هر روز!
هر روز!

اختصاص ۳۰۰ میلیون ریال برای مرمت مجموعه تاریخی خواجه زین الدین

اختصاص ۳۰۰ میلیون ریال برای مرمت مجموعه تاریخی خواجه زین الدین

اختصاص ۳۰۰ میلیون ریال برای مرمت مجموعه تاریخی خواجه زین الدین ابوزیدآباد
: اختصاص ۳۰۰ میلیون ریال برای مرمت مجموعه تاریخی خواجه زین الدین ابوزیدآباد
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خطب شکن؛ جواد صدیقیان در گفتگویی با بیان این که سالانه بودجه‌های مرمتی تخصیص داده می شود و در میان بناهای مختلف تقسیم می شود اضافه کرد: در این نوبت بخشی از بودجه به مرمت مجموعه تاریخی خواجه زین الدین در ابوزیدآباد اختصاص یافته است.
به گزارش : رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل تصریح کرد: مرمت مجموعه تاریخی خواجه زین الدین با رویکرد بهسازی و مرمت بافت با ارزش تاریخی شهرستان انجام می شود.
وی از آغاز عملیان مرمت بنا و موقوفه خواجه از تیرماه ۹۶ خبر داد و اظهار کرد: این مرمت به همت پایگاه میراث فرهنگی و با پیگیری دوستداران میراث فرهنگی ابوزیدآباد در حال انجام است و تا پایان شهریورماه به پایان خواهد رسید.
صدیقیان مجموعه خواجه زین الدین را از ابنیه ارزشمند نیمه دوم سده نهم هجری و شامل مسجد، آب انبار، حمام مردانه، حمام زنانه و خانقاه برشمرد و گفت: برای مرمت این بنای تاریخی ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص داده شده است.
وی با بیان این که مساحت تقریبی مجموعه ۷۲۰ متر مربع بوده و در سال ۸۴ در فهرست آثار ملی کشور به  ثبت رسیده است افزود: مرمت سردر ورودی، بدنه های راه پله، استحکام بخشی ساقه بادگیر و کلاهک آب انبار و جرزهای فرسوده از جمله اقداماتی است که در این مرحله انجام می شود.
شهرستان آران و بیدگل ۳۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده دارد که ۱۲۵ اثر آن به ثبت ملی رسیده است.
انتهای پیام/ 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید