هر روز!
هر روز!

احیای امر غدیر به تبعیت از ولایت فقیه است/ توطئه جدید

احیای امر غدیر به تبعیت از ولایت فقیه است/ توطئه جدید

احیای امر غدیر به تبعیت از ولایت فقیه است/ توطئه جدید دشمنان، ضربه زدن به اسلام در لباس اسلام است
: احیای امر غدیر به تبعیت از ولایت فقیه است/ توطئه نوین دشمنان، ضربه زدن به اسلام در لباس اسلام است
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدمیثم مؤمنی در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: وجود مقدس امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام پس از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بزرگترین مدافع اسلام بودند و اسلام به محض اینکه عرضه شد همزمان با اینکه مدافعان و پیروانی داشت، مخالفان و دشمنانی هم داشت.
 
به گزارش : وی افزود: در طول تاریخ هر جا یک حرکت حقی آغاز شود حرکت‌های باطل برای تضعیف آن حق هم شکل می‌گیرد و لذا بعد از وجود نبی مکرم اسلام(ص) این دشمنی‌ها و مقابله با اسلام ناب قوت بیشتری گرفت ضمن اینکه نوع دشمنی‌ها در زمان حضرت علی(ع) با دشمنی‌ها در زمان پیامبر(ص) متفاوت بود.
 
این کارشناس مسائل دینی ادامه داد: در زمان پیامبر(ص) مخالفت‌ها با اسلام، مخالفت‌های واضح و روشنی بود و به صورت علنی با اسلام مخالفت می‌کردند ولی در زمان حضرت علی(ع) این مخالفت توأم با نیرنگ و نفاق بود یعنی در زمان آن حضرت، مخالف‌ها هم به ظاهر لباس اسلام پوشیده بودند و مدح اسلام می‌گفتند اما در درون خود کینه از اسلام داشتند و لذا مقابله پیچیده‌تری بود.
 
مؤمنی تصریح کرد: در ماجرای غدیرخم پیامبر اسلام(ص) تمام توان خود را گذاشتند تا اسلام را بعد از خودشان بیمه کنند و لذا در آن هوای گرم مردم را چند روز نگه داشتند تا همه باشند و همه ببینند و هیچ کس نتواند انکار کند چون ایشان می‌دانستند که اسلام بعد از خودشان مواجه با توطئه‌های مختلفی می‌شود.
 
وی گفت: حضرت علی(ع) بعد از پیامبراکرم(ص) حداقل در 22 مکان و موقعیت مختلف به ماجرای غدیر استناد می‌کنند که ای مردم آیا نبودید و ندیدید که پیامبر من را به عنوان جانشین برگزید؟.
 
این سخنران مذهبی با اشاره به دشمنی‌هایی که هم اکنون علیه اسلام وجود دارد خاطرنشان کرد: امروز در زمان ما دشمنی‌ها با اسلام بسیار شبیه دشمنی‌ها در زمان حضرت علی(ع) است، یعنی امروز دشمنان با نقاب‌های مختلف تلاش دارند با ظاهر اسلام‌دوستی، ریشه اسلام را بزنند و لذا می‌بینیم که وزیر خارجه آمریکا در سر سفره افطار مسلمانان حاضر می‌شود و یا سران اسلام ستیزی مانند انگلیسی‌ها می‌گویند اسلام خوب است و حتی از اسلام در برابر داعش دفاع می‌کنند.
 
مؤمنی ادامه داد: امروز ماجرای مخالفت با اسلام به این گونه است که دشمن روش دشمنی خود را تغیبر داده است چون هر چه دنیای غرب سعی کرد اسلام‌ستیزی و اسلام‌گریزی را گسترش دهد گرایش‌ها به اسلام بیشتر شد و لذا گفتند از این به بعد می‌گوییم اسلام خوب است اما اسلامی که ما می‌گوییم و اسلامی که با استکبار سر ستیز نداشته باشد لذا امروز می‌گویند شما ظواهر اسلام را حفظ کنید اما به سراغ باطن اسلام نروید.
 
وی با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(ص) که فرمودند من دو چیز گرانبها بین شما می‌گذارم یعنی قرآن و اهل بیت اظهار داشت: امروز می‌بینیم که در همه خانه‌ها و مراسم‌های ما قرآن وجود دارد اما قرآن ما فقط تشریفاتی و طاقچه‌ای شده است و اثری ندارد! به ظاهر قرآن احترام گذاشته می‌شود ولی این قرآن وارد زندگی مردم نمی‌شود و این همان چیزی است که دشمن دنبال آن است چرا که این قرآن که فقط به ظاهرا آن احترام گذاشته شود یک روز هم سر نیزه می‌رود و علیه حق عمل می‌کند.
 
این کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: امروز دیگر مستقیم به قرآن توهین نمی‌کنند بلکه تلاش می‌کنند تا قرآن اثری نداشته باشد و نسل‌ها را تربیت نکند و یا در حالی که قرآن می‌فرماید باید پیامبر(ص) را اسوه قرار داد و پیامبری به درد مسلمانی ما می‌‌خورد که ما را شبیه خودش کند ولی دشمن می‌‌خواهد که ما فقط به اسم پیامبر(ص) احترام بگذاریم اما شبیه ایشان نشویم.
 
وی تصریح کرد: در این هجمه نوین دشمن می‌خواهد ظاهر اسلام حفظ و باطن اسلام فراموش شود و تا حدودی به هدف خود رسیده است مثلا می‌گوید ما چرا باید برویم در سوریه بجنگیم، وقتی در کشور خود فقیر داریم چرا به یمن و عراق کمک کنیم ولذا به این ضرب‌المثل اشاره می‌کند که «چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است» در صورتی که این ضرب‌المثل و امثال آن تولید شده برای تغییر سبک زندگی ما هستند چرا که ما در تاریخ اسلام داریم که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها سه شب افطار کودکان خود را به نیازمندان دادند.
 
مؤمنی افزود: فرهنگ فاطمی این نبود که بگوید من به سفره خودم فکر کنم لذا اینکه می‌گویند به ما چه ربطی دارد که در یمن چه خبر است با فرهنگ علوی و فاطمی نسبتی ندارد چرا که علی(ع) می‌فرماید اینکه در سرحدات جامعه اسلامی خلخال از پای یک زن یهودی کشیده‌اند جا دارد یک مرد از غصه دق کند و آن وقت سر مسلمان شیعه را در عراق و سوریه از تن جدا کنند و ما بگوییم به ما چه؟!
 
وی تصریح کرد: این نوع تفکر حاصل تلاش دشمن است که ما نام علی(ع) را ببریم ولی شبیه ایشان نشویم در صورتی که علی(ع) از درد مردم درد می‌کشید و با کسانی که به ایشان جسارت می‌کردند هم محبت می‌کرد.
 
مؤمنی گفت: همه باید دشمن شناس باشیم چرا که یک روز دشمن به ظاهر اسلام حمله می‌کرد ولی چون دیدند این کارها فایده‌ای ندا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید