هر روز!
هر روز!

آموزش کامل طرز تهیه لواشک میوه ای خوشمزه با میوه مورد

آموزش کامل طرز تهیه لواشک میوه ای خوشمزه با میوه مورد

آموزش کامل طرز تهیه لواشک میوه ای خوشمزه با میوه مورد علاقه شما - آموزش آشپزی
آموزش کامل طرز تهیه لواشک میوه ای خوشمزه با میوه مورد علاقه شما : آموزش کامل طرز تهیه لواشک میوه ای خوشمزه با میوه مورد علاقه شما
: آموزش کامل طرز تهیه لواشک میوه ای خوشمزه با میوه مورد علاقه شما
آموزش تهیه و دستور لواشک ترش و خوشمزه در منزل
« میوه های دلخواه :•: به میزان مورد نظر »
« نمک :•: به میزان لازم »
« رب انار به دلخواه :•: به میزان لازم »
« روغن مایع :•: به میزان لازم »


آموزش تهیه و دستور لواشک ترش و خوشمزه در منزل
سیب برای لواشک شیرین ، آلوچه و زرد آلو برای لواشک ملس و آلبالو ، کیوی و انار برای لواشک ترش. با ابتکار می توانید چند میوه را با هم مخلوط کنید و طعم های جدید برای لواشک خانگی خود بسازید.


آموزش تهیه و دستور لواشک ترش و خوشمزه در منزل
ابتدا پس از شستن کامل میوه ها، آنها را پوست گیری کرده و هسته هایشان را جدا می کنیم. من از سیب و گوجه سبز استفاده کردم. سپس میوه ها را در قابلمه میریزیم و تا روی میوه ها آب میریزیم. میگذاریم میوه ها حداقل دو ساعت به آرامی بپزند.برای آلبالو، گوجه سبز و یا میوه های دانه ریز نیازی به جداسازی هسته نیست، طی فرایند هسته ها خود به خود جدا می شوند.
همزمان با پخته شدن، به کمک کفگیر میوه ها را له میکنیم تا بهتر پخته شوند و یکدست شوند. در این مرحله کمی نمک و در صورت تمایل کمی رب انار میریزیم و باز هم به خوبی میوه ها را بهم میزنیم.
پس از اینکه میوه ها خوب پخته و یکدست شدند و آب میوه ها هم غلیظ شد، شعله را خاموش میکنیم و میگذاریم کمی از حرارت بیافتد. به کمک یک سبد دانه ریز و یک قابلمه ی بزرگ میوه ها را جداسازی و یکدست می کنیم. میوه های پخته شده را داخل سبد میریزیم و به کمک کفگیر شروع به له کردن مواد سبد می کنیم.


این کار را تا جایی انجام می دهیم تا تفاله ی خیلی کمی باقی بماند. مایع بدست آمده  پس از بهم زدن، باید به اندازه ماست زده شده غلیظ باشد. داخل سینی و یا سفره را با روغن مایع به خوبی چرب می کنیم، البته نباید این روغن زیاد باشد، فقط به اندازه ای که خاصیت جداسازی داشته باشد.
مایع لواشک را بهم می زنیم تا یکدست شود و داخل سینی می ریزیم تا ضخامت آن کمتر از هشت میلیمتر باشد. نسبت به غلظت ضخامت لواشک را در نظر میگیریم. اگر لواشک بیش از حد ضخیم باشد یا یکدست نشده باشد، کپک می زند. حال سینی ها را در جایی که آفتاب بخورد و رطوبت نباشد قرار دهید.
حدود دو تا سه روز زمان نیاز است تا لواشک خوشمزه ما اماده شود. بهتر است لواشک ها را با لایه های نازک درون نایلون قرار دهید. و در پایان انها را در جای خشک و خنک نگهداری نمایید. امیدواریم بتوانید یه لواشک خوشمزه و عالی تهیه نمایید.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید