مطالب جالب!
مطالب جالب!

استیضاح وزیر کشور در خصوص اجرا نشدن طرح عفاف و حجاب

استیضاح وزیر کشور در خصوص اجرا نشدن طرح عفاف و حجاب

استیضاح وزیر کشور در خصوص اجرا نشدن طرح عفاف و حجاب
پرویز سروری نماینده مجلس گفت: با این روند موجود زمینه ها برای اختلافات توسعه خواهد یافت و قطعا نماینده ها به سمت سوال ونهایتا استیضاح وزیر کشور پیش خواهند رفت.
پرویز سروری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار جهان گفت:متاسفانه یکی از مشکلاتی که در زمینه حل معضلات فرهنگی داریم این است که مسئولین دارای یک نگاه واحد در این زمینه نیستند. رویکردهای و نگاه های متفاوت در این زمینه دارند ومتاسفانه اعمال سلیقه های متفاوت باعث می شود که ظرفیت ها، توانایی ها و امکانات ما تقسیم شود و از این شکاف و گسستی که بین مسئولین و تصمیم گیری ها وجود دارد دشمن استفاده کرده و نیات خود را پیش می برد و قدرت مقابله ما هم به شده آسیب می بیند.
رئیس كمیته امنیت داخلی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود:با توجه به اینکه طرح عفاف و حجاب یکی از طرح های واقعا جامعی است که در جمهوری اسلامی تهیه شده و وظیفه دستگاههای مختلف نیز در آن مشخص شده و البته از طرف خود دولت شروع شده است، متاسفانه با توجه به نگاهها و سلیقه های مختلف امروز شاهد استفاده حداقلی از آن هستیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال طرح سوال از رئیس جمهورجهت عدم اجرای طرح عفاف و حجاب و همچنین ابلاغ برخی قوانین توسط رئیس مجلس وجود دارد گفت: تذکر به رئیس جمهور با امضای زیاد داده شده و تلاشمان این است که کار به سوال از رئیس جمهور کشیده نشود که هزینه های زیادی برای کشور تولید می کند و اختلافات را بین دولت و مجلس افزایش می دهد و ظرفیت های کشور را از سازندگی، صمیمیت و همگرایی به سوی واگرایی و گسست اجتماعی پیش خواهد برد. تلاش مجلس این است که کار به آنجا کشیده نشود و تا حدامکان از فرایند هایی که آسیب پذیری کمتری داشته باشند استفاده شود.
وی راه حل این موضوع را اینگونه بیان کرد که : قرار است نشست مشترکی در ماه رمضان بین دولتمردان و نمایندگان انجام شود که امیدواریم این نشست بسیاری از شبهات و واگرایی های بین دو قوه را به وحدت و همگرایی تبدیل کند و مشکلات را در آن جلسه حل کنیم. البته من فکر می کنم این نقطه نظرات شخصی رئیس جمهور نباشد و از جانب برخی اطرافیان ایشان باشد که به این مسائل به شدت دامن می زنند و هر از چند گاهی با طرح موضوعات اختلاف انگیز کشور را به سوی چالش مدیریت می کنند.
وی در رابط با سخنان اخیر مشایی گفت:طرح این مسائل برای کشور ما ارزش و پیامدی ندارد و چرا هر ازچندگاهی موضوعات مبهم و پرچالش در کشور مطرح می شود و باعث می شود که کشور درمسیر های اختلافی حرکت کنند؟ اینها اگر درست هم باشد هیچ مشکلی را در کشور ما حل نمی کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید