مسیر سبز
مسیر سبز

ابهاماتی جدید در پرونده محسن قهرمانی خبرگزاری تسنیم: ماجرای پرونده

ابهاماتی جدید در پرونده محسن قهرمانی
خبرگزاری تسنیم: ماجرای پرونده محسن قهرمانی همچنان بعد از صدور حکم هم ادامه دارد و اظهارات معاون اجرایی باشگاه راه‌آهن و مرتضی کریمی، کمک داور محروم شده در برنامه 90 بر ابهامات این پرونده و رای اضافه کرد.

زندی، معاون اجرایی باشگاه راه‌آهن اظهار داشت: حسن‌زاده اعلام کرده که 9 ساعت از من سوال شده اما من اصلاً او را ندیده‌ام و مطمئنم رئیس کمیته انضباطی من را نمی‌شناسد. ما حتی 10 دقیقه هم با هم صحبت نکرده‌ایم. اینکه رای از این رو به آن رو شده جای تعجب دارد، البته ما در فرصت قانونی به حکم اعتراض خواهیم کرد.

وی افزود: این حکم از صدر تا ذیل دارای تناقض است که اکنون این موارد را مطرح نمی‌کنیم، چراکه آن وقت برخی افراد باز هم سناریویی جدید خواهند ساخت. به همین دلیل این موارد را در تنظیم دفاعیه خود منعکس خواهیم کرد.

معاون اجرایی باشگاه راه‌آهن که با حکم محرومیت 2 ساله روبه‌رو شده است، ادامه داد: کمیته انضباطی در انطباق تخلف با قوانین انضباطی متخصص است اما آنها از مسائل تخصصی فوتبال سررشته‌ای ندارند و باید برای صدور حکم از کارشناسان تخصصی فوتبال استفاده کنند.

زندی خاطرنشان کرد: آقایان معتقدند که بازی سپاهان و پرسپولیس مشکلی نداشته است. آنها با چه تخصص و صلاحیتی به این نتیجه رسیده‌اند که این بازی مشکلی نداشته و چرا این موضوع را به نظر کارشناسان نمی‌سپارند یا در مورد قهرمانی گفته می‌شود مسائل مربوط به گذشته او می‌شود، پس چرا به دنبال این گذشته نمی‌روند؟

وی تصریح کرد: جواب‌هایی که به مراجع امنیتی و فدراسیون دادم را روی سایت فدراسیون منتشر کنند. زمانی که من سرپرست راه‌آهن شدم اکبری و حاتم در کنارم بودند و عنوان شد به دلیل آنکه با کار آشنا نیستم آنها در کارها حضور داشته باشند. من 87 میلیون به حساب اکبری واریز کردم.

معاون اجرایی باشگاه راه‌آهن تاکید کرد: در اصل حلقه مفقوده در این پرونده موجود نیست.

به گزارش تسنیم، مرتضی کریمی هم در این رابطه اظهار داشت: در نهادی امنیتی بودم و از من خواسته شد تا درباره مدیرعامل راه‌آهن به سوالاتی پاسخ دهم. در مورد قرار مرزداران هم یک داور به عنوان فرد سوم شاهد بوده است.

وی افزود: قهرمانی با من تماس گرفت و با مطرح کردن ماجرای 2 میلیون تومان از من خواست آن را گردن بگیرم که پاسخ دادم چرا چرت و پرت می‌گویی؟ سپس به مرزداران رفتم که او سر قرار نیامد و سپس در ساعت 19:30 با من تماس گرفت و اعلام کرد که زیر فشار صحبت‌هایی کرده و به رابطه میان او و مولایی پی برده‌اند. سپس قهرمانی از من خواست که این موضوع را قبول کنم و او هم بعداً برای من جبران کند.

کمک داور محروم شده فوتبال تصریح کرد: فکسی برای نهادهای امنیتی فرستادم، تک و تنها به تمام نهادهای امنیتی رفتم و در تمام دادسراها چرخیدم. آنقدر در دادسراها فیش حقوقی خودم و دوستانم را گذاشتم که دیگر فیش حقوقی کم آوردم.

کریمی ادامه داد: فایل صوتی برخی مسئولان را دارم که گفته‌اند در این پرونده با برخی افراد نمی‌شود برخورد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که این مسئول علیپور بوده است، تاکید کرد: بله، البته علیپور بسیار دوست داشت تا با این افراد متخلف برخورد کند اما در اجرا برخلاف میل علیپور چنین عملی انجام نشده است.

کریمی با بیان اینکه تمام تنبیه‌های مربوط به کارهایش را کشیده است، افزود: حاتم، خیاط و مولایی علیه من صحبت کردند. ماجرای ما صحبت رابطه خادم و مخدوم است اما من در این قضیه نقشی نداشتم.

وی در پایان گفت: افرادی که باید در این پرونده جریمه می‌شدند، کنار ماندند و این رای در واقع هدیه‌ای برای آنهایی بود که تخلف کردند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید