هر روز!
هر روز!

آموزش گام به گام مانیکور حرفه ای آموزش گام به

آموزش گام به گام مانیکور حرفه ای آموزش گام به

آموزش گام به گام مانیکور حرفه ای
آموزش گام به گام مانیکور حرفه‌ای‌
آموزش گام به گام مانیکور حرفه ای : آموزش گام به گام مانیکور حرفه ای
: آموزش گام به گام مانیکور حرفه ای
به گزارش : اختصاصی: 
ممکن است رسیدگی به ناخن‌ها و حفظ زیبایی آن‌ها چندان کار پیچیده‌ای به نظر نرسد ولی در کنار پیشرفت و مدرن شدن زندگی، مانیکور نیز به‌تدریج به یک هنر تبدیل شده است و افراد بسیاری به صورت حرفه‌ای به این کار اشتغال دارند. به عنوان مثال می‌توان به خانم جین سون چوئی اشاره کرد که مالک چندین سالن مانیکور حرفه‌ای است و بسیاری از مدل‌های مشهور و هنرپیشه‌های پرطرفدار مشتری‌های اختصاصی او هستند. در این مقاله به آموزش گام به گام مانیکور حرفه‌ای با تکنیک‌های مورد استفاده توسط خانم جین سون چوئی در چند مرحله‌ی ساده می‌پردازیم.
مرحله‌ی اول:

در ابتدا ناخن‌ها را از هرگونه لاک و تزیین دیگر پاک کنید و با ناخن‌گیر آن‌ها را به اندازه و شکل دلخواه کوتاه نمایید. اگر شکل خاصی در نظر ندارید، ناخن‌ها را به شکل قوس طبیعی کوتیکل (قسمت سفیدرنگ در ابتدای محل رویش ناخن‌ها) کوتاه کنید. این کار باعث می‌شود که شکل ناخن شما خاص خودتان باشد زیرا خط کوتیکل در هر شخص قوس منحصر به فردی دارد. از طرف دیگر اگر ناخن را به شکل بیضی کوتاه کنید، بستر ناخن کشیده‌تر به نظر می‌رسد و ظاهر زیباتری خواهد داشت. به توصیه‌ی خانم جین بهتر است هر ناخن را در یک مرحله و از راست به چپ کوتاه نمایید.
مرحله‌ی دوم:

وقتی ناخن خود را گرد کوتاه می‌کنید سوهان زدن آن در قالب یک بیضی منظم و شکیل بسیار راحت‌تر انجام می‌شود. عمل سوهان زدن را در امتداد ناخن انجام بدهید و از انجام این کار به‌صورت عمودی (مثل اره کردن) خودداری کنید. در حین این کار سوهان را کمی زاویه‌دار نگه ‌دارید تا به پوست نوک انگشت آسیبی نرسد.
مرحله سوم:

برای اطمینان از یکدست شدن کامل و نبود هرگونه ناهمواری، لبه‌ی ناخن را با استفاده از یک بافر ناخن با دقت پرداخت کنید. از بافر برای براق کردن و شفافیت بیشتر روی ناخن نیز می‌توانید استفاده کنید.
مرحله چهارم:

برای نرم شدن کوتیکل، مقدار روغن کوتیکل روی آن بمالید و چند دقیقه صبر کنید تا کاملاً جذب شود. برای نرم شدن بیشتر می‌توانید دست‌های خود را برای مدت کوتاهی در یک ظرف آب ولرم قرار دهید. بعد با پوشر کوتیکل (ابزار مخصوص عقب زدن کوتیکل)، کاملاً آن را جمع کنید تا به یک خط نازک تبدیل شود. به هیچ عنوان کوتیکل ناخن را با ناخن‌گیر یا تیغ قطع نکنید چراکه وجود آن برای جلوگیری از ورود باکتری یا قارچ به زیر ناخن حیاتی است.
مرحله پنجم:

از این مرحله بعد با اقدامات لازم برای جلوگیری از ریزش و بدشکل شدن فوری لاک آشنا می‌شویم. ابتدا ناخن‌ها دوباره با دقت و برای آخرین بار تمیز کنید. برای یک مانیکور مناسب، ناخن و سر انگشت باید از هرگونه چربی طبیعی ترشح‌شده از کوتیکل عاری باشند. اندکی چربی یا رطوبت باعث می‌شود که لاک به شکل کامل روی ناخن نچسبد و سریعاً ریزش کند.
مرحله ششم:

یک لایه محافظ لاک روی ناخن بزنید. با این کار از تماس لاک با لایه‌ی خارجی ناخن و آسیب رسیدن به آن جلوگیری می‌کنید.
مرحله‌ی هفتم:

حالا ناخن‌های خود را به رنگ دلخواه لاک بزنید. راحت‌ترین روش لاک زدن، شروع کار از لبه‌های داخلی ناخن است. بهتر است لاک را با پهنای طبیعی قلم‌مو روی ناخن پخش کنید و از فشردن قلم‌مو بر روی ناخن برای تغیر شکل و پهن شدن آن خودداری نمایید.
مرحله هشتم:

بعد از حدود دو دقیقه دوباره ناخن را لاک بزنید و دقت کنید که لایه‌ی دوم حتماً تمام لایه‌ی اول را پوشش دهد.
مرحله‌ی نهم:

به یاد داشته باشید که لبه‌های ناخن و مخصوصاً در کناره‌ی کوتیکل را نیز حتماً لاک بزنید و در آخر از یک‌ لایه برق ناخن استفاده کنید. لایه‌ی آخر در حکم محافظ و سپر مانیکور است و دوام لایه‌های زیرین را افزایش می‌دهد.
در انتها برای داشتن ناخن های زیبا خواندن مقاله های "مانیکور کردن صحیح ناخن" و "حرفه ای لاک بزنید" را نیز پیشنهاد می کنیم.
مترجم: محسن یزدانی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید