هر روز!
هر روز!

آموزش دوخت دامن دخترانه : دامن های توتو دامن هایی

آموزش دوخت دامن دخترانه 
 : دامن های توتو دامن هایی

آموزش دوخت دامن دخترانه
: دامن های توتو دامن هایی شیک و پر از زیبایی برای دختر بچه هاست . این دامن خوش فرم با حالت پف مانندی که دارد قیافه دختر بچه هایی لاغر رو پر از تر از حد معمول نشان می دهد . دامن توتو بخاطر روش ساخت ساده ای که دارد بین مادران طرفداران زیادی دارد . برای دوخت این دامن به چرخ خیاطی و سوزن و نخ اصلا نیاز نیست . حتما می گویید مگه خیاطی فاقد نخ و سوزن میشه ؟ بله . روش ساخت دامن توتو را در ادامه دنبال کنید .
آموزش دوخت دامن دخترانه : آموزش دوخت دامن دخترانه
: آموزش دوخت دامن دخترانه
به گزارش : اگردنبال هدیه ای مناسب برای جشن تولد دختر بچه ها هستید این ایده مناسب را امتحان کنید .
ابتدا 5 متر پارچه تور که برای روسری های زنانه و لباس های زنانه استفاده می شود تهیه کنید . این نوع پارچه ها را می توانید از پارچه فروشی ها خریداری کنید .
ابتدا نوارهایی به عرض 10 تا 12 سانتی متر از پارچه برش بزنید . بلندی دامن فرزندتان هر چقدر است ان را دوبرابر کنید و با پنج جمع کنید . این عدد بلندی طول نوار را نشان می دهد . به عنوان مثال اگر بلندی دامن مورد نظر فرزندتان 30 است شما باید نوارهایی با طول 65 و عرض 10 تا 12 سانتی متر را برش بزنید . تعداد نوارها هر چقدر که بیشتر باشد دامن توتو حالت پف کنندگی خودش را بیشتر نشان می دهد . اگر بعد از اتمام کارتان متوجه شدید که دامن بلند است می توانید با قیچی دامن را به راحتی و فاقد هیچ دردسری کوتاه کنید . در ضمن به این نکته هم توجه کنید که معمولا دامن توتو را کوتاه می سازند .


در مرحله ی بعد شما باید یک کش مناسب برای دور کمر فرزندتان تهیه کنید و متناسب با دور کمر ان را برش بزنید و حلقه کنید . توجه کنید که چون دامن حالت پفی دارد دور کمر را 2 سانتی بیشتر بگیرید .
حالا کش را دور زانویتان بندازید و نوارها را یکی یک دور کش دامن حلقه کنید . روش حلقه کردن کش را در تصاویر زیر مشاهده می کنید .

نوار را روی هم بگذارید . وسط نوار را بگیرید و از زیر کش رد کنید .

مرحله ی بعد را در تصویر بالا مشاهده کنید . دستتان را از حلقه بالای کش عبور دهید و دو سر آزاد نوار توری را از داخل حلقه رد کنید .

دو سر آزاد نوار توری را به سمت پایین بکشید و حلقه ای که انداخته اید را محکم کنید .

دور تادور کش را از این حلقه ها ببافید .
در پایان شما یک دامن کوتاه دخترانه شیک و خوش فرم خواهید داشت که حتما در نظر دیگران خیلی دلپذیر جلوه می کند .

از این نوع دامن های دخترانه برای جشن تولد دختربچه هایتان ببافید و به جای هزینه کردن مبالغ آنچنانی برای یک دامن که به دلتان هم نمی چسبد با دست های خودتان برای دخترتان دامن کوتاه پفی بسازید .

بعد از آماده شدن می توانید از انواع روبان های رنگی ، گل های آماده بازاری ، پولک های ریز و درشت براق یا گل های دست ساز خودتان برای تزیین این دامن ها استفاده کنید .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید