هر روز!
هر روز!

آموزش شمع سازی : شمع سازی از آن دسته هنرهایی

آموزش شمع سازی 
 : شمع سازی از آن دسته هنرهایی

آموزش شمع سازی
: شمع سازی از آن دسته هنرهایی است که خانم ها به آن علاقه فراوان دارند . شاید قلاب بافی و نقاشی و دیگر هنرها نیاز به تخصص خاصی دارد ولی این رشته ی هنری که این روزها اکثر خانم ها را جذب خود نموده است بسیار ساده است . با انواع  پارافین ها و قالب های  موجود در بازار به راحتی می توان این رشته ی هنری را دنبال کرد .
به گزارش : در این پست از مجله ی اینترنتی قمر با یک روش ساده شمع سازی آشنا می شوید .
آموزش شمع سازی : آموزش شمع سازی
: آموزش شمع سازی
برای ساختن این نوع شمع به پارافین های اضافه شمع های دیگر یا پارافین موجود در بازار نیاز دارید .
همچنین پارافین های رنگی هم برای این شمع سازی نیاز است .
از وسایل مورد نیاز دیگر یک لیوان ، یک مداد ، نخ و ظرف برای گرم کردن پارافین ها می توان اشاره کرد .
گرم کردن پارافین بسته به تنوع رنگی که شما در شمع سازی مورد نظرتان است صورت می گیرد . مقداری از پارافین را جدا کنید و در یک ظرف بگذارید . اگر می خواهید ظرف را با حرارت مستقیم روی اجاق گاز بگذارید تا پارافین ها اب شود باید احتیاط کنید . چون پرافین ماده است که خیلی زود می سوزد . اگر هم دوست دارید سر فرصت این کار را انجام دهید بهتر است قابلمه ای را از اب پرکنید و بگذارید بجوشد .سپس پارافین ها را داخل یک شیرجوش بریزید و روی حرارت غیر مستقیم اجاق گاز بگذارید .

پارافین خام و فاقد رنگ که برای این شمع سازی آماده شده است .

پارافین های رنگی که برای رنگ بخشیدن به پارافین خام تهیه شده است .

پارفین جامد که به مایع تبدیل شده و رنگ امیزی شده است و برای ریختن در قالب اماده است . اما قبل از اینکه پارافین را داخل قالب بریزید ، ابتدا یک رشته نخ کاموا یا نخ های کلفت تری که در دسترس دارید را وسط یک مداد ببندید و به ته لیوان درست در وسط آن آویزان کنید . سپس پارافین را داخل لیوان بریزید .

پس از سرد شدن پارافین ، رنگ دیگر پارافین را اضافه کنید .
نکته : هنگام ریختن پارافین ها روی هم دقت کنید که دمای پراافین زیاد بالا نباشد و در این کار را درست قبل از سرد شدن پارافین انجام دهید . چون پارافین گرم باعث مذاب شدن بقیه پارافین های ته لیوان می شود و نظم و ترتیب کارتان را به هم می ریزد .
اگر دوست دارید که شمع را از داخل لیوان در بیاورید ، کافی است بعد از سرد شدن شمع آن را برای چند ثانیه داخل آب گرم بگذارید و سپس لیوان را وارونه کنید . قالب شمع به راحتی از لیوان جدا می شود .
به این ترتیب یک روش ساده ی شمع سازی را در خانه تجربه کنید .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید