مسیر سبز
مسیر سبز

آمار و اطلاعات عجیب از اعداد باورنکردنی خبرآنلاین: اعداد و

آمار و اطلاعات عجیب از اعداد باورنکردنی 
 خبرآنلاین: اعداد و

آمار و اطلاعات عجیب از اعداد باورنکردنی
خبرآنلاین: اعداد و ارقام صرفا محدود به کار اقتصاددانان نیستند، بلکه با استفاده از آنها می‌توان اطلاعات جالبی درباره دنیای علم نیز به دست آورد؛ مانند غلظت 0.000,000,0013 متان در مریخ!

1.3 قسمت در میلیارد: حداکثر غلظت متان در جو مریخ که بر اساس آخرین تجزیه و تحلیل مریخ‌نورد کیوریاسیتی تعیین شده است. این عدد متاسفانه به معنای این است که سیاره سرخ احتمالا هرگز میزبان حیات نبوده است.
64 سانتی‌متر: ارتفاع کوچک‌ترین خودوری دنیا که مجاز به رانندگی در شهر است.

260 میلیون: تعداد صفحات به کار رفته شده در اتاق حیرت‌آور عکس زیر که با استفاده از الگوریتم‌های رایانه‌ای و چاپ سه‌بعدی با ماسه خلق شده است.
4.5 متر بر ثانیه: حداکثر سرعت هوای خروجی از دهان انسان به هنگام عطسه.

2009: سالی که گوگل بدون سر و صدا پروژه ماشین بدون راننده خود را شروع کرد؛ پروژه‌ای که هفته گذشته آن را اعلام عمومی کرد.
ماشین بدون راننده60 سانتی‌متر: طول لخته خونی که پزشکان در ایالت کالیفرنیا از سیاهرگ پای یک بیمار مرد خارج کردند.

800 میلیون دلار: میزان فروشی که نسخه پنجم بازی Grand Theft Auto توانست تنها طی 24 ساعت به دست آورد. با این مقدار، بازی مذکور توانست به تنهایی و با فاصله‌ای نجومی در صدر جدول فروش روز اول بازی‌های ویدئویی یا آلبوم‌های موسیقی تکیه زند.800 کیلومتر: فاصله‌ای که نوع جدید تسهیم‌کننده رایانه‌ای (Multiplexer) می‌تواند جریان‌های نوری را منتقل کند، بدون اینکه داده‌ای را از دست بدهد.

1000 دلار: هزینه کیت پناهگاه آسان-مونتاژشو شرکت مشهور لوازم خانگی IKEA، که برای ایجاد سرپناه یک خانواده پناهجوی 5 نفره طراحی شده است.57: درصد داروهایی که در تبلیغات تلویزیونی اقدام به بزرگ‌نمایی یا حذف اطلاعات حیاتی کرده بودند

70 هزار دلار: مبلغی که طی تنها چند ساعت در برنامه تامین سرمایه «حسگر عمق سه‌بعدی قابل نصب روی آی‌پد» جمع‌آوری شد. هدف این برنامه جمع‌آوری 100 هزار دلار طی 45 روز بود!
2.4 متر: فاصله دو سر بال پهپادی خصوصی که طی باران‌های سیل‌آسای هفته گذشته ایالت کلرادو آمریکا از منطقه نقشه‌برداری کرد؛ پیش از آنکه ماموران سازمان مدیریت بحران آمریکا حتی بتواند خود را به منطقه برساند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید