مطالب جالب!
مطالب جالب!

آیا شما هم جزء افراد تنبل هستید؟ شما جزو كدام

آیا شما هم جزء افراد تنبل هستید؟ 
 شما جزو كدام

آیا شما هم جزء افراد تنبل هستید؟
شما جزو كدام دسته از تنبل‌ها هستید؟ اصولا كسانی كه در انجام كارهایشان موفق نمی‌شوند، بهانه‌های زیادی می‌آورند. اولین قدم برای غلبه بر تنبلی، پیدا كردن بهانه‌ای است كه برای فرار از كار می‌تراشید.
1. دوست ندارم این كار را انجام بدهم! بله، بدون‌شك، كاری كه شما از انجام دادنش لذت نمی‌برید، جزو كارهای عقب‌افتاده شماست. اما آیا با گذشت زمان خوشایندتر می‌شود؟ یا برعكس هرقدر شما زمان بیشتری را تلف كنید، وضع بدتر خواهد شد. از آن گذشته وجدان راحتی هم نخواهید داشت. با خودتان صادق باشید، آیا مایل نیستید فردا صبح كه از خواب بیدار شدید خبری از این كار غیرقابل تحمل نباشد؟
اگر شما جزو گروه اول بهانه‌های متداول هستید، پس: شما فردی هستید كه میل به پذیرفتن حقایق ندارد و به قول معروف از شنیدن حرف راست ناراحت می‌شوید. بیشتر در رؤیا زندگی می‌كنید و دوست دارید اصولا همه‌چیز طبق میل شما پیش برود. روحیه حساسی دارید و اهل جنگ و بحث نیستید و به دنبال یك زندگی آرام و بی‌دغدغه هستید.
2.حالا حوصله ندارم انجام بدم… اگر بهانه شما این است، باید به خود ثابت كنید كه بنده، عقیده روحیه و میل خود نیستید. نقطه شروعی مشخص كنید، نفس عمیقی بكشید و شروع كنید. مطمئنا وقتی تصمیم محكم می‌گیرید روحیه شما به كلی تغییر می‌كند. بی‌میلی شما ناشی از كاری كردن نیست، برعكس آن ناشی از كاری نكردن است، بنابراین راه مبارزه با بی‌میلی و بی‌حالی فعال شدن آن است.
اگر جزو گروه دوم بهانه‌های متداول هستید، پس: شما از آن دسته آدم‌هایی هستید كه احتیاج به یك نیروی محركه برای پیشرفت دارد. علاقه زیادی به ایجاد زندگی مشترك ندارید اما زندگی مشترك می‌تواند همان نیروی محركه‌ای باشد كه به آن نیاز دارید. به آینده فكر نمی‌كنید و بیشتر در زمان حال زندگی می‌كنید. خاطرات‌تان را به‌راحتی فراموش می‌كنید، زیاد می‌خوابید و از غذا خوردن لذت می‌برید.
3. سرم درد می‌كند این بهانه ممكن است درست باشد اما به‌جای کنار گذاشتن كار، دلیل سردرد خود را پیدا کنید. اگر سردرد شما ناشی از استرس در ارتباط با فعالیت به‌خصوصی بود، مثلا اگر هربار می‌خواهید كاری را شروع كنید سردرد می‌گیرید، سعی كنید علت اصلی این استرس را بیابید. وقتی فهمیدید كه چرا از انجام این كار به‌خصوص ناراحتید، به جای كنار گذاشتن کار، با آن برخورد كنید. اما فراموش نكنید كه در بسیاری از موارد بهترین راه برخورد با استرس سردرد، روبه‌رو شدن با كار نگران‌كننده است.
اگر جزو گروه سوم بهانه‌های متداول هستید، پس: شما خیلی احساساتی هستید. عاشق رنگ‌های شاد و طبیعت هستید. زندگی ماشینی با روحیات شما خیلی سازگاری ندارد، انسان مهربانی هستید اما باید مراقب باشید تا از مهربانی شما سوء‌استفاده نشود. به اطرافیانتان بیش از حد توجه می‌كنید و این توجه باعث ایجاد نگرانی در شما می‌شود. حضورتان به دیگران آرامش می‌دهد اما خودتان این آرامش را تنها از طبیعت می‌توانید دریافت كنید.
4. فعلا سرم شلوغ است این هم یكی از آن توجیهات بسیار متداول كسانی است كه انجام كارهایشان را به بعد موكول می‌كنند. حتی اگر سرتان به‌راستی هم شلوغ نباشد برای خودتان كار تراشی می‌كنید. ظاهرا خشنودكننده هم هست چون می‌توانید با این توجیهات خود را فریب دهید. در اینگونه مواقع یك سؤال اساسی از خودتان بپرسید: آیا اهمیت كاری كه برای خود تراشیده‌اید بیشتر از اهمیت كاری است كه مدت‌ها نیمه‌تمام رها شده است؟ اگر پاسخ شما مثبت است در این صورت مانعی ندارد اما در بیشتر مواقع این پاسخ منفی است.
اگر جزو گروه چهارم بهانه‌های متداول هستید، پس: خیلی آدم مورداعتماد و كمی هم دم‌دمی مزاج هستید.اطرافیان، شما را انسانی خودخواه می‌نامند اما شما به هیچ‌‌عنوان با این نظر موافق نیستید تا جایی كه بتوانید به دیگران كمك می‌كنید اما به شرطی كه به كارها و برنامه‌ریزی‌تان لطمه‌ای وارد نشود. مدیریت قوی دارید و می‌توانید در آن واحد، چندكار را انجام دهید.
5. هنوز فرصت دارم… بسیار خب، با این حساب شما مشكلی ندارید، كاری دارید كه باید انجام دهید و طبق گفته خودتان فرصت هم دارید، بنابراین می‌توانید به سرعت دلخواه خود كار كنید، نه برده ساعت باشید و نه تابع تقویم، در این صورت پیش اطرافیانتان روسفید می‌شوید مسلما اگر ببینید كار ناخوشایندی را به‌راحتی و به سرعت انجام می‌دهید در مقام تحسین شما برمی‌آیند.
اگر شما جزو گروه پنجم بهانه‌های متداول هستید، پس: ذاتا بدقول هستید و به قول معروف همه كارهایتان را در دقیقه 90 انجام می‌دهید. حس مسئولیت‌‌پذیری دارید اما این حس خیلی پررنگ نیست. انسانی اجتماعی هستید و مورداعتماد. جلب رضایت اطرافیان برایتان اهمیت دارد، اصولا خوش‌لباس هستید، از هیجان خوش‌تان می‌آید و ترجیح می‌دهید زندگی‌تان كمی مهیج باشد اما به‌شرطی كه برایتان ایجاد تنش نكند.
6. دیرتر هم انجام بدهم اتفاقی نمی‌افتد: احتمالا این مرسوم‌ترین توجیه است. این طرز فكر از اعتمادبه‌نفس شما می‌كاهد و عادت بدی را تقویت می‌كند كه مطمئنا روی حل و فصل سایر مشكلات شما هم تاثیر نامساعد می‌گذارد. از سوی دیگر به یاد داشته باشید كه در بیشتر مواقع دیرتر انجام دادن كارها می‌تواند ارزش کار را از بین ببرد.
اگر جزو گروه ششم بهانه‌های متداول هستید، پس: دركل‌، آدم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید