هر روز!
هر روز!

آنهایی که قصد ازدواج ندارند بخوانند آنهایی که قصد ازدواج

آنهایی که قصد ازدواج ندارند بخوانند آنهایی که قصد ازدواج

آنهایی که قصد ازدواج ندارند بخوانند
آنهایی که قصد ازدواج ندارند بخوانند : آنهایی که قصد ازدواج ندارند بخوانند
: آنهایی که قصد ازدواج ندارند بخوانند
افرادی که قصد ازدواج ندارند باید بدانند که نیازهای عاطفی و جنسی را از می توان از طرق مختلف برطرف کرد اما برای رسیدن به «آرامش» باید ازدواج کرد. شاید در اطراف خود با افرادی برخورد کرده اید که سن و سالی از آن ها گذشته است و هیچ دلیلی برای ازدواج کردن ندارند. «غلامرضا قاسمی کبریا» دکترای روان شناسی و مشاوره در این باره به برنا می گوید: متاسفانه بحث محرک های ازدواج در فرهنگ ها و خانواده و افراد بسیار متفاوت است و در جامعه یک نواخت و یک نوع نیست. برخی از افراد برای ازدواج کردن خود دلایلی را مطرح می کنند که جنبه منطقی و توجیه کننده ای را ندارند.
به گزارش این محرک های ازدواج معمولا به چند دسته تقسیم می شود؛ برخی از افراد به دلیل نیاز جنسی به ازدواج گرایش پیدا می کنند. برخی افراد به دلیل داشتن رفیق ، مونس و همدم و برخی ها هم داشتن یک تکه گاه در زندگی مشترک برایشان ارجعیت دارد. حتی بعضی از افراد به دلیل شرایط مالی با طرف مقابل ازدواج می کنند که این دلایل ناشی از فرهنگ نادرست جامعه امروزی است.
بنابراین آن افرادی که هر کدام از این دلایل را در خود نیاز نمی بینند، قصد ازدواج را نداشته و ترجیح می دهد مجرد باقی بماند.
معمولا افرادی که قصد ازدواج ندارند به ۳ دسته تقسیم می شوند:
۱- افرادی که در خود نیاز جنسی نمی بینند؛ این افراد اگر هم می خواهند ازدواج کنند، باید شرایط طوری رقم بخورد که همه چیز بر وفق مراد آن ها صورت گیرد، در نتیجه در انتخاب افراد بسیار سخت گیر می شوند.
و اما برخی از افراد در خود نیازهای جنسی می بینند؛ اما تن به ازدواج نمی دهند با خود می گویند «مگر دیوانه هستم به کسی تعهد بدهم و کلی هزینه کرده و ازدواج کنم»؛ در نتیجه این افراد ممکن است به روابط نامشروع روی بیاورند.
۲- آنهایی که نیاز به همدم و یا یک رفیق دارند، وقت خود را با ارتباط با جنس مخالف خود گذرانده و با او به درد و دل و صحبت کردن می گذرانند که این رابطه ها باعث سرخوردگی افراد می شود؛ زیرا یک سری رابطه های غیر رسمی و پنهانی باعث می شود آن ها ضربه بخورند. متاسفانه این افراد دیگر به هر فرد جنس مخالف اعتماد نداشته و ازدواج را کاری غیر منطقی می دانند.
۳- برخی از افراد تکیه گاه می خواهند. معمولا دختر و پسری که قصد ازدواج ندارند، از لحاظ مالی خود را تامین می کنند. آن ها با منبع درآمدی که خود دارند و یا با سرکار رفتن، هیچ نیازی در خود نمی بینند که با کسی ازدواج کنند تا آن ها را از لحاظ مالی حمایت کند.
در اصل این افراد باید بدانند که ازدواج مقوله ای است که افراد از لحاظ رفیق بودن و تکیه گاه و یا نیاز جنسی شاید ارضاء شوند، اما مهم ترین مسئله در ازدواج «آرامش» است.
ازدواج با هدف «تبادل آرامش» باید صورت گیرد. اگرفردی در ازدواج خود، آرامش روحی نداشته باشد، تمام زندگی اش را از دست داده است.
تن ها کاری که می شود در این زمینه انجام داد، این است که تعریف همه افراد باید از ازدواج کردن تغییرکرده و اصلاح شود و ازدواج را به معنای ارضای نیاز و یا همدم داشتن و روابط عاطفی ندانند بلکه ازدواج را برای به دست آوردن آرامش بخواهند. این افراد در هر شرایط سنی که باشند به همدیگر نیاز دارند و درصورت نبودن آرامش تمام پیشرفت ها معنایی ندارد و رنگ می بازند.
وقتی آرامش افراد تامین می شود، نیازهای جنسی، نیازهای عاطفی، نیازهای مالی همه تابع این آرامش برطرف می شوند.
در نتیجه مسوولان باید با تغییر فرهنگ جامعه و با استفاده از اطلاع رسانی از طریق رسانه ها این فرهنگ نادرست را که به یک برهه ای از زمان احتیاج دارد، تغییر داده و ازدواج را فقط برای رسیدن به آرامش بدانند.
متاسفانه زمانی که در روابط اجتماعی حرف از ازدواج می شود و اولین چیزی که مردم به ذهنشان خطور می کند، ظاهر دختر و پسر است. وقتی از ازدواج تعریف می شود، اولین دیدگاه اطرافیان این است «دختر سر تر است یا پسر؟!» این دیدگاه بسیار اشتباه است، اما زمانی که اطرافیان بگویند «این دو نفر مکمل آرامش یکدیگر هستند و یا زوج خوبی برای یکدیگرهستند» هیچ گاه سربودن معنا دار نمی شود؛ در نتیجه باید تعریف از ازدواج افراد افکار و باورهای غلطشان را تغییر داد.
برخی از افراد شاید از لحاظ ظاهری متناسب همدیگر نیستند اما در زندگی زناشویی بسیار خوشبخت و موفق.
رسانه ها باید با فرهنگسازی درست افراد جامعه را برای ازدواج آماده کرده و آن ها را به یک آرامش مطلق تشویق کنند، نه برای رسیدن به نیازهای جنسی و عاطفی.
افرادی که قصد ازدواج ندارند باید بدانند که می شود با تلاش و کوشش مال و ثروت، تحصیل و از طرق مختلف نیازهای عاطفی و جنسی را برطرف کرد اما برای رسیدن به آرامش باید ازدواج کرد و از هیچ طریقی نمی شود به این آرامش مطلق رسید. شفاف

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید