مسیر سبز
مسیر سبز

اسکار 2014 رکورد شکست خبرگزاری مهر: اسکار امسال با

اسکار 2014 رکورد شکست
خبرگزاری مهر:  اسکار امسال با ثبت 43 میلیون تماشاگر، رکورد 10 سال اخیر خود را شکست.

شبکه تلویزیونی ای.بی.سی که مثل سال‌های پیش برنامه اسکار را در آمریکا پخش می کرد، امسال موفق شد بیش از دو میلیون 500 هزار نفر تماشاگر بیشتر را جذب این برنامه کند.

به گفته مسئولان این شبکه، برنامه امسال با 43 میلیون تماشاگر که 12.9 درصد آنها از طیف بزرگسالان 18 تا 49 سال بودند، موفق شد آمار تماشاگرانش را 6 درصد بیشتر از سال پیش بکند.

گفته می‌شود انتخاب الن دی جنرس به عنوان مجری موجب شد تا تماشاگران جوان تری به تماشای برنامه بنشینند و میزان تماشاگران 18 تا 34 ساله برنامه دیروز، از سال 2007 تاکنون در بالاترین سطح قرار گرفت.

سال پیش این مراسم با اجرای ست مک فارلین برگزار شد. آن برنامه سه ساعت و 10 دقیقه به طول انجامید و 40 میلیون 400 هزار نفر به تماشای آن نشستند که 13 درصد آنها را افراد 18 تا 49 ساله تشکیل می دادند.

پخش برنامه اسکار مهمترین برنامه شبکه ای.بی.سی است و پربیننده ترین نمایش آن محسوب می شود. این شبکه طبق قراردادی که با آکادمی اسکار بسته است تا سال 2020 پخش این برنامه را برعهده دارد.

آمار تماشاگران اسکار پس از سال 2008 که کاهش یافت و به 32 میلیون نفر رسید تا کنون با یکی دو میلیون تفاوت در اطراف رقم 40 میلیون نفر تغییر کرده است. دی جنرس در سال 2007 نیز مجری این مراسم بود و آن زمان رقم 40 میلیون و 200 هزار نفر تماشاچی را برای این مراسم کسب کرد.

بالاترین آمار تماشاگران مستقیم این مراسم مربوط به سال 2004 است که 6/43 میلیون نفر تماشاگر داشت. پایین ترین تماشاگران هم در سال 2008 به تماشای مراسم اسکار نشستند که 8/31 میلیون نفر را شامل می شد.

سود این برنامه برای دست اندرکاران آن نیز رقم قابل توجهی است که هر چند هنوز رقم امسال آن اعلام نشده اما سال پیش مراسم اسکار 2/51 میلیون دلار سود برای دست اندرکاران مراسم همراه داشت.

بیلی کریستال، ادی مورفی، آن هاتاوی و جیمز فرانکو از مجریان مراسم اسکار در سال های اخیر بوده اند. هر سال بلافاصه پس از پخش این برنامه، انتخاب مجری سال بعد در مرکز توجه قرار می گیرد.

الن دی جنرس امسال با برنامه های غیرمنتظره ای که تدارک دیده بود، از جمله آوردن یک پیتزای بزرگ در مراسم و تقسیم آن با بازیگرانی که در ردیف های جلویی نشسته بودند، توجه زیادی را جلب کرد. گرفتن عکس های یادگاری با گوشی تلفن همراه و گذاشتن آن روی توییتر نیز از دیگر ابتکارهای این مجری 56 ساله بود. یک عکس دسته جمعی این مراسم با تماشای بیش از یک میلیون نفر در زمانی اندک، موجب اختلال در برنامه این شبکه اجتماعی شد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید