مسیر سبز
مسیر سبز

آمریکا به قتل سرکرده داعش فکر می کند انتخاب: از

آمریکا به قتل سرکرده داعش فکر می کند
انتخاب: از زمانی که ابوبکر البغدادی رهبر داعش در مسجد موصل در ملا عام ظاهر شده است، صحبت از این است که آیا آمریکا می تواند او را هدف قرار دهد. برخی این سوال را مطرح کردند که چرا آمریکا پس از آن او را سریعا نکشت.
 
سی ان ان اطلاع پیدا کرده است پنتاگون سرگرم بررسی این مسئله است که تحت چه شرایطی به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد دهد که البغدادی را با هواپیمای بدون سرنشین بکشد.
 
سرهنگ دوم بازنشسته ریک فرانکونا گفت کشتن البغدادی در واقع قطع سر داعش است.
 
آمریکا مدتهاست جایزه ای ده میلیون دلاری برای سر البغدادی تعیین کرده است. هنوز کسی نمی گوید که نام او در فهرست افرادی است که آمریکا می خواهد بکشد. اما مقامات آمریکایی به سی ان ان گفته اند هم اکنون سرگرم جمع آوری اطلاعات درباره اهداف با ارزش در عراق هستند. البته اوباما باید هر گونه تصمیم را برای قتل البغدادی تایید کند. برای این منظور باید چندین شرط فراهم باشد. اول اینکه او تهدیدی برای آمریکا باشد.
 
مقامات پنتاگون گفته اند داعش سفارت آمریکا و شهروندان این کشور را در عراق تهدید می کند. شرط دیگر اینکه اطلاعات باید به اندازه کافی دقیق باشد که جان غیرنظامیان را به خطر نیندازد. شبه نظامیان نظیر البغدادی می دانند که آمریکا به مسجدی حمله نمی کند در آن عده زیادی غیرنظامی حضور دارند. از همه دشوارتر این است که قتل البغدادی چه نتیجه ای خواهد داشت.
 
ریک فرانکونا گفت قتل البغدادی ممکن است برای رهبری داعش مشکل ایجاد کند اما حرکت این گروه را متوقف نخواهد کرد و همچنان جنگجویانی از مناطق دیگر به این گروه خواهند پیوست.
 
به نظر نمی رسد فعلا ماموریت برای کشتن البغدادی قریب الوقوع باشد اما آمریکا سرگرم جمع آوری همه اطلاعات در عراق است و پروازهای شناسایی آمریکا در عراق از سی مورد در روز به پنجاه مورد در روز افزایش یافته است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید