هر روز!
هر روز!

«اسطو خدوس» چه خواصی دارد؟ «اسطو خدوس» چه خواصی دارد؟

«اسطو خدوس» چه خواصی دارد؟ «اسطو خدوس» چه خواصی دارد؟

«اسطو خدوس» چه خواصی دارد؟
«اسطو خدوس» چه خواصی دارد؟ : «اسطو خدوس» چه خواصی دارد؟
: «اسطو خدوس» چه خواصی دارد؟

: به گزارش : «اسطوخدوس» گیاهی است از تیره ی نعناع و نام های دیگر آن «لاواند»، «خراما»، «خزامی»، «آلاله» و «آلاله تلخ» است.


به گزارش به نقل از ایسنا ، اسطوخدوس گیاهی است از تیره ی نعناع که به شکل بوته ای پر پشت و کوچک به بلندی ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر دارای ساقه های متعدد که به شکل چهارگوش است و همه ی قسمت های این گیاه، بوی تندی دارد.برگ های این گیاه باریک و دراز با لبه ی برگشته و متقابل و پوشیده از کرک سفید پنبه ای است و طبیعت آن گرم و خشک است.
– ۱۰ گرم این گیاه را در یک لیوان آب جوشانده و سپس آب صاف کرده ی آن را با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط کرده و کم کم نوشیده شود، سردردهای مزمن را درمان می کند.
– هر روز میان وعده های صبحانه، نهار و شام هر بار نوشیدن یک فنجان از دم کرده ی آن، عصبانیت را رفع کرده و سرگیجه و سردرد های میگرنی را نیز درمان می کند.
– مالیدن و شست وشو با آب جوشانده ی گرم آن برای درمان نقرس و بیماری های رماتیسمی و کوبیدگی و دررفتگی های عضوی و خون مردگی ها مفید است.
– حمام با آبی که حاوی اسانس «اسطوخدوس» باشد، ضدسرماخوردگی است.
– اعصاب را آرام کرده، نیرو بخش، درمان خارش و بیماری های قارچی و ضد افسردگی و از بین برنده افکار پریشان است.
– پنج گرم از آن را دم کرده و نوشیدن آب صاف کرده ی آن، لطیف کننده ی اعضای بدن و مقوی اعصاب و مفرح روح است و برای افرادی که زیاد عصبانی می شوند، مفید است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید