هر روز!
هر روز!

استیکر دیواری یا برچسب دیواری چیست؟ : استیکر دیواری یا

استیکر دیواری یا برچسب دیواری چیست؟ : استیکر دیواری یا

استیکر دیواری یا برچسب دیواری چیست؟
: استیکر دیواری یا برچسب دیواری چیست؟
استیکر دیواری یا همان برچسب دیواری نسل جدیدی از متریال مورد علاقه طراحان خوش ذوق و جوان است که طی سال های اخیر از یک ایده نوین و خلاقانه در زمینه دکوراسیون داخلی | طرح های کاشی کف برای اتاق نشیمنبه وجود آمده و محبوبیت و کاربرد زیادی پیدا کرده است.

به گزارش : سال 2004 ، یک طراح جوان فرانسوی که به مشغول بازسازی و دکور نمودن یک هتل قدیمی در نیس فرانسه بود، این ایده به ذهنش رسید که با استفاده از کاغذهای رنگی، طرحی که در ذهنش بود را بر روی دیوار لابی هتل اجرا نماید.

بله. این اولین استیکر دیواری بود که به طور رسمی در مکانی عمومی اجرا و نصب میشد.زیبایی ایده این طراح جوان و جسور باعث شد که وی این ایده را در سایر پروژه های خود هم اجرا نماید و کم کم این کار را گسترده نمود و از انواع مختلف مواد اولیه استفاده نمود.

ایده این طراح امروزه به “do-it-yourself” یا در ترجه فارسی، “خودتان دست به کار شوید” هم گفته میشود. زیرا نصب استیکر نیازی به تبحر و مهارت خاصی ندارد و هر کسی خودش هم میتواند پس از خرید استیکر مورد علاقه اش، آن را نصب نماید.

اما امروزه استیکرهای دیواری بیشتر از جنس ورقهای PVC تولید میشوند.برچسب دیواری یا همان استیکر (Sticker) به نوعی از ورقهایPVC خود چسب میگویند که به طرح و شکل دلخواه برش خورده و شکلی ویژه ای را به وجود میاورد

که میتوان آن را بر روی انواع سطوح صاف از جمله دیوار (با بیشترین کاربرد)، کابینت، در، شیشه ( منزل، ویترین فروشگاه یا … ) و به صورت کلی هر سطح صافی نصب کرد و از زیبایی آن نهایت لذت را برد.

معمولا استیکر دیواری تک رنگ تولید میشود. اما امروزه ترکیب و کولاژ رنگهای مختلف هم بسیار پر طرفدار شده است.عمده طرحهای استیکر دیواری را طرحهایی که از طبیعت الهام گرفته است تشکیل میدهد. مانند، شاخه درخت، گل، انواع گیاهان، پرندگان، پروانه و …

اما طرحهای فانتزی و کودکانه و شخصیتهای کارتونی هم امروزه طرفداران فراوانی پیدا کرده است.استیکر دیواری در اروپا و به ویژه در ترکیه محبوبیت فراوانی به دست آورده است به گونه ای که شرکتهای فراوانی دست به طراحی و تولید و استفاده از این محصول نوین و جذاب زده اند.

از مزایای برچسب دیواری میتوان چند مورد اصلی را نام برد.

* در مراحل تولید استیکر قابلیت سفارشی سازی وجود دارد، یعنی میتوان مطابق سلیقه و نیاز هر مشتری استیکری خاص و ویژه طراحی و تولید کرد. این ویژه بودن میتواند شامل طرح، رنگ و اندازه استیکر باشد تا بتوان ادعا کرد که هیچ استیکر دیگری با مشخصات یک استیکر خاص موجود نیست.

* قابلیت نصب بسیار سریع و آسان، به شکلی که هر فرد، خودش میتواند به راحتی و با یک دستور العمل معمولی برچسب خود را بر روی سطح مورد نظر خود نصب نماید.
 
* قابلیت شستشو با انواع مواد شوینده و حتی آب !!! این استیکرها با توجه به مواد تشکیل دهنده شان، مقاومت بالایی در برابر آب و مواد شوینده دارند و میتوان آنها را با خیال راحت شست. این ویژگی باعث گردیده است تا بانوان وسواسی ایرانی هم با خیال راحت از این محصول استقبال نمایند.

* هزینه بسیار مناسب در مقایسه با سایر محصولات مشابه از جمله کاغذ دیواری یا پنلهای دیواری و …
 
* تنوع بینهایت طرح و مدل
 
 
 
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید