هر روز!
هر روز!

آموزش آشپزی تهیه پیاز سوخاری : آموزش آشپزی تهیه پیاز

آموزش آشپزی تهیه پیاز سوخاری : آموزش آشپزی تهیه پیاز

آموزش آشپزی تهیه پیاز سوخاری
: آموزش آشپزی تهیه پیاز سوخاری
 
آموزش تهیه پیاز سوخاری را برای شما عزیزان فراهم نموده ایم شما میتوانید با تهیه پیاز سوخاری در کنار غذای های همراه و میگو ,اشتها و همینطور تزیین زیبایی برای غذا خود داشته باشید.
 
به گزارش : آرد : ۲ لیوان ماالشعیر : حدودا ۳۵۰ گرم سفیده تخم مرغ : ۲ عدد روغن مایع : ۴/۱ پیمانه پیاز درشت : حداقل ۴ عدد نمک : به میزان لازم
 
در مرحله اول برای تهیه پیاز سوخاری ,شما باید پیاز ها را بصورت حلقه حلقه تیکه کنید و همینطور شما باید برش پیاز ها را به اندازه حلقه های یک سانتی باشد و شما آن ها را با دست جدا کنید و قسمت وسط پیاز را برای سالاد و یا موارد دیگر خوراکی بهرهگیری کنید.
 
مرحله دوم برای تهیه پیاز سوخاری شما باید پیاز را در کاسه ای همراه با ارد و نمک مخلوط کنید ,سپس روغن و ماالشعیر را اضافه کنید شما میتوانید برای بهتر شدن مایع یک ساعت آن را استراحت دهید.
 
در مرحله سوم شما سفیده های تخم مرغ ها را حسابی در ظرفی هم زنید تا کف کند سپس مخلوط سفیده را با مخلوط آرد اضافه کنید و بعد از آن شما باید به طور سریع حلقه های پیاز را درون خمیر قرار بدهید.
 
مرحله چهارم برای تهیه کردن پیاز سوخاری , شما باید روغن را داغ کنید و سپس با بهرهگیری از چنگال پیاز ها را درون روغن سرخ کنید و بعد از سرخ شدن پیاز آن ها را در ظرفی نگه دارید تا روغن ها از ان جدا شود .
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید