مسیر سبز
مسیر سبز

اجازه نمی دهیم با توهم ملت را بازی دهند

اجازه نمی دهیم با توهم ملت را بازی دهند
خبرگزاری فارس:  حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در جمع بسیج حقوقدانان استان یزد به مناسبت سالروز تصویب قانون اساسی در کشور اظهار داشت: انقلاب ما به خاطر داشتن تفکر و روحیه بسیجی بود که پر برکت شد و به درختی تنومند تبدیل شد.

وی با بیان اینکه این انقلاب دستاوردهای زیادی را رقم زده و رشد خوبی داشته است، افزود: دولت در شرایط دشواری به سر می‌برد اما به برکت این انقلاب و تفکری که در آن است مشکلات را به زودی حل خواهیم کرد.

این مقام مسئول افزود: اینکه برخی قصد دارند به گونه‌ای اقدامات و خدمات دولت را زیر سئوال ببرند و یا دلخوش به مناظره و توهم و جعل آمار و ارائه آمار دروغین به مردم باشند تفکری نادرست است.

وی تصریح کرد: فضای امروز کشور فضای صداقت و درستی و راستگویی است و این از حقوق به حق مردم است و اجازه نمی‌دهیم کسی با دروغ و خیال و توهم ملت را بازی دهد.

این مقام مسئول با تاکید براینکه نظام جمهوری اسلامی بر مدار حق و عدالت برپا شده است به تبیین فلسفه حق پرداخت و گفت: در دنیا بسیاری از قدرت‌های بزرگ و پرمدعا از حق و حقوق سخن می‌گویند در حالی که تبر به دست برای نظام جمهوری اسلامی و درخت تنومند انقلاب اسلامی نقشه کشیده و به مبارزه برخاسته‌اند.

وی عنوان کرد: در همه کشورهای دنیا از واژه حق سخن می‌گویند و به حقوق کودک، حقوق زن و حقوق بشر احترام می‌گذارند اما در هر کشوری فلسفه و درک این واژه متفاوت است.

پورمحمدی با بیان اینکه در مذاکرات ژنو نیز مشکل هیئت مذاکره ایرانی درک از واژه‌ها بود و طرف غربی برداشت دیگری داشت، ادامه داد: یکی از حرف‌های بزرگ و مهمی که ما امروز با دنیا داریم بر سر درک از این واژه و فهم درست آن است.

وی با اشاره به موفقیت آمیز بودن مذاکرات ژنو بیان داشت: بسیاری از کشورهایی که داعیه رعایت حقوق بین‌الملل را دارند پایبند به حقوق حقه مردم نیستند و به راحتی آن را رد می‌کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: اتحادیه اروپا بعد از توافق ژنو، نظر مراجع قانونی خود را در رابطه با تحریم 17 شرکت ایرانی که رای بر عدم تحریم آن داده‌اند را نادیده گرفته و حقوقی را که مورد قبول خودشان بوده است را نیز به راحتی نقض کرده است.

وی عنوان کرد: حتی مذاکرات و نتیجه آن را به گونه دیگری معنا کردند و تا به امروز سعی دارند از این مذاکرات و توافقات صورت گرفته سرباز زنند چراکه پایبند به قواعد حقوقی خودشان نیستند و توافق را هم نادیده می‌گیرند.

وزیر دادگستری به تشریح مقوله حق و حقوق در کشور پرداخت و اضافه کرد: این در حالی است که کشور ایران با توجه به قانون اساسی که دارد و مسئولان قانونمدار و حق‌جویی که در امور کشور فعالیت دارند نظامی حق‌مدار و حق‌گرا است و این مورد اثبات شده است.

وی با اشاره به اینکه حقوق جامعه ایران از سوی حاکمان در این کشور محافظت می‌شود عنوان کرد: در جوامعی مانند آمریکا که ادعای رعایت حقوق و آزادی بیان دارند یک درصد از حقوق مردم هم رعایت نمی‌شود که این موضوع با در نظر گرفتن تل‌آویو نشین‌ها و باندهای قدرت که جنبش وال استریت را موجب شدند کاملا نمایان است.

این مقام مسئول ادامه داد: کسانی که مدعی رعایت حقوق بشر هستند ناملایمات بسیار زیادی را بر کشور ما روا داشتند و اکنون رسوای عالم شده و همه از این اقدامات ننگینشان مطلع هستند.

وی در بخشی از سخنان خود حقوقدانان بسیجی را سردمداران میدان مبارزه دفاع از حقوق ملت ایران برشمرد و تصریح کرد: هنوز تمامی حقوق ملت ایران از غاصبان و زورگویان گرفته نشده و در این مذاکرات اخیر تنها بخشی از آن را پس گرفتیم.

پورمحمدی افزود: باید تلاش کنیم و قدم به قدم جلو برویم و با هوشمندی، استقامت و دقت تمام، گام‌های بعدی را برداریم.

وی بیان داشت: حقوقدانان بسیجی باید بیش از همه دغدغه حقوق ملت ایران را داشته باشند و جلوتر از همه از منافع ملت دفاع کنند تا دیگران ادعای قوانین و رعایت آن را نداشته باشند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید