هر روز!
هر روز!

آمادگی سازمان ملل برای کمک به زلزله زدگان مکزیک :

آمادگی سازمان ملل برای کمک به زلزله زدگان مکزیک :

آمادگی سازمان ملل برای کمک به زلزله زدگان مکزیک
: آمادگی سازمان ملل برای کمک به زلزله زدگان مکزیک
: به گزارش بولتن نیوز، «استفان دوجاریک»، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد، روز گذشته (یکشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد: سازمان ملل آماده یاری رساندن به کشور زلزله زده مکزیک است. در صورتی که مکزیک درخواست کمک کند، سازمان ملل آماده ارائه کمک است.
به گزارش : در ادامه این بیانیه آمده است: «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل، از تلفات جانی و خسارت هایی که بر اثر این زلزله سهمگین در مکزیک ایجاد شده، اندوهگین شده است. دبیر کل سازمان ملل به دولت مکزیک و مردم این کشور تسلیت می گوید و امیدوار است افراد آسیب دیده به زودی سلامت خود را بدست آوردند. دبیر کل سازمان ملل از مقامات و نیروهای امداد که از هیچ تلاشی برای کمک به مردم آسیب دیده و زلزله زده دریغ نکرده اند، تقدیر کرد.
سازمان زمین شناسی آمریکا شب پنجشنبه از وقوع زمین لرزه ای به بزرگی 8.1 ریشتر در جنوب غرب مکزیک خبر داد. این بزرگ ترین زمین لرزه ای بود که در یک قرن گذشته در مکزیک به وقوع پیوسته است.
مقامات مکزیک اعلام کردند بر اثر این زمین لرزه تاکنون دست‌کم 91 نفر کشته شده‌اند و دهها هزار خانه ویران شده است. بیش از 2 میلیون نفر هم تحت تأثیر این زمین لرزه قرار گرفته اند.
فرماندار ایالت «اوآخ» مکزیک اعلام کرد: این زلزله یک پنجم از جمعیت 4 میلیون نفری این ایالت را تحت تأثیر قرار داده است. بیش از 800 هزار نفر از مردم این ایالت ، عزیزان و همه دارایی شان را از دست داده اند.
در شهر «جوچیتان»، بیش از 5000 خانه ویران شده است و صدها هزار نفر از مردم آن فاقد آب و برق روز خود را سپری می کنند. «انریکه پنیا نیتو»، رئیس جمهور مکزیک، با اعلام سه روز عزای عمومی متعهد شد که شهرها و روستاهای ویران شده را بازسازی خواهد کرد.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید