هر روز!
هر روز!

آنچه که درباره عکاسی و فیلمبرداری عروسی باید بدانید آنچه

آنچه که درباره عکاسی و فیلمبرداری عروسی باید بدانید آنچه

آنچه که درباره عکاسی و فیلمبرداری عروسی باید بدانید
آنچه که درباره عکاسی و فیلمبرداری عروسی باید بدانید : آنچه که درباره عکاسی و فیلمبرداری عروسی باید بدانید
: آنچه که درباره عکاسی و فیلمبرداری عروسی باید بدانید
: عکس و فیلم عروسی، مهم ترین یادگاری های شما از این مراسم است که تا پایان عمر برای تان می ماند و خاطرات آن روز شیرین را در ذهن تان زنده نگه می دارد. راه های زیادی برای پیدا کردن یک آتلیه عکاسی خوب وجود دارد، از پیشنهادات دوستان و فامیل گرفته تا جست و جوی اینترنتی. بد نیست قبل از انتخاب این نکته ها را  که در این بخش قرار داده با هم مرور کنیم. همچنین برای اینکه یاد بگیرید که در روز عروسی تان چطور جلوی دوربین ژست بگیرید می تونید بر این لینک کلیک کنید. بهترین ژست عکس عروس و داماد 
به گزارش : سوالات مهمی که باید از عکاس بپرسید
1- آیا شما با کسی که از عروسی شما عکاسی خواهد کرد ملاقات می کنید یا با نماینده آتلیه؟
2- آتلیه آلبوم های نمونه ای از عروسی های قبلی که عکاسی کرده اند، برای ارائه دارند؟
3- آیا عکس های نمونه آن ها از نوعی است که شما برای خود تصور کرده اید؟
4- حداقل هزینه ها چقدر است؟
5- آیا هزینه شامل فیلم برداری هم می شود یا هزینه جداگانه دارد؟
6- از دستیار استفاده می کنند( دستیار به عنوان تمرین عکاسی خواهد کرد؟(
7- برنامه روز عکاس چیست؟ (بسیار مهم است که عکاس در روز جشن شما برای جشن دیگری وقت نگذاشته باشد.(
8- عکاس تمایلی به شنیدن حرف ها و خواسته های شما دارند؟
9- برای انجام پیشنهادات شان چه جور ضمانتی دارند؟
10- چه مدت پس از جشن آلبوم عروسی آماده است؟

انواع آلبوم های عروس
 اغلب آلبوم های عروس که در حال حاضر وجود دارند، در یکی از دو دسته ساده و ژورنالی قرار می گیرند. البته هر دوی این آلبوم ها می توانند در پوشش های زیبای چرم یا جیر با جلدهای حرفه ای و زیبا ارائه شوند. اما یک تفاوت اساسی بین آن دو است. آلبوم های ساده که در کشورهای اروپایی به آلبومهای Matted هم معروفند، معمولا توسط برنامه های کامپیوتری آماده طراحی می شوند. این آلبوم ها طرفداران زیادی ندارند و کمتر آتلیه عکسی را می بینید که آن را به عنوان آلبوم اصلی به مشتریان نشان دهد. در این آلبوم ها معمولا عکس ها با کادرها و الگوهایی آماده در هر صفحه از یک تا چهار عکس قرار داده می شوند و به عنوان آلبوم های هدیه عروس و داماد در همان شب عروسی چاپ و صحافی شده و به آنها تقدیم می شود. همچنین برخی از آتلیه ها به عنوان خدمات جانبی به عروس و دامادهایی که ترجیح می دهند به جای آلبوم های گران قیمت تنها عکسهای شان را چاپ کنند این گزینه را که قیمت کمتری دارد پیشنهاد می کنند.
آلبوم های دیگر انواع طراحی شده یا Flush-mount هستند که به آلبوم های ژورنالی، ژورنال عروس ایتالیایی یا آلبوم های مجله ای (magazine style) هم معروفند. این آلبوم های عروس از نظر طراحی هیچ محدودیتی به جز مهارت عکاس و تصور طراح آن ندارند. طراحی این ژورنال ها بسته به شخصی که آنها را طراحی می کند از طراحی هایی شبیه به همان آلبوم های قبلی یا صفحاتی رویایی شبیه به مجلات مد متفاوت است و به همین دلیل قیمت آنها بسته به دستمزد شخصی که روی آن کار می کند بسیار متغیر است. یکی از نقاط مشترک اغلب صفحاتی که به این صورت طراحی می شود، استفاده از عکس ها به صورت ترکیبی است. به طوری که کمترین لبه های عکس را شامل شده و عکس ها به گونه ای قرار می گیرند که در همدیگر و در زمینه ادغام می شوند. هر آتلیه عکس یک استایل مخصوص خود را برای طراحی های آلبوم های عروس خود استفاده می کند.
آلبوم دستی، پرهزینه یا یک ضرورت؟
عکس هایی که شما می گیرید معمولا خام به حساب می آیند ودر آتلیه با تکنیک های فتوشاپ روتوش می شوند و به لحاظ روشنایی ورنگ و تناسب تنظیم می شوند. عکاسان آتلیه ها با تکنیک های عکاسی، بازی با لنز و فضا و نور، فیگورهای مختلف، آرایش سوژه ها، عکس های مدلینگ که گاهی با نمونه های روز دنیا نیز برابری می کند، چهره ای متفاوت و به یادماندنی از عروس و داماد می سازند. همچنین آلبوم هایی که این روزها مد شده، شامل 10 برگ 30 در 60 است که مانند مجله های مد، عکس عروس و داماد را در صفحات آلبوم چاپ می کنند. این آلبوم ها حس خوشایندی در مشتری ایجاد می کنند. قیمت این آلبوم ها معمولا از 400هزار تومان به بالاست.

اندازه های پرهزینه
عکس های شما ممکن است پرتره و اسپرت باشد. همچنین برای یک عکس بزرگ دو نفره در مقیاس 100 در 70 روی شاسی برای نصب روی دیوار خانه باید بین 160 تا 250 هزار تومان هزینه کنید. برای چند عکس 30 در 40 یا 30 در 100 روی شاسی برای اتاق خواب یا برای یادگاری دادن به پدر و مادر باید بین 50 تا 100 هزار تومان بپردازید. قیمت یک آلبوم 30 در 60 ده برگی حداقل 500 هزار تومان است.
عکس هایی که باید در آلبوم تان داشته باشید
– کارت دعوت عروسی
– لباس عروسی آویزان شده روی رخت آویز
– حلقه نامزدی و عروسی
– عروس و ساقدوش هایش
– داماد و ساقدوش هایش
– جواهرات عروس
– لحظه قرار دادن تور روی سر عروس در آرایشگاه
– لحظه ای که داماد کتش را می پوشد و مشغول درست کردن یقه یا گره زدن کروات است
– لحظه ای که داماد جلوی در آرایشگاه عروس از ماشین پیاده می شود
– عروس و داماد وقتی که اولین بار دم در آرایشگاه همدیگر را می بینند
– عروس، داماد، همه پدربزرگ ها و مادربزرگ ها
– لحظه امضای قباله سر سفره عقد
– برش کیک
– لحظه خداحافظی عروس و داماد از خانواده
موقع انتخاب آتلیه به این نکات هم توجه کنید:
– سطح تجربه تیم عکاسی و فیلم برداری را محک بزنید
– به محل دفتر موسس

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید