هر روز!
هر روز!

آیا گرگ انسان نما یا انسان گرگ نما وجود دارد؟

آیا گرگ انسان نما یا انسان گرگ نما وجود دارد؟

آیا گرگ انسان نما یا انسان گرگ نما وجود دارد؟
آیا گرگ انسان نما یا انسان گرگ نما وجود دارد؟ : آیا گرگ انسان نما یا انسان گرگ نما وجود دارد؟
: آیا گرگ انسان نما یا انسان گرگ نما وجود دارد؟
آیا گرگینه ها واقعیت دارند :
به گزارش : : اما مگر نه اینکه به قول معروف «تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیز ها»، پس این همه تصویر یکسان از موجودی خبیث و خونخوار از کجا پیدا شده و در نقاط مختلف جهان که الزاما با هم ارتباطی هم نداشته اند به طور مشترک رشد پیدا کرده و توسعه یافته است؟ واقعیت این است که اگرچه موجودی به نام انسان گرگ نما یا گرگینه نمی تواند وجود داشته باشد، برخی از خاصیت ها و رفتارهای نسبت داده شده به گرگینه ها ممکن است به طور مستقل در افراد بروز پیدا کنند.
البته برخلاف خون آشام ها که اتفاقا براساس برخی قصه های جدید تر از دشمنان اصلی گرگینه ها به شمار می روند – که ظاهری آراسته و رفتاری متین و جذاب دارند، گرگینه ها هیولاهایی وحشی و خشن هستند و تنها راهی که برخی از داستان های جدید تر برای کشتن آن ها پیشنهاد می کنند، شلیک گلوله های نقره ای به قلب آن ها یا جدا کردن سرشان از بدن است. باور به قدرت این موجودات به حدی است که در برخی از مناطق روستایی اروپا و به ویژه در آلمان هنوز هم از واژه گرگ استفاده نمی کنند. آن ها معتقدند در نام این موجود نیز قدرتی هست که تا به زبان برده شود آن را احضار می کند و معمولا از واژه هایی چون «حیوانی که نباید نامش را برد» برای نامیدن آن استفاده می کنند.
نخستین موردی که باید نسبت به آن توجه کرد ترس مردم ابتدایی از گرگ ها بوده است. زندگی در مناطق بکر و همنشینی با طبیعت به ویژه زمانی که انسان نخستین دوره های دامپروری را پشت سر می گذاشت و دام هایش برایش حکم زندگی را داشتند، گرگ را به موجودی هراسناک تبدیل کرده است. برای اینکه بدانیم چرا انسان تا این حد از گرگ ها می ترسید بد نیست نگاهی به زندگی گرگ ها بیندازیم. گرگ ها تقریبا در همه مناطق ایران می توانید گرگ خاکستری را پیدا کنید یکی از اجتماعی ترین موجودات شکارچی به شمار می روند. گرگ ها معمولا در گله هایی که بین ۲ تا ۲۵ قلاده گرگ را شامل می شود، زندگی می کنند و همیشه یک گرگ رهبر وجود دارد که دیگران را هدایت می کند. این گرگ رهبر که به او گرگ آلفا هم می گویند، وظیفه رهبری گروه، اعلام زمان حرکت و استراحت و آغاز و خاتمه شکار را بر عهده دارد. محققان معتقدند گرگ ها با کمک حرکات بدن با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و با توجه به قدرت شنوایی بالایی که دارند، برای ارتباط با هم و همسایگان خود از زوزه های معروفشان استفاده می کنند؛ زوزه هایی که خود گرگ ها می توانند صدای آن را از ۴۰ کیلومتری هم تشخیص دهند.
به این ترتیب باید گرگ ها را در رده هوشمند ترین شکارچیان طبقه بندی کرد. شکار گروهی و هماهنگ آن ها به کابوس تلخی برای انسان های ساکن در نواحی طبیعی تبدیل شده بود و وهم آلود بودن فضایی تاریک و شبی مهتابی که در آن سایه گرگی از دور دیده می شود که در حال سر دادن زوزه ترسناک خویش است، می تواند منشا بسیاری از افسانه ها باشد.
اما فرا تر از این موضوع، انسان قدیم بهانه های بهتری برای تکمیل کردن افسانه گرگینه های خود داشته است. به اجزای این افسانه نگاه کنید: انسان در اثر گاز گرفته شدن از سوی گرگی به گرگینه تبدیل می شود و در مدت تغییر، بیماری سختی را پشت سر می گذارد. گرگینه ها ظاهری شبیه به گرگ پیدا می کنند و معمولا هنگام ماه کامل تغییر قیافه می دهند. هر سه این موارد شواهدی در واقعیت دارند!

آن ها گرگ اند یا انسان؟
شاید باور نکردنی ترین بخش در افسانه گرگینه ها انسان هایی با ظاهر گرگ هستند. اگرچه به نظر بسیار دور از ذهن می آید اما نوعی بیماری وجود دارد که باعث چنین تغییری می شود و به سندرم گرگینه معروف است. این بیماری که از آن به Hypertrichosis یاد می شود عارضه ای است که طی آن، بدن انسان شاهد رشد سریع و بیش از حد طبیعی مو در مواضعی است که به طور عادی فاقد مو هستند. بعضی موارد این رویش مو فقط به صورت محدود می شود و برخی موارد به همه اعضای بدن توسعه پیدا می کند. گاه این رویش مو آن قدر زیاد می شود که با خود دفرمه شدن ظاهری صورت را به همراه دارد. علت بروز این نقص رخ دادن یک جهش ژنتیکی نادر است. اما نتیجه آن حتی امروزه هم می تواند ترسناک باشد چه برسد به دورانی که درکی از این موضوع وجود نداشته است.
مورد دیگر، مربوط به وابستگی تبدیل به گرگینه ها به ماه کامل است. واقعیت این است که ماه کامل نمی تواند هیچ تاثیری بر انسان داشته باشد. تنها تاثیری که ماه می تواند بر زمین و مردم بگذارد اثر گرانشی ای است که این اثر در دوره ماه کامل تفاوت چندانی با دیگر فاز های ماه ندارد. اما از نظر روانی می تواند تاثیر گذار باشد. گونه های متفاوتی از بیماری های روانی وجود دارند که دوره زمانی خاصی دارند. برخی از آن ها که به Cyclothymia معروفند. طی یک دوره زمانی مشخص، شخص رادچار حملات عصبی می کنند. این چرخه اوج بیماری های ذهنی که با به اوج رسیدنش فرد رفتارهای نابهنجار از خود بروز می دهد، گاه با دوره های ماهانه همراه است که ممکن است متناسب با دوره چرخش ماه به دور زمین باشد. به همین دلیل هم هست که در اصطلاح، بعضی بیماران دچار آسیب های روانی را ماه زده یا Lunatic می نامند. این عوارض ظاهری واقعی در کنار ترس از گرگ ها بهانه خوبی برای اذهان مردمان بوده که افسانه گرگینه ها را زنده نگاه دارند. گرگینه ها جایی در قلمروی علم ندارند اما در فراسوی آن و در قلمروی افسانه و باورهای عامه هنوز به طور قدرتمندی زنده اند. انسان ها از نظر ظاهری نمی توانند به گرگ ها تبدیل شوند اما بعضی از شرارت هایی که انسان ها مرتکب می شوند گاهی ما را به فکر می اندازد که با نسبت دادن صفت گرگینگی به انسان ها در واقع به گرگ ها توهین کرده ایم. 

چطور یک انسان تبدیل به گرگین

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید