هر روز!
هر روز!

اسکار افتخاری برای مادر موج نوی سینمای فرانسه : اسکار

اسکار افتخاری برای مادر موج نوی سینمای فرانسه : اسکار

اسکار افتخاری برای مادر موج نوی سینمای فرانسه
: اسکار افتخاری برای مادر موج نوی سینمای فرانسه
فرهنگ > سینما - دونالد ساترلند، بازیگر سرشناس هالیوود و آنیس واردا فیلمساز سرشناس فرانسوی جایزه اسکار افتخاری می گیرند.
به گزارش : به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دمی علوم و هنرهای سینما، چهارشنیه 15 شهریور اعلام کرد که در دور نوین مراسم جوایز سالانه روسای دمی یا همان «Governers Awards»، جوایز افتخاری اسکار به دونالد ساترلند، آنیس واردا، چارلز برنت و اوون رویزمن اهدا خواهد شد.
در میان این چهار تن شاید متمایزترین چهره، آنیس واردا باشد که به مادر موج نوی سینمای فرانسه شهرت دارد.
شورای روسای دمی علوم و هنرهای سینما در نشست سه‌شنبه 14 شهریور به این تصمیم رسید. این نخستین جلسه شورای روسای دمی به ریاست جان بیلی فیلمبردار سرشناس و رییس تازه دمی علوم و هنرهای سینما بود.
مراسم اهدای جوایز روسای دمی روز 11 نوامبر برگزار خواهد شد.
چارلز برنت، فیلمساز مستقلی است که برای به تصویر کشیدن زندگی آمریکاییان آفریقایی‌تبار شهرت دارد. او سال 1977 نخستین فیلم بلندش را با عنوان «قاتل گوسفند» کارگردانی کرد.
اوون رویزمن، فیلمبردار سرشناسی است که پنج بار برای فیلم‌هایی چون «جن گیر»، «ارتباط فرانسوی» و «شبکه» نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.
برخلاف رویزمن، در کارنامه کاری دونالد ساترلند سابقه‌ای از نامزد شدن برای جایزه اسکار موجود نیست. جایزه افتخاری اسکار پیش از سال 2009 در جریان برگزاری مراسم اسکار اهدا می‌شد اما از سال 2009 به این سو به مراسم جوایز روسای دمی انتقال یافت.
اسکار افتخاری پیش از این به هنرمندانی چون جکی چان، اسپایک لی، دبی رینولدز، هایائو میازاکی، استیو مارتین، ژان لوک گدار و لورن بل اهدا شده است.
در سال 2018 نودمین دوره مراسم اسکار روز چهارم ماه مارس در لس‌آنجلس برگزار خواهد شد.

 
 
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید