هر روز!
هر روز!

آموزش دوخت چهل تکه بروی مانتو : آموزش دوخت چهل

آموزش دوخت چهل تکه بروی مانتو 
 : آموزش دوخت چهل

آموزش دوخت چهل تکه بروی مانتو
: آموزش دوخت چهل تکه بروی مانتو
آموزش دوخت چهل تکه بروی مانتو : آموزش دوخت چهل تکه بروی مانتو
: آموزش دوخت چهل تکه بروی مانتو
به گزارش : آموزش دوخت چهل تکه بروی مانتو
می خواهید از پارچه های ساده ای که در خانه دارید یک طرح جالب ابداع کنید می خواهید نوآوری کنید ما شما را در این کار یاری می رسانیم طراحان مد با کمی اندیشه و سلیقه مد می آفرینند شما هم می توانید یک مانتو دلپذیر برای خودتان طراحی کنید پس پارچه و نخ و سوزن و قیچی را آماده کنید و دست بکار شوید . در این مطلب یک طرح ظریف از چهل تکه را آموزش می دهیم که به جای تکه تکه کردن پارچه اصلی، با نوارهای ظریف روی آن طرح چهل تکه می زنیم.
استفاده از این روش در قسمتهای مختلف لباس بسیار ساده است، چون می توانید ساسونها را به خطوط زیر نوارها انتقال دهید.
لوازم مورد نیاز
نیم متر پارچه که به صورت نوار اریب به عرض 3 سانتیمتر برش زده اید.
نکته: برای تهیه نوار اریب ابتدا پشت پارچه را خط کشی کنید و عرض نوارها را عرض خط کش فلزی درنظر بگیرید.
مراحل دوخت
1-نوار اریب ها را دولا کرده و سردوز کنید. ( تصویر 1 )

2- بعد از برش زدن تنه لباس با درنظر گرفتن زاپاس ها روی پشت پارچه خطوطی به فاصله 10 سانتیمتر رسم کنید. ( توجه داشته باشید که این خطوط در سمت راست و چپ بالاتنه قرینه باشند. ) ( تصویر 2 )

3- نوار اریب را روی خط طوری ثابت کنید که قسمت سردوزی شده به سمت پایین باشد سپس روی خط بالای سردوز را چرخ کنید. (تصویر 3)

4- حال باید خطوط موازی را بدوزید و آنها را به سمت پایین بخوابانید و اتو بزنید به طوری که سردوزی لبه نوار اریب ها زیر لبه دولای آنها مخفی شود. ( تصویر 4 )

5- حالا خطوط جهت مقابل که خطهای اولی را قطع می کنند بدوزید و به همان ترتیب که در بالا توضیح دادیم با اتو به سمت پایین بخوابانید. ( تصویر 5 )

این سری نوارها، نوارهای سری اول را کاملاً ثابت می کنند. برای اینکه هنگام دوخت نوارهای متقاطع، لبه نوارهای اولی زیر چرخ تا نخورند جهت حرکت چرخ را با جهت خواب نوارهای اولی هماهنگ کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید