مسیر سبز
مسیر سبز

استانبول نامزد کسب میزبانی المپیک ۲۰۲۰ رجب طیب اردوغان، نخست

استانبول نامزد کسب میزبانی المپیک ۲۰۲۰ 
 رجب طیب اردوغان، نخست

استانبول نامزد کسب میزبانی المپیک ۲۰۲۰
رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، روز شنبه نامزدی شهر استانبول برای میزبانی بازی های المپیک تابستانی سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد.

به گزارش بی بی سی، نخست وزیر ترکیه در سخنانی تلویزیونی با اعلام این خبر گفت که کسب میزبانی المپیک ۲۰۲۰ برای این کشور و مردم آن بسیار مهم است.

آقای اردوغان گفت: "ارزش های ورزشی و روح المپیک که کمک بزرگی به برقراری صلح در جهان است، برای ما بسیار مهم است و به همین دلیل نامزد میزبانی این بازی ها هستیم."

او اضافه کرد که ترکیه با رشد سریع اقتصادی خود، توان غلبه بر بحران های اقتصادی جهانی و سرمایه گذاری هایش در تسهیلات ورزشی و سازمان های بین المللی نامزد ایده آلی برای میزبانی المپیک است.

ترکیه در سال ۲۰۰۲ ساخت ورزشگاه المپیک آتاتورک استانبول با گنجایش ۷۵ هزار نفر را به پایان رساند.

در سایت این ورزشگاه آمده که مطابق با استانداردهای کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون های جهانی فوتبال و دوومیدانی ساخته شده است.

ترکیه پیش از این چهار بار در کسب میزبانی بازی های المپیک ناکام بوده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، شهردار استانبول گفت که این شهر بارها برای میزبانی المپیک نامزد شده، اما هرگز به این اندازه آماده نبوده است.

شهرهای رم، توکیو و مادرید نیز برای میزبانی المپیک ۲۰۲۰ نامزد هستند و دوحه پیشنهاد میزبانی را در نظر دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک آفریقای جنوبی هم امیدوار است دولت این کشور تصمیمش را تغییر دهد و نامزدی شهر دوربان را برای میزبانی المپیک ۲۰۲۰ اعلام کند.

دوبی دو هفته پیش اعلام کرد که در تصمیم خود برای کسب میزبانی المپیک ۲۰۲۰ تجدید نظر کرده است و برای میزبانی این المپیک نامزد نخواهد شد.

این امارت اعلام کرد به دنبال میزبانی المپیکی است که چهار سال دیرتر، در سال ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.

نامزدهای میزبانی المپیک ۲۰۲۰ تا روز اول سپتامبر باید پیشنهادهای خود را به کمیته بین المللی المپیک ارائه دهند.

این کمیته روز هفتم سپتامبر سال ۲۰۱۳ در جلسه ای که در شهر بوینس آیرس در کشور آرژانتین برگزار خواهد شد، میزبان بازی های المپیک سال ۲۰۲۰ را معرفی خواهد کرد.

منبع : عصر ایران
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید