مسیر سبز
مسیر سبز

از موزه توالت تا موزه تریاک ! علاوه بر موزه‌های

از موزه توالت تا موزه تریاک ! 
 علاوه بر موزه‌های

از موزه توالت تا موزه تریاک !
علاوه بر موزه‌های قدیمی موجود در شهرهای بزرگ دنیا، برخی موزه‌ها به دلیل غیر عادی بودنشان به شهرت رسیده‌اند.

تمام شهرهای بزرگ دنیا حداقل یک موزه مشهور دارند. اما اخیراً، علاوه بر موزه‌های قدیمی، موزه‌های دیگری هم وجود دارد که به دلیل غیر عادی بودن توجه ما را به خود جلب می‌کند.

موزه بین المللی توالت ها
موزه بین المللی توالت‌ها در دهلی نو، در کشور هندوستان واقع و در سال 1970 توسط دکتر پاتاک ساخته شد. این مجموعه مطالب زیادی در مورد پیشرفت تکنولوژی، آداب دستشویی و فرهنگ‌های اجتماعی مختلف به دست می‌دهد.
موزه تریاک
این موزه در دهکده کوچک Baan Sop Ruak واقع شده است. مهم‌ترین هدف این موزه بالا بردن سطح علمی مردم است.
موزه ماشین‌های چمن زنی انگلیسی

در این موزه ماشین‌های چمن زنی بسیار لوکس و گران قیمت که متعلق به هنرمندان و بزرگان بوده، از ابتدای دوره ویکتورین و ادواردین تاکنون وجود دارد.
موزه وسایل و لوازم شکنجهدر این موزه ابزارهای مختلف شکنجه که استفاده از آن‌ها از قرن 12 تا انقلاب فرانسه رونق گرفته بود، وجود دارد. همچنین شما می‌توانید داستان دوران تاریک را در این موزه با چشمان خودتان ببینید.
موزه سوسیس

برتورست (Bratwurst) نوعی سوسیس است که معمولا از گوشت گوساله، گوشت خوک یا گوشت گاو درست می‌شود. در موزه Bratwurst در واکسنبورگماین آلمان می‌توانید تاریخچه این سوسیس خوشمزه که سال ساخت آن به 1404 برمی‌گردد را ببینید. همچنین شما می‌توانید وسایل و لوازمی که از آن‌ها برای چرخ کردن گوشت‌ها و درست کردن سوسیس استفاده می‌شود را ببینید.
موزه زشت‌ترین کارهای هنری

موزه هنرهای بد مربوط به به هنرهایی است که از بین رفتن و فراموش کردن آن‌ها بسیار بد است و این هنرها باید باقی باشد تا به نسل‌های بعدی هم منتقل شود و آن‌ها هم بتوانند استفاده کنند. شگفت این است که بعضی از مجسمه‌هایی که در این موزه قرار دارد بسیار مشهور است.
موزه مو


 

داستان این موزه و کلکسیونی از موها به سال 1979 برمی‌گردد، یعنی وقتی که گالیپ کوروکجو (Galip Korukcu) کوزه‌گر مشهور ترکی شروع به جمع آوری موهای خانم‌ها کرد. او این کار را به خاطر این می‌کرد که مردم در کلاس‌های کوزه‌گری‌اش شرکت کنند. این فکر باعث شد که او شروع به جمع کردن موهای زن‌های کشور خودش و دیگر کشورها کند. با انجام این کار او توانست اسم خود را در کتاب رکوردها ثبت کند و بیش از 16 هزار موی مختلف را جمع کند. هر سال 10 زن متشخص را انتخاب می‌کند تا به‌صورت رایگان در کلا‌س‌هایش ثبت‌نام کنند.

منبع: خبرگزاری برنا
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید