هر روز!
هر روز!

آیا چای یخی سالم است؟ آیا چای یخی سالم است؟

آیا چای یخی سالم است؟ آیا چای یخی سالم است؟

آیا چای یخی سالم است؟
آیا چای یخی سالم است؟ : آیا چای یخی سالم است؟ : چای یخ زده نوشیدنی محبوب به خصوص در تابستان است. اما آیا سالم است؟ چای یخی اگر با مواد با کیفیت آماده شده باشد می تواند برای بدن خوب باشد. چای یخ زده یک نوشیدنی بسیار محبوب است به ویژه در فصل تابستان یا در هوای گرم. با انواع مختلفی از چای یخی در مناطق مختلف موجود است
: آیا چای یخی سالم است؟
به گزارش : مشکل است که بتوانید بگویید مصرف نوشیدنی دارای مزایای سلامت یا چیزی که به طور کامل از مواد غیر ضروری است چندین جنبه از چای یخ زده وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد تا به شما کمک کند که آیا یک نوشیدنی سالم یا یک بیماری ناسالم است و این بستگی به نحوه مصرف نوشیدنی شما دارد.
به طور کلی نوشیدن چای داغ سالم تر از نوشیدن چای یخ است زیرا بدن شما مزایای مایع گرم تر را راحت تر از آنهایی که سرد هستند جذب می کند با این حال، هنوز هم مزایای بسیاری وجود دارد که می توان از نوشیدن چای سرد استفاده کرد. مقدار زیادی از مزایای نوشیدن چای سرد بر اساس مزایا و خطرات سلامت درک شده در مقایسه با سایر نوشیدنی ها دارد که می توانید انتخاب کنید. مقایسه ای مشترک از مزایای چای سرد با خطرات سلامت مرتبط با مصرف نوشابه های گازدار به صورت طبیعی وجود دارد اگر چه مقایسۀ آن با آب میوه های شیرین، نوشیدنی های انرژی زا و یا نوشیدنی های ورزشی نیز مرتبط است.
اگر شما چای یخی شیرین نشده می نوشید اغلب کالری ندارد. در حالی که این به طور مستقیم به نفع سلامتی نیست این باعث می شود که چای یخی نوشیدنی مفیدی در مقایسه با نوشابه یا نوشیدنی با قند سنگین تر باشد. هر بار که شکر را قطع می کنید به شما کمک می کند تا از بیماری هایی نظیر چاقی یا دیابت عامل آسیب جدی به بدن جلوگیری کنید.
چای یخی برای شما خوب است؟ بله بسیاری از انواع چای همچنین با آنتی اکسیدان ها که برای بدن شما مفید هستند پر می شوند. این آنتی اکسیدان ها را افزایش می دهد اگر چای خود را با لیمو یا لیمو ترش طعم دهید. نوشیدن با عناصر مرکبات همچنین مواد مغذی اضافی مانند ویتامین C را فراهم می کند که برای بدن شما مفید است. برخی از چای های یخی حاوی نعناع نیز هستند که افزودن آنتی اکسیدان های اضافی و اضافه کردن طعم فاقد اضافه کردن قند است که به مسائل سلامتی کمک می کند.
هنگام نوشیدن چای غیر شیرین نیز بدن شما نیاز به مواد تشکیل دهنده ای دارد که نیاز به حذف رادیکال های آزاد در سیستم شما دارد. این رادیکال های آزاد باعث ایجاد آسیب در سراسر بدن از جمله سرطان می شوند. این مزیت به نوع خاصی از سرطان محدود نمی شود که به طرز چشمگیری مزایایی را به وجود می آورد که می تواند به طور کلی در خدمت بدن باشد. سدیم کمتر یکی دیگر از مزایای نوشیدن چای یخی به جای سایر نوشیدنی ها، عدم مصرف سدیم در نوشیدنی است. بسیاری از نوشیدنی ها، به ویژه نوشابه های گازدار، نوشیدنی های ورزشی و یا نوشیدنی های انرژی زا حاوی مقدار بسیار بالای سدیم هستند که در طول زمان می توانند به طور جدی در معرض خطر سلامت به ویژه مسائل قلبی عروقی قرار گیرید.
چای یخی برای شما خوب است؟ شما قبلا آن را می دانستید اما آیا هیچ نگرانی وجود دارد؟ بله
یک نگرانی که ممکن است هنگام نوشیدن چای یخ زده بوجود آید مصرف کافئین اضافه است. اگر چای یخ زده از چای سفید یا سبز را نوشیدید اغلب مصرف کافئین کمتری نسبت به مقدار زیادی از سودا یا یک فنجان قهوه دریافت می کنید. برخی از چای های گیاهی هیچ کافئین ندارند. با این حال، نوشیدن چای سرد که از چای سیاه ساخته شده است ممکن است 25 تا 100 میلی گرم کافئین در هر کیسه چای، که می تواند تا یک مقدار قابل توجهی از کافئین را در هر لیوان اضافه کند. چای کافئین هنوز حاوی مقادیر کم کافئین است و ممکن است حاوی عناصر شیمیایی باشد که می تواند به سایر خطرات ناخوشایند منجر شود. مهم است که خطرات مربوط به نوع خاصی از چای که قصد استفاده از آن را دارید استفاده کنید تا این که چگونه این مسائل بر شما تاثیر می گذارد را بخوانید.
با توجه  زیاد و فوکوس روی شکر، مهم است توجه داشته باشید که حتی چای غیر شیرین نیز معمولاً حاوی مقدار کمی از قند است. مزیت اینجا لزوماً به این دلیل نیست که شما هیچ شکر یا کالری مصرف نمی کنید اما اگر شما کمتر انتخاب می کنید یک نوشیدنی دیگر مانند آب میوه یا سودا را انتخاب کنید. شما می توانید با استفاده از شیرین کننده های کم کالری یا شکر خام به جای شکر سفید، به بهبود آن کمک کنید اما این به میزان زیادی وابسته است که آیا شما با استفاده از شیرینی با مواد مصنوعی راحت هستید یا خیر.
چای یخی برای شما خوب است؟ معمولا بله اگر شما آن را به تنهایی مصرف کنید تمایل به سالم تر شدن دارد. کلیدی برای ساخت چای سرد سالم استفاده از مواد با کیفیت در آماده سازی شما است. با در حدود 6 کیسه چای شروع کنید که بر اساس کیفیت چای و میزان کافئین که با آن راحت هستید انتخاب شده است. این کیسه های چای را در یک ظرف شیشه ای با نصف فنجان قند قرار دهید. این ظرف شیشه ای را با یک گالن آب جوش پر کنید. ظرف های چای خود را حداقل دو ساعت بشویید ظرف را در دمای اتاق نگه دارید. در صورت تمایل، اضافه کردن آب لیمو یا لیمو ترش یا نعناع تازه برای افزودن طعم. این دستور غذایی مقدار کالری را که می توانید فاقد محدود کردن طعم چای مصرف کنید، محدود می کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید