هر روز!
هر روز!

آکنه و جوش در سنین بالا آکنه و جوش در

آکنه و جوش در سنین بالا آکنه و جوش در

آکنه و جوش در سنین بالا
آکنه و جوش در سنین بالا : آکنه و جوش در سنین بالا
: آکنه و جوش در سنین بالا
چرا گاهی اوقات شاهد جوش و آکنه در افراد بزرگسال هستیم چه نوع تغییراتی در بدن آن ها موجب بروز جوش و آکنه می شوند توصیه متخصصین پوست و مو در این زمینه چیست

به گزارش  افراد اگر در سنین پایین و نوجوانی دچار جوش و آکنه بوده اند دوباره امکان دارد دچار جوش و آکنه شوند.
خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو و کاشت مو  با اشاره به افرادی که در بزرگسالی دچار جوش و آکنه می شوند، گفت: افراد اگر در سنین پایین و نوجوانی دچار جوش و آکنه بوده اند دوباره امکان دارد دچار جوش و آکنه شوند که در واقع ادامه همان عارضه ای است که قبلا با آن مواجه بوده اند.
صداقت پیشه ادامه داد: در غیر این صورت جوش و آکنه ای که در بزرگسالی گریبان گیر می شود، در خانم ها نشان دهنده بروز اختلالات هورمونی است که باید در این باره بررسی های لازم صورت گیرد.
این متخصص پوست و مو در رابطه با علائمی که باید مورد بررسی قرار گیرد، گفت: علائمی همچون ریزش موی سر و یا موهای زائد مواردی هستند که نشان دهنده اختلالات هورمونی در بدن است که در این صورت باید آزمایش های هورمونی و همچنین سونوگرافی از نظر تست عضلانی صورت گیرد.
وی ادامه داد: در صورت وجود اختلالات هورمونی با مصرف داروهای مورد نیاز و درمان ریشه ای علت جوش و آکنه، می توان از شر این عارضه های مزاحم و آزار دهنده خلاص شد و پس از آن به درمان جای جوش پرداخت.
این پزشک خاطرنشان کرد: البته در صورت اختلالات هورمونی در آقایان به دلیل اینکه وجود هورمون ها برای برخی تغییرات در بدن آقایان ضروری است، نمی توان از میزان این هورمون ها کاست و باید از روشهای دیگری برای درمان جوش و آکنه آنان استفاده کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان
منبع : دکتر سلام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید