مسیر سبز
مسیر سبز

احمدی نژاد : اعتقادی به جریمه سنگین ندارم محمود احمدی‌نژاد

احمدی نژاد : اعتقادی به جریمه سنگین ندارم 
 محمود احمدی‌نژاد

احمدی نژاد : اعتقادی به جریمه سنگین ندارم
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان که در آئین گشایش مجهزترین و بزرگترین مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک خاورمیانه در ستاد پلیس راهنمایی و رانندگی سخن می‌گفت، با تبریک به مناسبت روز راهدار و نیز افتتاح این سامانه گفت:

 اولین وظیفه حکومت و نیز مردم حفظ جان است و اگر این ماموریت انجام نشود، ماموریت‌های دیگر معنایی ندارد.

وی در ادامه با اشاره به وقوع مرگ‌های حادثه‌ای و ناگهانی اظهار داشت: ‌آثار مرگ‌های این چنینی بسیار سخت است و تبعات فردی و اجتماعی غیرقابل جبرانی را به جای می‌گذارد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه امروز حمل و نقل جزو ضروریات زندگی است، خاطرنشان کرد: جابجایی برای رشد کمال انسانی است و اگر روزی افق یک فرد تنها در محل زندگی خود بود امروز افق او جهانی شده و هر روز ارتباطات بیشتر می‌شود از این رو خدمات دولت الکترونیک لازم است.

وی با بیان اینکه باید از بهترین روش‌ها و پیشرفته‌ترین تجهیزات برای کنترل جاده‌ها و ایمنی آن استفاده کرد، گفت: کشته شدن حتی یک فرد بر اساس آموزه‌های دینی در تلفات این چنینی بسیار ناگوار است و نباید صورت گیرد.

رئیس جمهور در ادامه به کاهش تلفات جاده‌ای در سالیان گذشته و طی چند سال اخیر اشاره کرد و اظهار داشت:

شاید روزی تصور نمی‌شد که تعداد کشته‌ها از72 هزار به 22 هزار نفر کاهش یابد، اما امروز شاهدیم که در خیلی از این زمینه‌ها به نصف رسیده است که می‌توان کاهش نرخ تصادف از 23 در 10 هزار را به 10 در 10 هزار اعلام کرد که این اقدامی مهم است؛ گرچه این نرخ همچنان بالاست و باید به جایی برسیم که حتی یک نفر آسیب نبیند.

احمدی‌نژاد در ادامه به تلاش ماموران راهداری برای تامین امنیت جاده‌ها اشاره کرد و خطاب به رانندگان گفت که ماموران در این زمینه به وظایف خود عمل می‌کنند و در خدمت شما هستند؛ البته باید همگان بحث امنیت جاده‌ها توجه داشته باشند. این کار جمعی است که باید ادامه پیدا کند در عین حال کنترل استانداردها و آموزش نیز باید در این زمینه ادامه پیدا کند.

وی همچنین تأکید کرد: باید به آن نقطه‌ای برسیم که آن اقلیتی که در جاده‌ها جان مردم را به خطر می‌اندازند در هر کجا قانون نسبت به آنان اعمال شود.

رئیس جمهور در ادامه با قدردانی از نیروی انتظامی، راهبران، وزارت راه، اورژانس، امداد جاده‌ای و همه بخش‌های که در حوزه امنیت جاده‌ها دخیل هستند، خاطرنشان کرد: دولت همواره پشتیبان شماست و این امر را جزو اولویت‌های خود قرار می‌دهد.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به اقدامات بازدارنده برای کاهش خسارات و تلفات جاده‌ای گفت:

 بنده خیلی اعتقاد ندارم که پول جریمه در این زمینه تاثیرگذار باشد، ما انتظار داریم که تخلفات به صفر برسد البته در این خصوص اولویت‌بندی‌هایی وجود دارد و باید به سمتی برویم که ظرف دو سه سال آینده، کشورمان در حوزه ایمنی جاده‌ها جزو ایمن‌ترین کشورهای جهان باشد.

وی این نکته را نیز یادآور شد که مهمترین هنر مستکبران این است که دیگران را تحقیر می‌کنند و بعد بر روی آنان اعمال اراده می‌کنند؛ اگر کسی این معادله را بشکند می‌فهمد که آنها هیچ ابهتی ندارند از این رو باید دست به دست هم داد تا کشورمان در حوزه ایمنی جاده‌ها و ترافیکی جزو امن‌ترین‌ها باشد.


منبع: فارس باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید