هر روز!
هر روز!

آماده باش اورژانس در ایام بازگشایی مدارس : آماده باش

آماده باش اورژانس در ایام بازگشایی مدارس : آماده باش

آماده باش اورژانس در ایام بازگشایی مدارس
: آماده باش اورژانس در ایام بازگشایی مدارس
: به گزارش بولتن نیوز، دکتر پیرحسین کولیوند در حاشیه بازدید از ناحیه غرب مرکز اورژانس تهران همزمان با سالروز تاسیس اورژانس، گفت: تمام همکاران ما و نیز مراکز آموزشی ما در سراسر کشور برای ارائه خدمات فوریت های پزشکی در ایام بازگشایی مدارس در آمادگی کامل قرار دارند. همچنین بسته های فرهنگی به منظور پیشگیری از حوادث و سوانح آماده و بسته ارتقای آموزش و آگاهی دانش آموزان و دانشجویان جهت انتشار در رسانه ملی و فضای مجازی، تدوین شده است.
به گزارش : وی تصریح کرد: با تقویت ناوگان اورژانس در کشور، زمان رسیدن آمبولانس ها از ۲۷ به حدود ۱۵ دقیقه و میانگین زمان رسیدن موتورلانس ها به مددجویان و حادثه دیدگان در تهران، به کمتر از ۷ دقیقه کاهش پیدا کرده است.
کولیوند، زمان رسیدن آمبولانس به محل حادثه در شهرهای کوچک و متوسط را قابل قبول دانست و افزود: در شهرهای بزرگ و کلانشهرها، به علت ترافیک بالا، مشکلاتی در خدمت رسانی به مردم وجود دارد البته در کلانشهر تهران، توزیع ۲۰۰ موتورلانس، کمک بسیار خوبی در کاهش زمان رسیدن اورژانس به مددجویان و حادثه دیدگان کرد و برنامه ما این است که ۴۰۰ موتورلانس نوین را برای کلانشهرها و شهرهای بزرگ کشور مانند شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز خریداری و توزیع کنیم.
سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به فعالیت حدود ۱۴ هزار نفر در سازمان اورژانس کشور، گفت: در سازمان اورژانس با کمبود جدی نیروی انسانی روبرو هستیم و حداقل به ۱۰ هزار نیروی انسانی دیگر نیاز است.
وی اظهار داشت: با کمک اعضای شورای شهر سابق و شهرداری تهران، مقرر شد ناوگان هوایی اورژانس و پدهای هلی کوپتر اورژانس در نقاط مختلف تهران ایجاد و ساخته شود زیرا توسعه اورژانس هوایی برای تهران، یک نیاز جدی و مهم است.
سرپرست سازمان اورژانس کشور به وجود ۳۳ پایگاه اورژانس هوایی در کشور اشاره کرد و گفت: مهمترین و بیشترین تعداد پایگاه های اورژانس هوایی باید در تهران وجود داشته باشد که لازم است شهرداری تهران در این زمینه به ما کمک کند تا پدهای بالگرد ایجاد شود.
کولیوند در پایان اضافه کرد: در حوزه ناوگان زیرزمینی و مترو نیز مقرر شد، رمپ هایی از ایستگاه های مترو تقریبا برخی بیمارستانها مانند شهدای تجریش، امام خمینی(ره)، نجمیه، شریعتی و سینا ساخته شود تا از شبکه ریلی تهران برای ارائه خدمات فوریت های پزشکی بهره گیریم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید