هر روز!
هر روز!

ابزار پزشکی قدیمی و ترسناک که تا به حال ندیده اید

ابزار پزشکی قدیمی و ترسناک که تا به حال ندیده اید

ابزار پزشکی قدیمی و ترسناک که تا به حال ندیده اید + عکس
ابزار پزشکی قدیمی : بزرگترین خیریه پزشکی انگلستان به نام Wellcome Trust بخش هایی از پایگاه بزرگ اطلاعاتی خود را به اشتراک گذاشت. این مجموعه تصاویری از صدها سال دارو، ابزار و فرهنگ پزشکی را در دل خود جای داده بود.
ابزار پزشکی قدیمی و ترسناک که تا به حال ندیده اید + عکس : ابزار پزشکی قدیمی و ترسناک که تا به حال ندیده اید + عکس
: ابزار پزشکی قدیمی و ترسناک که تا به حال ندیده اید + عکس
به گزارش : البته، برای ما و خیلی از شما پیشرفت فناوری با دارو و ابزار ملموس تر است. در اینجا، چندین مورد از چیزهایی که ممکن است به نظر شما هم عجیب و ترسناک باشد را ارائه می دهیم.

هیچ چیز مثل سرنگ آدم را یاد دارو و درمان و دکتر نمی اندازد. در این مجموعه، از سرنگ برنجی قرن ۱۷ و سرنگ های تنقیه از جنس عاج فیل در قرن ۱۸ گرفته تا سرنگ های استیل و شیشه ای به چشم می خورد که آن طور که مشخص است دوام بالا و چندین بار استفاده از ملاک های ساخت این سرنگ ها بوده اند؛ چیزی که در هیچ کدام از سرنگ های امروزی نمی بینیم.ابزار جراحی قدیمی متعلق به قرن ۱۶ را می توانید در ادامه مشاهده کنید. آنهایی که در سمت راست هستند شامل چاقوی دولبه، یک انبرک برای خارج کردن سر پیکان و یک ابزار برای خارج کردن گلوله است.
 

چیزهای دیگری مثل ماسک آهنی بلژیکی با نام “افسار سرزنش” که متعلق به سال ۱۵۵۰ است و برای تحقیر و مجازات مردم که عمدتاً شامل حال زنان می شد به کار می رفت؛ زنانی که ضد دولت و مقامات حرف می زدند، فحاشی و بددهانی می کردند، با همسایگان خود دعوا می کردند، به مقدسات بی احترامی کرده یا دروغ می گویند. افسار سرزنش نمونه ای از این وحشتناک ترین ابتکارات است.
 

یکی از عجیب ترین ابزارها کلاهخود Jedi (یکی از شخصیت های جنگ ستارگان) است که در سال ۱۹۸۰ همراه با اسکنرهای ام.آر.آی. استفاده می شد تا مغز را فاقد باز کردن و شکافتن جمجمه معاینه کنند. این واژه به این دلیل استفاده می شد که بچه ها فاقد هیچ انکار و دردسری آن را روی سرشان بگذارند.
 

یک دست و باز از جنس چوب و استیل با پایه هایی از جنس برنج


و در آخر… یک مدل منزجرکننده و آزاردهنده از چشم.


یک جعبه پر از چشم های اصلی برای استفاده بیماران.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید