مسیر سبز
مسیر سبز

آمنه: دیه کامل ندهند، ایران را ترک می‌کنم آمنه

آمنه: دیه کامل ندهند، ایران را ترک می‌کنم 
 آمنه

آمنه: دیه کامل ندهند، ایران را ترک می‌کنم
آمنه بهرامی قربانی اسیدپاشی که در آخرین لحظات از قصاص فرد اسیدپاش گذشت در گفتگو با قانون گفت اگر دیه کامل انسان را برای او در نظر نگیرند برای همیشه ایران را ترک خواهد کرد.

دیه‌ای که دادگاه مقرر کرده است به او پرداخت شود به گفته او 190 میلیون تومان است: « الان دیه من دویست میلیون تومان به اضافه دیه هر چشم است که دیه هر چشم معادل دیه کامل یک انسان است. یعنی کل آن می‌شود 380 میلیون تومان. اما دادستانی می‌گوید طبق قانون دیه زن نصف دیه مرد است. با این اوصاف دیه من تبدیل به 190 میلیون تومان می‌شود. اما من این موضوع را قبول نکرده‌ام.»

او که از گرفتن چشم‌های مجید موحدی گذشته است می‌گوید نه تنها دیه خود را نخواهد بخشید بلکه دیه خط قرمز او است که از آن کوتاه نمی آید. « من در حال حاضر دو وکیل گرفته‌ام و به هر دوی آن‌ها سفارش کر‌ده‌ام که اگر دیه یک انسان کامل به من پرداخت نشود برای بیرون آمدن این پسر امضاء ندهید.»

او می‌گوید اگر تحت هر شرایطی مجید بهرامی از زندان آزاد شود و دیه کامل هم به او تعلق نگیرد جلای وطن خواهد کرد: «اگر این پسر با هر شرایطی بیرون بیاید من قسم می‌خورم که خاک ایران را می‌بوسم و برای همیشه از اینجا می‌روم.»

منبع : عصر ایران
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir  

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید