مسیر سبز
مسیر سبز

استفتاء درباره تغییر کاربری فضاهای سبز خبرگزاری حوزه: حضرات

استفتاء درباره تغییر کاربری فضاهای سبز
خبرگزاری حوزه:  حضرات آیات صافی گلپایگانی و موسوی اردبیلی از مراجع تقلید در پاسخ به استفتای سرویس علمی و فرهنگی این خبرگزاری در خصوص لزوم توجه به حفظ منابع طبیعی و نیز تخریب فضاهای سبز و درختان تنومند در شهرهای کلان به بهانه تغییر کاربری نظر خود را اعلام کردند.

*سوال

از آنجایی که معضل آلودگی هوا چند سالی است گریبانگیر مردم شهرهای بزرگ بویژه تهران شده است و رعایت استاندارد جهانی فضای سبز به عنوان شش‌های تنفسی شهرهای بزرگ امری حیاتی است، با وجود این هر از چندگاهی شاهد قطع درختان پارکها و باغ‌های شهرهای بزرگ بویژه تهران برای ساخت آپارتمان هستیم و نمونه اخیر آن تخریب باغی در نیاوران، جمشیدیه تهران است که سهم بسزایی در تلطیف هوا دارد که متاسفانه درختان آن قطع شده است (مستندات محفوظ است) با وجود این مباحث، نظر حضرتعالی در خصوص قطع غیرمجاز درختان و تبدیل آن به سایر کاربری‌ها چیست؟

پاسخ آیت‌الله العظمی صافی

ج. سزاوار است مسئولین مربوطه نسبت به رعایت این امور کوشا بوده و از تخریب فضای سبز جلوگیری نمایند، البته توجه به این امر لازم است، بگونه‌ای عمل شود که موجب مزاحمت و یا سلب سلطنت مالکین نسبت به اموالشان نشود و الله العالم. موفق باشید.12 ربیع‌الاول 1435

*پاسخ آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی

بسمه تعالی

مردم شهرها، نیاز‌های مختلفی دارند، متخصصین و کارشناسان باید منافع و مضار اقدامات و مکانات را لحاظ کنند و نظر بدهند و سپس مسئولین مربوطه طبق نظر کارشناسان اقدام کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید