هر روز!
هر روز!

ارسال پیامک های بودار تا پایان سال ارسال پیامک های

ارسال پیامک های بودار تا پایان سال 
 ارسال پیامک های

ارسال پیامک های بودار تا پایان سال
ارسال پیامک های بودار تا پایان سال
به نقل از مدآنلاین : کارشناسان بر این باورند که گوشی های تلفن هوشمند تا پایان سال میلادی جدید خواهند توانست پیام های بودار را ارسال و دریافت کنند. این مفهوم یکی از 10 فناوری نوظهوری است که توسط موسسه خیریه نوآوری « Nesta »برای سال 2015 پیش بینی شده اند.
سایر فناوری ها شامل برنامه های تلفن همراه نجات بخش و تغذیه میلیون ها انسان با ضایعات غذایی است. این پیش بینی شش ماه پس از موفقیت دانشمندان در ارسال بوی مرونی و نوشیدنی از پاریس به نیویورک با یک برنامه آیفون و دستگاهی موسوم به « oPhone Duo » انجام شده است.
این سیستم شامل یک برنامه« oSnap » است که به کاربران اجازه می دهد یک پیام « oNote » را با بوی منتخب از پالتی از 32 عطر که به 300 هزار شکل قابل ترکیب هستند، تولید کنند.این پیام سپس به سخت افزار « oPhone »ارسال شده که می تواند بو را بازسازی کند.

به نوشته ایسنا، فناوری دیگر در این حوزه دستگاه « Scentee » است که می تواند عطر دلخواه فرد را همزمان با زنگ زدن ساعت گوشی یا در زمان ورود پیام متنی از سوی فرد خاص پخش کند.
همچنین این فناوری مدعی است که می تواند طعم غذا را با یک کارتریج عطر مبتنی بر الکل شبیه به خوشبوکننده هوا تغییر دهد. کاربر می تواند بوی دلخواه خود را انتخاب کرده و با استفاده از یک دستگاه پلاستیکی کوچک پخش کند.

آدریان چوک، استاد محاسبات دانشگاه سیتی، فناوری پشت « Scentee » را ساخته و اکنون در حال کار بر روی دستگاهی است که یک سیگنال مغناطیسی را به یک گارد دهانی در پشت گلو می فرستد.
جاش مک نورتون، مدیر پروژه « Nesta »گفت: تصور کنید تصویر سلفی بعدی که از خود می اندازید با بوی یک عطر همراه باشد. در سال 2015 من پیش بینی می کنم که قابلیت انتقال دیجیتالی بو همه گیر خواهد شد.

بیش از نیم قرن از معرفی مفهوم« Smell-O-Vision » به تماشاگران سینماها گذشته و اولین ظهور عمومی آن در فیلم بوی یک راز در سال 1960 بود. این فیلم در سه سالن مجهز در نیویورک، شیکاگو و لس آنجلس اکران شد و ایده آن بدین شکل بود که در نقاط خاصی از روایت، بوی خاصی پخش شود. اما این سازوکار بخوبی عمل نکرد و تماشاچیان از صدای هیس مانندی که با بوها همراه بود و همچنین تاخیر بین اجراها و بوی مرتبط با آن ها شکایت کردند.

یکی دیگر از پیش بینی های 2015، ابتکار بزرگی در کمک های اولیه است که در آن آمبولانس ها به فناوری تلفن همراه برای مکان یابی امدادرسانان اولیه آموزش دیده محلی به جای پزشکان امدادررسان اعتماد می کنند.همچنین این پیش بینی ها مدعی هستند که در سال 2015 میوه و سبزیجات کافی از ضایعات غذایی به وسیله خوشه چینی بدست آمده و میلیون ها انسان را تغذیه خواهد کرد.
از میان 10 پیش بینی« Nesta » ، یکی از جالب ترین ها شامل معرفی خدماتی است که به ما کمک می کند تا در ارتقای زندگی بر مبنای اطلاعاتی که روزانه از خود می دهیم، موفق باشیم.

دستاوردهای برتر در حوزه فناوری، حرکات اجتماعی و گرایش ها از نگاه موسسه « Nesta » به شرح زیر است:
- دموکراسی، خود را آنلاین می کند: 2015 شاهد ایجاد حزب های سیاسی جدید خواهد بود که به روش های مختلف سازمان دهی شده اند.
- در سال 2015 می توانید پیامک های خود را با بوی جدید از طریق فناوری « oPhone » ارسال کنید.
- اینترنت همه چیز نزدیکتر خواهد شد: 2015 با خود فناوری های شبکه جدیدی را خواهد آورد که مجموعه های حسگرهای کم قدرت را در سراسر منطقه مرتبط کرده و زیرساخت های مدنی هوشمند گسترده را ایجاد خواهد کرد.
- هنر دیجیتالی شخصی تر و نزدیکتر خواهد شد: در سال جدید، با بهره برداری سازندگان تمدن از فناوری های دیجیتال برای ایجاد تجربه های در دسترس تر، هنر دیجیتال در زندگی روزمره تثبیت خواهد شد.
- در سال 2015، فناوری تلفن همراه هوشمند به ابتکارات بزرگتر در زمینه کمک های اولیه کمک خواهد کرد.
- صنایع دستی تغییری اساسی خواهد کرد: دسترسی مشترک به ابزار ساخت دیجیتال مانند دستگاه های برش لیزری و چاپگرهای سه بعدی به تولید نسل جدیدی از صنعتگران دیجیتالی منجر خواهد شد.
- خوشه چینی، طرز فکر در مورد ضایعات غذایی را تغییر خواهد داد: در سال 2015، میوه و سبزیجات کافی از ضایعات غذایی برای تغذیه میلیون ها انسان بدست خواهد آمد.
- سال 2015 شاهد افزایش گسترده ای در جهان سرمایه گذاری اجتماعی و وام دهی افراد به یکدیگر خواهد بود.
- برنامه ریزی نسل جدیدی از سازندگان دیجیتالی: از برنامه های تلفن همراه گرفته تا فیلم ها، در سال 2015 هر جوان بریتانیایی چیزی را به صورت دیجیتال ساخته و به اشتراک می گذارد.
- بیلبوردهای آگاهی جمعی: سال آینده شهرها میزبان بیلبوردهایی به سبک فیلم گزارش اقلیت خواهند بود که بر اساس داده های تلفن همراه متصل به جی پی اس فرد، به انتشار محتوای مناسب خواهد پرداخت.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید