هر روز!
هر روز!

آنچه فیتنس را از بقیه متمایز می کند آنچه فیتنس

آنچه فیتنس را از بقیه متمایز می کند آنچه فیتنس

آنچه فیتنس را از بقیه متمایز می کند
آنچه فیتنس را از بقیه متمایز می کند
آنچه فیتنس را از بقیه متمایز می کند : آنچه فیتنس را از بقیه متمایز می کند
: آنچه فیتنس را از بقیه متمایز می کند
به گزارش : فیتنس و تناسب اندام یکی از رشته هایی است که در سال های اخیر مورد توجه ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش در ایران و جهان قرار گرفته است. به طوری که هم اکنون شاهد آن هستیم که در کشورمان نیز بسیاری از باشگاه های ورزشی از نام و تمرینات فیتنس بهره برده و توانسته اند جمعیت گسترده ای اعم از آقایان و بانوان در رده های مختلف سنی را جذب کند. اما فیتنس که امروزه طرفداران بی شماری پیدا کرده چیست و چرا خیل عظیمی را بخود جلب کرده است؟
فیتنس و تناسب اندام چیست؟ فیتنس شامل قابلیت انرژیک و توانایی چابکی بدن بدون احساس خستگی به همراه انرژی مضاعف برای حضور در فعالیت های ورزشی و تحمل فشارهای فیزیکی بیشتر است. این رشته ورزشی مجموعه ای کامل از قابلیت های برتر برای اجرای مفیدتر حرکات ورزشی، تقویت سیستم قلبی عروقی، ریه ها، عضلات بدن و… است. به عبارتی دیگر، فیتنس و تناسب اندام مرحله بعدی و فراتر از سلامتی عمومی است که علاه بر پرورش و ارتقاء سلامتی و آمادگی های جسمانی، هنرجویان و ورزشکاران این رشته را به سوی اندامی زیبا و متناسب و ورزیده سوق می دهد.
چرا فیتنس و تناسب اندام اگر بگوییم تمرینات فیتنس و تناسب اندام به عنوان تمرینات زیرساخت و آماده سازی برای حضور موفق در رشته های دیگر ورزشی نیز کاربرد بسیار مفید و سودمندی دارد، حرفی به گزاف نگفته ایم. امروزه این رشته به عنوان یک ورزش پایه نیز مطرح است، اما آنچه که باعث اقبال عمومی این ورزش در جهان شده زندگی ماشینی امروزی و نحوه اشتباه تغذیه که خصوصأ در کشورمان در سطح گسترده ای وجود دارد، دانست. متاسفانه بسیاری از افراد با ضعف های عمومی بدن و عضلانی از یکسو و عدم تناسب اندام از سوی دیگر مواجه باشند. این اشکالات موجب شده است تا بازار پر رونقی برای افراد کم دانش و یا بعضأ سودجود ایجاد شود. این افراد با تبلیغات بعضأ نادرست و با سوءاستفاده از علاقه و گرایش مردم به سلامتی و تناسب اندام، نسبت به ارایه تمرینات اشتباه و ضعیف و مکمل های غیر مجاز و غیره اقدام نموده که در نهایت برای این افراد در آمد زیاد و برای متقاضیان هدر رفتن پول و وقت و عدم نتیجه گیری مناسب و در بسیاری از موارد ابتلا به بیماری های مختلف را در پی دارد. اما با انجام تمرینات و تغذیه صحیح در فیتنس و صد البته تحت نظر مربیان متخصص و کار آزموده،  ورزشکاران خواهند توانست علاوه بر ارتقاء و پایداری سلامت جسم و روح، به اندامی متناسب و زیبا به همراه قابلیت های برتر فیزیکی دست یابند.
موارد فنی در فیتنس و تناسب اندام تمرینات فیتنس در واقع شامل دو بخش کلی است. بدین معنی که هنرجویان این رشته ورزشی در طول تمرینات خود که در نهایت موجب حضور آنان در مسابقات داخلی و برون مرزی خواهد شد بایستی در دو بخش عمده زیرنظر مربیان خود به تمرین بپردازند. بخش اول شامل تمرینات در فاکتورهای آمادگی جسمانی است که این تمرینات در بخش های هوازی (با وسیله و بدون وسیله) و مقاوتی و قدرتی و تقویتی ( با وسیله و بدون وسیله) و همچنین تمرینات مهارت های برتر مانند چابکی، انعطاف، اکروبات و… می باشد. بخش بعدی تمرینات فیتنس شامل کار با وزنه و تغذیه مناسب با آن به صورت کاملأ تخصصی در راستای دستیابی به بدنی متناسب و زیبا براساس جدول قد و وزن و شاخص BMI است. در نهایت نیز همانگونه که به آن اشاره شد، قهرمانان برای حضور در میادین داخلی و خارجی نیز با توجه به مورد یاد شده تمرینی، به رقابت خواهند پرداخت. در واقع آنچه که فیتنس را از دیگر رشته های ورزشی مشابه متمایز می سازد، مواردی است که به طور کاملأ خلاصه در بالا به آن پرداختیم، زیرا قطعا ورود به مباحث فنی و تخصصی نیاز به وقت زیاد دارد که با توجه به محدودیت صفحه و محدودیت زمان از توضیحات جامع و کامل بالاجبار صرف نظر کردیم و در این مقاله سعی کردیم که هر چند به اختصار مطالبی را جهت آشنایی مخاطبان محترم بنویسیم. امیدوارم در مطالب بعدی سلسله مقالاتی را در ارتباط با فیتنس و تناسب اندام و موارد فنی به همراه اصول تغذیه صحیح آن را در اختیار ورزشکاران و علاقه مندان این ورزش زیبا و پرطرفدار قرار دهیم.
 
فیتنس
 
۳۰ دقیقه با خوزه ریموند .توصیه های بدنسازی
۲۰ اشتباه خیلی بزرگ و فاحش!
با چند تکنیک حرفه ای روش های ۲ برابر کردن سایز عضلات را بیاموزید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید