دوم آمده شامل اجرای شمیرانی با هنرمندانی از کشورهای مختلف است. در سی‌دی سوم، پانزده قطعه حاصل همکاری شمیرانی با هنرمندان ایرانی را می‌شنویم. در نهایت لوح چهارم به مستندی از زندگی شمیرانی به‌همراه چند اجرای زنده از او اختصاص پیدا می‌کند. جمشید شمیرانی هنرمند و نوازنده تمبک و تعلیم یافته مکتب حسین تهرانی است. او در زمان تحصیل از بدو ورود در مرکز مطالعات شرقی وابسته به دانشگاه سوربون پاریس مشغول آموزش تمبک شد و در طول پانزده سال فعالیتش در این مرکز شاگردان بسیاری را که اکثراً غیرایرانی بودند، تربیت کرد. علاوه‌بر این او در سال‌های اولیه اقامتش در فرانسه به جشن هنر شیراز نیز دعوت شد و ساز استادان بزرگی چون سعید هرمزی، غلامحسین بیگجه خانی، علی‌اصغر بهاری و... را با تمبک همراهی کرد. در اوایل دهه هفتاد میلادی نیز با داریوش طلایی، مجید کیانی، محمود تبریزی‌زاده و محمد موسوی نیز همکاری‌هایی داشته که حاصل آن چند سی‌دی است که از سوی رادیو فرانسه و دیگر موسسات نشر فرانسوی منتشر شده است. او همچنین حسین علیزاده و محمدرضا شجریان را نیز در تورهایشان همراهی کرده است. «موسسه فرهنگی هنری ماهور» این البوم را منتشر کرده است.

مشخصات
شماره مجوز: 6999
مرجع صادر کننده: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
نام خواننده: جمشید شمیرانی
محصول سال: 1391
نوازندگان: جمشید شمیرانی، کیوان شمیرانی، داریوش طلایی، حسین عمومی، علی‌اصغر بهاری، مجید کیانی، لطف‌الله مجد، غلامحسین بیگجه‌خانی، سعید هرمزی، حسن ناهید، محمود تبریزی‌زاده، حسن تبار
تعداد ديسک: چهار عدد
فرمت: Audio Disc
نوع بسته بندي: ديجي پک
ناشر: ماهور
چکيده: این مجموعه گلچینی است از بیش از چهل سال فعالیت هنریِ جمشید شمیرانی، که نخستین اثر در این شکلِ کمی و کیفی است که وی منتشر ساخت.
ساير توضيحات: - شامل ۳ سی‌دی و ۱ دی‌وی‌دی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید