مسیر سبز
مسیر سبز

ابتکاری جدید برای جلوگیری از قاچاق طلا معاون ستاد

ابتکاری جدید برای جلوگیری از قاچاق طلا
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در گذشته و قبل از افزایش قیمت‌ها قاچاق طلا برعکس حالا بود و طلا به کشور قاچاق می‌شد اما درحال حاضر روند کاملا تغییر کرده و طلا از کشور خارج می‌شود که این خروج طلا به صورت شمش است.

مهدی ابویی اظهار کرد: برای جلوگیری از قاچاق طلا چیپ‌های بسیار کوچکی طراحی کرده‌ایم که روی طلاهای ساخته و وارد شده نصب می شود.

وی گفت: در حال حاضر این چیپ‌ها روی برخی تولیدات داخلی در حال نصب است. تا چند وقت آینده به دنبال آن هستیم تا روی طلاهای وارداتی و همچنین تولید داخلی این چیپ‌ها را نصب کنیم.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد:‌ این چیپ‌ها با چشم قابل رویت نیستند و با دستگاه‌های الکترونیکی مرتبط قابل خواندن هستند و تا زمانی که ذوب و به شمش تبدیل نشوند از بین نمی‌روند.

ابویی همچنین گفت: طرح شبنم و ایران کد یکی از راه‌های جلوگیری از قاچاق کالاست و تا زمانی که مردم در این راه دست‌اندرکاران را یاری کنند نمی توانیم از ورود کالای قاچاق و بی کیفیت جلوگیری کنیم.

وی با تایید این که در بازار، دلار تقلبی وجود دارد، گفت: مردم و متقاضیان طلا باید بسیار هوشیار باشند و دلار تقلبی را از بازار آزاد خریداری نکنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید