هر روز!
هر روز!

ابعاد پنهان سقوط بالگرد نظامی امارات در یمن : ابعاد

ابعاد پنهان سقوط بالگرد نظامی امارات در یمن : ابعاد

ابعاد پنهان سقوط بالگرد نظامی امارات در یمن
: ابعاد پنهان سقوط بالگرد نظامی امارات در یمن
: به گزارش بولتن نیوز، پایگاه خبری «المراسل نت» یمن در گزارشی با عنوان «حقایقی جنجالی که امارات درباره سقوط هواپیمای نظامی در یمن پنهان می‌کند» آورده است: ارتش امارات صبح روز دوشنبه [11 سپتامبر] از سقوط یک فروند بالگرد خود در یمن و کشته شدن خلبان آن خبر داد.
به گزارش : این پایگاه یمنی افزود: امارات اعلام کرد که این بالگرد نظامی در حین انجام ماموریتی در قالب عملیات ائتلاف یمن، بر اثر نقص فنی سقوط کرد.
فرماندهی ارتش این کشور با صدور بیانیه‌ای که خبرگزاری رسمی امارات آن را منتشر کرد نوشت: خلبان سلطان محمد علی النقبی در حین انجام ماموریت خود درقالب "عملیات بازگرداندن امید" عملیات نیروهای ائتلاف سعودی در یمن بر اثر سقوط بالگرد خود جان باخت.
در این بیانیه به منطقه محل سقوط بالگرد یمنی اشاره نشده است علاوه بر اینکه بیش‌تر هواپیماهای نظامی امارات دستکم یک خلبان و یک کمک خلبان دارد در حالی که فرماندهی ارتش امارات در این خصوص چیزی نگفت.
اما فعالان اماراتی حامی نظام کشورشان در صفحات اجتماعی تاکید کردند که «خالد یدید الشحی»، کمک خلبان هم در بالگرد سقوط کرده اماراتی بوده و مفقود است.
دیروز دوشنبه فعالان اماراتی گفتند که کمک خلبان در حادثه سقوط بالگرد کشته شده اما امارات خبری از کشته یا قطع تماس با وی اعلام نکرده است با این حساب معلوم می‌شود که ارتش امارات برنامه‌ای را برای جستجوی خلبان مفقود در دست اجرا دارد قبل از اینکه وی به چنگ دشمنان امارات درآید بخصوص اگر هواپیما در منطقه خارج از کنترل ائتلاف سعودی در یمن سقوط کرده باشد.
این پایگاه خبری نوشت: اگر کمک خلبان، کشته شده بود جسد وی همزمان با پیدا شدن جسد خلبان در کنار لاشه‌های بالگرد پیدا شده بود و فرماندهی ارتش امارات هم از کشته شدن همزمان آن دو نفر یا نجات کمک خلبان توسط چتر نجات خبر می‌داد و اینکه وی با حرکت باد به مکانی دورتر از محل سقوط بالگرد کشیده شده است.
از سوی دیگر گفته شده که ارتش امارات درباره نقص فنی بالگرد غیرمطمئن است، بخصوص که فرماندهی ارتش امارات دقیقا یک ماه پیش در دوازدهم آگوست از سقوط یک بالگرد خود در شبوه در جنوب یمن و کشته شدن خلبان و کمک خلبان آن خبر داد و گفت: این حادثه به دلیل نقص فنی سقوط کرد اما دو روز بعد از این حادثه نهیان بن مبارک آل نهیان وزیر فرهنگ امارات تاکید کرد که بالگرد مذکور مورد حمله قرار گرفته و بر خلاف گفته ارتش امارات به دلیل نقص فنی سقوط نکرده است.
امارات همچنین اعتراف کرد که آن بالگرد علاوه بر خلبان و کمک خلبان سه سرنشین دیگر هم داشته که که زخمی شدند و یکی از آنها شیخ زاید بن حمدان بن زاید آل نهیان از شیوخ امارات بوده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید