هر روز!
هر روز!

استیم ماشین، کندتر از کامپیوترهای شخصی ویندوز : استیم ماشین،

استیم ماشین، کندتر از کامپیوترهای شخصی ویندوز : استیم ماشین،

استیم ماشین، کندتر از کامپیوترهای شخصی ویندوز
: استیم ماشین، کندتر از کامپیوترهای شخصی ویندوز
این طور که پیداست دستگاه های شبیه به کنسول استیم ماشین، فعلا نمی توانند از نظر سرعت اجرای بازی به پای کامپیوترهای شخصی برسند.
به گزارش SteamOS در روند بازی عملکرد کندتری نسبت به ویندوز 10 داشت.
اگر شما بخواهید یک دستگاه «استیم ماشین» (Steam Machine) بخرید، هدف تان به احتمال زیاد این خواهد بود که یک دستگاه بازی جمع و جور با توان کامپیوتر شخصی داشته باشید. اما آیا واقعا عملکرد این دستگاه ها در حد کامپیوترهای شخصی است؟ براساس Ars Technica ظاهرا این طور نیست. اعضای این وب سایت اخیرا بنچمارکی انجام دادند و عملکرد سیستم های عامل SteamOS و ویندوز 10 را روی سخت افزارهای مشابه مقایسه کردند. ظاهرا، راحتی استفاده و کاربری استیم ماشین به قیمت سرعت آن تمام شده است. هر دو سیستم عامل در تست های مربوط به رابط کاربری شبیه هم عمل کردند، اما SteamOS در روند بازی عملکرد کندتری نسبت به ویندوز 10 داشت. در واقع بسته به نوع بازی و تنظیمات مختلف شما برای کیفیت اجرای بازی مثل وضوح تصویر، ممکن است فریم های زیادی را از دست بدهید. تمام بازی هایی که تست شدند روی مدل پایین تر این دستگاه (پردازنده ی دو هسته ای پنتیوم با فرکانس 3 گیگاهرتز و یک کارت گرافیک GeForce GTX 660) به خوبی اجرا می شدند. اما بازی های سنگین تر ممکن است مشکل ایجاد کنند.
علت این اختلاف ممکن است در بهینه سازی ریشه داشته باشد. درایورهای ویدیو و بازی ها معمولا آن طور که باید برای لینوکس بهینه سازی نمی شوند (سیستم عامل SteamOS بر مبنای لینوکس قرار دارد). این موضوع تعجبی ندارد، چون اکثر گیمرهای کامپیوتر شخصی، از ویندوز استفاده می کنند و سخت افزارها و بازی ها هم طبیعتا بیشتر برای ویندوز بهینه سازی می شوند. به عبارت دیگر، نرم افزار لینوکس نمی گذارد از تمام توان سخت افزار استفاده شود. اگر توسعه دهندگان کدهایشان را اصلاح کنند، این مشکل ها حل می شود و دستگاه های استیم ماشین می توانند با کامپیوترهای شخصی همگام شوند.
منبع: Ars Technica

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید