مسیر سبز
مسیر سبز

اجازه حضور بازیکنان را در امارات نمی‌دهیم ایسنا: علی کفاشیان

اجازه حضور بازیکنان را در امارات نمی‌دهیم
ایسنا: علی کفاشیان می‌گوید از فدراسیون فوتبال خواسته شده به بازیکنان ایرانی اجازه حضور در لیگ امارات داده نشود.

رییس فدراسیون فوتبال درباره درخواست رویانیان برای کمک به باشگاه پرسپولیس در انتقال خلعتبری، اظهار کرد: بعد از این که امارات لیگ خود را با یک اسم جعلی نامگذاری کرد، نهادهای ذیربط و مسوول به فدراسیون اعلام کردند که از این پس اجازه رفتن بازیکنان به لیگ این کشور را ندهید. با این حال خلعتبری قبل از این اتفاق با عجمان قرارداد بسته بود و نمی‌شد برای آن کاری کرد.

وی ادامه داد: در قرارداد خلعتبری آمده است که با یک میلیون دلار غرامت می‌تواند از عجمان جدا شود. اما موضوع نکونام فرق می‌کرد و وقتی می‌خواست برود دیگر بخشنامه آمده بود و ما هم به او گفتیم که نمی‌شود به امارات بروی، برای همین خودمان پا در میانی کردیم که در ایران بماند، اما پولی را پرداخت نکردیم. استقلالی‌ها گفتند که اگر پول نداشتیم از سهمیه ما در سازمان لیگ برداشت کنید و به نکونام بدهید.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که پس شما برای ماندن نکونام در استقلال چک شخصی ندادید؟ گفت: خیر. من چک شخصی ندادم. اگر می توانستم از این کارها بکنم که مدیر یک باشگاه می‌شدم. (می‌خندد)

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: رویانیان به من گفت چه کاری می‌توانید برای بازگشت خلعتبری انجام دهید؟ که من گفتم حاضریم هر کمک غیر مالی به پرسپولیس انجام دهیم تا خلعتبری به ایران برگردد.

وی همچنین درباره بازی‌های دوستانه تیم ملی فوتبال گفت: ما تا قبل از آغاز جام جهانی هفت، هشت بازی رسمی و غیر رسمی داریم که برنامه‌ریزی شده است. در ماه آبان وضعیت تیم‌ها مشخص می‌شود و ما یکسری از بازی‌ها را در ایران انجام می‌دهیم. تیم‌هایی از سه قاره اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی را مدنظر داریم که پس از قطعی شدن توافق با هر تیمی خبر آن را اعلام می‌کنیم.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود یک مربی لیگ برتری به دنبال حضور روی نیمکت تیم ملی به جای کی‌روش در جام جهانی است؟ گفت: قرار نیست این اتفاق بیفتد. قرارداد کارلوس کی‌روش تا پایان بازی‌های جام جهانی است و ما اصلا جرات نداریم این کار را کنیم. کسی هم اگر می‌خواهد به تیم ملی بیاید باید برای بعد از جام جهانی برنامه‌ریزی کند.

وی در پاسخ به این سوال که با تغییرات در وزارت ورزش فشارها از روی فدراسیون فوتبال برداشته شد، با خنده گفت: فشار بیشتر از طریق رسانه‌ها بود که من همین الان هم می‌بینم که این فشارها هنوز وجود دارد. ما فعلا احساس راحتی نکرده‌ایم.

رییس فدراسیون فوتبال درباره معرفی سلطانی‌فر برای وزارت ورزش و جوانان هم گفت: او با ورزش آشنایی کامل دارد و در بطن ورزش بوده است. ما در سال مهمی قرار داریم و وزارت ورزش و جوانان باید برای حضور قدرتمند تیم ملی در جام جهانی فدراسیون را حمایت کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید