مسیر سبز
مسیر سبز

اجرای بزرگترین طرح آموزشی حجاب و عفاف خبرگزاری ایسنا:

اجرای بزرگترین طرح آموزشی حجاب و عفاف
خبرگزاری ایسنا:  بزرگترین طرح آموزشی حجاب و عفاف با 90 هزار نفر ساعت آموزش در سطح مربیان منتخب کانون‌های مساجد کشور اجرا شد.

 در ادامه برنامه‌های کارگاهی آموزش ویژه خواهران عضو کانون‌های مساجد که در سال 90 به اجرا درآمد دوره‌ آموزشی تکمیلی " تربیت مربی نگرشی دیگر به عفاف و حجاب" در حالی مرحله نهایی خود را آغاز کرد که پس از دو سال برپایی کارگاه‌های غیر متمرکز کشوری، 400 نفر به پایان دوره راه یافتند.

در این دوره یک ماهه که به صورت متمرکز در تهران از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد، شرکت کنندگان با نحوه‌ی آموزش، تشکیل کلاس، مخاطب شناشی، راهبردها و راهکارهای تدریس اثربخش در حوزه‌ی علوم و معارف اسلامی و قرآنی در حوزه‌ی حجاب و عفاف آشنا شدند.

برگزاری گعده‌های مباحثه‌ای حول موضوع زن و خانواده منطبق با مباحث مقام معظم رهبری و نیز طرح دیدگاه‌های معظم له در این خصوص با عنوان کتابی به نام "خانواده" از دیگر سرفصل‌های آموزشی دوره تکمیلی " تربیت مربی نگرشی دیگر به عفاف و حجاب" بود که برای شرکت کنندگان خواهر عضو کانون‌های مساجد با مقاطع تحصیلی دانشگاهی و حوزی به اجرا درآمد.

این کارگاه‌ها به منظور تحلیل منطقی و تبیین کاربردی موضوعات و مفاهیم معرفتی تدوین و با بهره‌گیری از شیوه‌ی حل مساله و روش آموزش کارگاهی، زمینه یادگیری و فهم کاربردی علوم و معارف اسلام را فراهم می‌آورد.

ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با دارا بودن نزدیک به 18 هزار باب کانون تاکنون برنامه‌های گسترده در قالب آموزشی با هدف تربیت نیروی متعهد و کارآمد به اجرا درآورده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید