مسیر سبز
مسیر سبز

استاندار تهران: یارانه نمی‌گیرم خبرگزاری ایسنا: استاندار تهران اعلام

استاندار تهران: یارانه نمی‌گیرم
خبرگزاری ایسنا:  استاندار تهران اعلام کرد برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده است و یارانه هم نمی‌گیرد.

سید حسین هاشمی درباره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیز به مصرف بی رویه انرژی در کشور اشاره کرد و گفت: باید کاری کنیم که جلوی اسراف و قاچاق گرفته شود اگر درست مصرف کنیم و قیمت تمام شده را به مردم عرضه کنیم اما از آن طرف، مشکل مردم در آموزش،‌ بهداشت و حمل و نقل عمومی را حل کنیم مردم راضی می‌شوند.

وی افزود: سیاست دولت هم این است که بتواند مشکلات را به تدریج برطرف کند و مردم خواهند دید که اجرای فاز دوم،‌ به نفعشان است.

اقتصاد مقاومتی ریل گذاری برای حماسه اقتصادی است

هاشمی همچنین درباره اقتصاد مقاومتی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی ریل گذاری برای حماسه اقتصادی است. من یقین دارم که این خود اتکایی ما را به صیانت بالایی در تولید خواهد رساند و نگران خیلی از مسائل نخواهیم بود.

استاندار تهران به علاوه درباره فروشگاه‌های بهاره که در تهران برگزار شده است نیز گفت: استقبال خوبی از این فروشگاه‌ها شده است البته توافقی هم داشت که مطرح می‌شود مثلا خدمات رفاهی برای مردم خیلی کم بود که سال آینده حتما باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه خریدارها و فروشندگان از روند کار راضی بودند گفت: دستور دادم که این فروشگاه‌ها دو روز تمدید شود که اصناف ابتدا مقاومت کردند اما بعد تمدید شد.

در مورد میوه عید هیچ مشکلی نداریم

هاشمی درباره میوه‌های موجود در بازار نیز تاکید کرد: اطمینان می‌دهم در مورد میوه هیچ مشکلی نداریم و ذخیره به اندازه کافی است. هم سیب و هم پرتقال از امروز در 200 میادین میوه و تره بار تهران و 400 میدان استان تهران توزیع شده است و قیمت‌هایش هم خوب است.

وی افزود:گوشت سفید و قرمز هم به اندازه کافی ذخیره داریم و ترتیبی اتخاذ می‌کنیم که توزیع این اقلام پیوسته باشد.

وی با اشاره به نظارت اصناف، استانداری و وزارت صنعت بر روند اجرایی کار گفت: امیدوارم مشکلات شهروندان تهرانی کمتر باشد و امسال با نظارت خوب در توزیع شاهد مشکلات قبلی نباشیم.

افزایش تعداد فرمانداران استان تهران در دست بررسی

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره عملکرد فرمانداران، گفت: 16 فرماندار را منصوب کرده‌ایم. یکی از حسن‌های استان تهران این بود که با تعامل و همکاری در مجموعه، انتصاب‌هایی که در تهران صورت گرفت بر اساس سیاست‌های اعتدالی دولت بود. ما بنا نداشتیم همه فرمانداران را عوض کنیم براین اساس 3 فرماندار را تثبیت و یک نفر را هم جابجا کردیم.

وی افزود: از بقیه فرمانداران، آن‌هایی که مامور بودند طبق مصوبه شورای عالی معاونین و نظر وزیر کشور، به جای خودشان برگشتند یا در وزارت کشور منتقل شدند. از آن‌هایی هم که از خود وزارتخانه بودند، مدیریت‌های مختلف استفاده کردیم.

وی با اشاره به اینکه شهر تهران 3 فرماندار در شمیرانات،‌تهران و ری دارد گفت: مطالعاتی برای افزایش تعداد فرمانداران در حال صورت گرفتن است. نظر من این است که اگرچند فرماندار اضافه کنیم کارها بهتر صورت می‌گیرد. اما این موضوع باید در استانداری وزارت کشور و دولت بحث شود.

ساماندهی پایتخت به جای انتقال

وی با بیان اینکه رفتن از یک نقطه تهران به نقطه دیگر چند ساعت طول می‌کشد گفت: اگر قسمت‌های مختلف تهران شهرستان شود چون دستگاه‌ها یک جا متمرکز می‌شوند خدمت رسانی راحت‌تر خواهد بود. این موضوع ارزش کار کارشناسی دارد اما این طور نیست که در آینده نزدیک اجرایی شود بلکه باید نتایج کار کارشناسی بررسی شود.

هاشمی همچنین در پاسخ به اینکه آیا حضور استاندار تهران در پایتخت جایی که رئیس جمهور هم هست – باعث کاهش قدرت نمی‌شود، گفت: از نظر ماهیت وظیفه فرقی نمی‌کند اما این یک مزیت هم هست چون دولت و مقامات ارشدش در تهران حضور دارند.

وی با بیان اینکه اختیارات استاندار تهران ازچند منظر بیشتر از سایر استانداری‌هاست، گفت: استاندار تهران عضو چندین شورای عالی کشور است که دیگر استانداران در آن عضو نیستند.

وی همچنین در رابطه با انتقال پایتخت تصریح کرد: هزینه انتقال پایتخت، از توان مالی دولت خارج است هرچند مطالعه و کار کارشناسی اشکالی ندارد.

وی افزود: اینکه کار انتقال پایتخت عاجلانه انجام شود غیر ممکن است. خود شهر تهران 8.5 میلیون جمعیت دارد. اگر با انتقال پایتخت جمعیت یک میلیون کاهش یابد باز هم مشکلات باقی می‌ماند. پس اول باید تهران ساماندهی شود.

تشکیل اولیه جلسه کمیسیون هشتم دولت امروز با حضور مدیران شهری و 11 وزیر

هاشمی درباره تشکیل کمیسیون هشتم در دولت ضمن تشکر از اعضای دولت برای توجه به معضل آلودگی هوا نیز گفت: در این مدت تلاش کرده‌ایم این موضوع در ذهن مسئولین بیشتر مطرح شود که منجر شد به حضور استاندار، شهردار و رئیس شورای شهر تهران در جلسه‌ای با دولت. در آن جلسه ما و وزیر راه دیدگاه‌هایمان را مطرح کردیم.

وی با اشاره به اینکه دولت هفت کمیسیون ثابت دارد و کمیسیون‌های خاص با تصویب دولت تشکیل می‌شود گفت: کمیسیون‌ خاصی با حضور 11 وزیر استاندار، شهردار و رئیس شورای شهر تهران تشکیل شد که اولین جلسه ‌اش امروز (26 اسفند) خواهد بود وظیفه‌اش بررسی مسائل کلانشهرها از جمله تهران است.

قول شفاهی و کتب 2 وزیر درباره خودروهای یورو4

هاشمی با اشاره به سیاست‌های دیگر کشورها برای رفع آلودگی هوا، گفت: ما در تهران 2000 خودرو تاکسی و آژانس فرسوده داریم که باید از رده خارج شود.

وی با اشاره به قول وزیر نفت برای دادن هزینه خارج کردن این خودروها گفت: وزیر نفت شرط کردند که خودروهای جایگزین یورو4 باشد و وزیر صنعت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید